Strona 12 z 268 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 2677

Wątek: woski, pasty polerskie itp...

  1. #111
    Użytkownik Awatar Dzida
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Michał
    Auto
    ED2 D16Z6 LPG
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,300

    Domyślnie

    Tak ma być :bicie:

    Brunox w reakcji z rdzą staje sie czarny i dopiero to malujesz, nic nie zdrapuj.
    [URL="http://haparts.pl"][img]http://haparts.pl/podpis4g.jpg[/img][/URL]

  2. #112
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    Nakło
    Posty
    97

    Domyślnie

    Powinieneś się cieszyć że tak wyjszło teraz ew papierkiem wodnym minimalnie wyrównać/zmatować na to lekierek i gra gitarka. Brunox jest git nawet szpachli nie trzeba na to kłaść, sam używam. pozdrawiam

  3. #113
    Użytkownik Awatar grzechs
    Dołączył
    Sep 2006
    Auto
    jajko eg3
    Skąd
    Poznań - GRU
    Posty
    152

    Domyślnie

    tak BTW

    kupilem ostanio długo poszukiwana pianke STP (23 zł troche droga była)

    ale jest *****ioza :aloha: nic dodac nic ujac

    pozdro

    PS. szybki(dokladnie przednia) tez mam niezle porysane, wiec niedługo bede sie musiałza nie zabrać

  4. #114
    Użytkownik Awatar .LukAs.
    Dołączył
    Jul 2007
    Imię
    Łukasz
    Auto
    ej2 pro-tec d15b7
    Skąd
    Nadarzyn
    Posty
    163

    Domyślnie

    moja honde kupilem w poniedzialek, a wczoraj do mnie przyjechala.. stan lakieru nie za dobry szczerze mowiac.. wszedzie rysy.. stwierdzilem ze trzeba cos z tym zrobic i zakupilem tempo.. dzisiaj sie zabralem za wszystko.. najpierw porzadne mycie, potem dokladnie ta pasta.. zmeczylem sie konkretnie bo robilem ladnych pare godzin, ale efekt jest wrecz kosmiczny.. wiekszosc rys zniknela, a zostaly tylko te glebokie i pekniecia lakieru.. w karzdym razie polecam wszystkim

  5. #115
    Użytkownik Awatar Wyrzyk
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Łukasz
    Auto
    CTR
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    362

    Domyślnie

    Jeśli można wiedzieć którą bo są dwa rodzaje

    Klik Klik

    czy taką

    Klik Klik 2

    Ja też muszę doprowadzić lakier do porządku

  6. #116
    Użytkownik Awatar .LukAs.
    Dołączył
    Jul 2007
    Imię
    Łukasz
    Auto
    ej2 pro-tec d15b7
    Skąd
    Nadarzyn
    Posty
    163

    Domyślnie

    ta pierwsza..
    a tu masz efekty.. :
    http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic...=417075#417075

  7. #117
    Użytkownik Awatar Wyrzyk
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Łukasz
    Auto
    CTR
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    362

    Domyślnie

    Efekt faktycznie piękny, wiele słyszałem dobrego o tej paście, ale znalazłem dwa rodzaje i nie wiedziałem który brać, teraz już wiem. No to pora sie brać za polerkę. Mój lakier jest porysowany od szczotek z automatycznych myjni, nie są to rysy jakieś głębokie dlatego jestem dobrej myśli

    Pozdrawiam

  8. #118
    Użytkownik Awatar .LukAs.
    Dołączył
    Jul 2007
    Imię
    Łukasz
    Auto
    ej2 pro-tec d15b7
    Skąd
    Nadarzyn
    Posty
    163

    Domyślnie

    u mnie zostalo pare takich konkretnych rys niestety... ale widac, ze poprzedni wlasciciel nie dbal o nia za bardzo... wszedzie jakies rysy albo wgniecenia... co moglem to pousuwalem, a z reszta jeszcze poprobuje... ale i tak nie ma porownania ze stanem w jakim kupowalem, a w jakim jest teraz hehe

  9. #119
    Użytkownik Awatar Wyrzyk
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Łukasz
    Auto
    CTR
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    362

    Domyślnie

    Dziś poszła polerka, pastą TEMPO, łapy mnie bolą że hej, ale powiem WAM warto, naprawdę było warto, a efekt, nie do opisania, zupełnie inny samochód. Oczywiście rysy większe zostały, mniejsze jak sie dobrze przyjrzeć też, ale za czas jakiś znowu wypastuje to myślę ze już będzie pięknie Teraz tylko jakiś dobry wosk. Co myślicie o Turtlewax ??

  10. #120
    Moderator Awatar Infi
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Infi
    Auto
    FN2 K24
    Skąd
    PL
    Posty
    3,035

    Domyślnie

    ja mam woski tylko turtlewax carplan wysiada, ogolnie przerabialem dlugo temat najlepszego wosku mialem carplana, castrola i turtlewax i on jest swietny - idealnie sie naklada i bardzo latwo sie poleruje (poza politura glossy - ale to juz mocna polerka bo i bardzo mocna warstwa zabezpieczajaca powstaje) efekt taki ze samochod wyglada jak po swiezym lakierowaniu (ja mam w sumie 5 roznych woskow turtle) tak wiec co moge poradzic:
    w kolejnosci ktorej kupowalem
    - blackmagic
    (bo mam czarna perle) - bardzo ladny blysk - ale na minus jest to iz drobinki perly sa znacznie mniej widoczne po stosowaniu tego wosku (uzywalem go bo bylem ciekawy czy odcien stanie sie ciemniejszy) drobne ryski znikaja ale kosztem sciemnienia calego lakieru a wiec i slabiej widoczne drobinki perly i to widac odrazu ze perla niknie.

    - turtlewax do lakieru metalicznego/perly(niebieska butla)
    idealnie sie naklada i jeszcze lepiej poleruje - lekkie scieranie szmatka i efekt natychmiastowy super blysk - perla naprawde jest wyeksponowana. wosk ten jest tez idealny do nakladania na felgi poniewaz naprawde wzmaga blysk drobinek metalicznych ktore sa w lakierze wielu (hmm wszyskich?) felg, pozatym po dlugiej jeszcze wystarcz sucha szmata jedno przetarcie i aluski swieca jak nowe, syf sie nie przykleja co bardzo ulatwia zachowanie czystosci

    - turlewax glossy politura - niby to wosk niby politura - bynajmniej naklada sie latwo bo jest to w postaci plynnej troche gestsze niz woda, bardzo szybko schnie na lakierze - aby dobrze wypolerowac nalezy nakladac naprawde nie wiecej niz jeden element poniewaz polerka przy tym wosku jest czasochlonna jesli chcemy uzyskac idealny efekt (mozna normalnie tez przypolerowac lekko jak przy innych woskach ale jesli sie przylozymy naprawde mocno uzyskamy blysk jak lustro). Warstwa po tym wosku jest najdluzej sie zachowujaca na aucie tutaj nie ma lipy w slowach producenta ze powstaje efekt zabezpieczajacego szkla - naprawde to widac i jest to do sprawdzenia (wystarczy jakis plyn do zmywania starego wosku - normalny wosk zlazi i mamy czysty lakier a tu dobre szorowanie a warstwa i tak pozostaje i lakier dalej sie blyszczy)

    turtlewax platinum - wedlug mnie najlepszy produkt na rowni z politura glossy - nakladanie jak wszystkie woski szybkie i wygodne- polerka wyjatkow latwa delikatne przetarcie szmatka daje juz efekt glebokiego polysku - efekt jak lakier polany woda. stosuje ten wosk najczesciej ze wzgledu na najlepszy gleboki polysk (mocno widoczna szyba woskowa - ze tak to nazwe) jednak nie ma takiej trwalosci jak politura glossy

    turtlewax glass polish - wosk/pasta do szyb - hmm niby da sie tym usunac jakies rysy ale to raczej bajki - stosuje to jako wosk do czyszczenia i nablyszczania szyb - na szybach nie ma ani jednej smugi. blyszcza sie tak samo jak nawoskowany lakier a podczas deszczu woda splywa w rownych rynienkach - co bardzo poprawia widocznosc (jednak jesli sa rysy na szybie trzeba bedzie mocno tam polerowac bo wosk wlazi w ryski i zostaje tam zaschniety w bialej postaci)
    to tyle co moge powiedziec o woskach turtle mam nadzieje ze na cos sie to przyda

    ps tu fotki mojej hani - krolowa blysku w okolicy
    znajomi wiedza tez ze mam obsesje na punkcie polerki i u mnie polerka polega na minimum 2 krotnym nakladaniu



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •