Strona 1 z 268 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 2677

Wątek: woski, pasty polerskie itp...

  1. #1
    Użytkownik Awatar delSol
    Dołączył
    Jul 2005
    Auto
    за&#10
    Skąd
    WWA
    Posty
    1,466

    Domyślnie woski, pasty polerskie itp...

    W archiwum jest troche ale...

    Wiadomo czysty czarny samochod = ryski zacieki itp fajanse.
    *******zielac automaxem czy innym lekkosciernym shitem czy lepiej jakis wosk?
    Bo chyba po kazdym myciu pasta lekkoscierna wskazana nie jest....?

    Z drugiej strony polowa tych past i tak ma w sobie jakies woski itp wiec co to za scieranie?

    Krotko - czym opierdzielac po myciu? Do tej pory stosowalem jakis stary Tcut color fast i cos tam niby dawal ale.... ale pozostaje

  2. #2
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    moje sposoby:
    Płynny "wosk" nabłyszczający po każdym myciu.
    Ze 2 razy w sezonie pasta TEMPO (za każdym razem do chromów/nikli )
    Raz/2 razy w miesiącu T-Cut

    Jak na razie nie narzekam

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2005
    Auto
    FK2
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    3,577

    Domyślnie

    Ja robie tak:
    - powiedzmy co 2 tyg. myje autko, a potem nakladam wosk TripleWax do lakieru metalik (firmy Carplan)...
    - co jakis czas po myciu auto "przelece" takim mleczkiem (tez firmy CarPlan) o nazwie T-Cut Regenerator lakieru. Auto po tym wynalazku wyglada jak nowe.. Woda po tym fajnie splywa i efekt jest dosc długi...

    Sporadycznie jak zobacze jakas ryse cze cos :? to traktuje ją pastą TEMPO.
    Radze odpuscic sobie wynalazki takie jak kredki koloryzujace bo to tylko strata kasy... Kredka sie kruszy, a nawet jak sie uda zamalawac niby ryse to bardzo szybko znow sie pojawi..
    Na drobne ryski nie znam nic lepszego niz wspomnaiene wyzej TEMPO.

    Ostatnio kupilem tez sobie taki spray do zaczerniania opon (7pln w Tesco, "Gumi Protectant" firmy BIOLine) .. Super sprawa, raz ze konserwuje gume przed pekaniem itd. to po spsikaniu tym opon wyglada jak nowe i mają kozacki czarny połysk Calkiem długo to sie utrzymuje (zakladaj ze nie smigamy w Camel Trophy )...

    Do czyszczenia tapicerki polecam "Stuff Tuff", pianka którą sie psika na tapicerke,a potem suchą szmatką zbiera brudną pianę.. Naprawde działa

    Do deski rozdzielczej PLAK Matowy

    BTW Odradzam natomiast WSZELKIE srodki czystosci firmy Shell.. Badziewia, mialem kilka srodkow czystosci Shella i kazdy byl do bani...
    Poza tym Shell firmuje swoim logo produkty, ktore pod inna nazwą są sporo tansze (np. plyn przeciw parowaniu szyb, Shella kosztuje sporo drozej niz identyczny, robioiny w tej samej fabryce firmy "Organika").

    A wracajac jeszcze do past sciernych (np. Tempo)... Zdania są podzielone, znam osoby ktore bardzo czesto auto tym traktuja po kazdym myciu, a slyszalem tez opinie ze zbyt czesto i gorliwe uzywanie Tempo moze zetrzec sporo lakieru

  4. #4
    Użytkownik Awatar szymon1777
    Dołączył
    Feb 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    267

    Domyślnie

    tutaj masz troche niezlych kosmetykow http://www.meguiars.pl/

  5. #5
    Użytkownik Awatar _Qba_
    Dołączył
    Jan 2006
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG K20, FN2 K24
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    844

    Domyślnie

    czasem sam wosk po umyciu nie pomaga bo nie sciera zaciekow i innych nalotow. njalepiej jakies delikatne mleczko, takie rowniez czysci. wtedy masz idealnie czysta i polyskujaca powierzchnie a dla pelnego wypasu po takim mleczku nalowz jeszcze wosk naprawde latwo sie rozprowadza i poleruje po wczesniejszym uzyciu mleczka

    a jezeli chodzi o marki to np: tripple wax. genmeralnie wiekszosc wqoskow moim zdaniem bedzie dobra. a mleczko to np. jak juz bylo wpomnial T-cut, plastmal itp.

    p.s.
    ja z polerowaniem rys w najblizszym czasie nie bede mial problemow bo bedzie nowy lakierek

  6. #6
    Użytkownik Awatar Owca
    Dołączył
    Sep 2005
    Imię
    Marcin
    Auto
    EJ9
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    147

    Domyślnie

    Tez interesuje mnie ten temat, bowiem poprzednia wlascicielka odrobine zaniedbala kwestie lakieru.

    Co sadzicie o tej firmie i jej produktach:

    http://www.turtlewax.com.pl/sklep/

    warto zakupic np. szampon, wosk + wosk koloryzujacy itp?

    _Qba_ jakie mleczka masz na mysli? zarzuc jakims konkret linkiem

  7. #7
    Użytkownik Awatar _Qba_
    Dołączył
    Jan 2006
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG K20, FN2 K24
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    844

    Domyślnie

    jesli masz ryski to przyda sie tempo albo cos lzejszego to np mleczko Auto Max dostepne na stacjach benzynowych, sklepach moto itp

  8. #8
    Użytkownik Awatar wilder666
    Dołączył
    Jul 2005
    Imię
    Bartek
    Auto
    Ej9 WMA
    Skąd
    Łódź
    Posty
    79

    Domyślnie

    http://www.autokosmetyki.pl/
    na tej stronie są niezłe kosmetyki....
    Między innymi jest tam Nano Goldcare, który ostatnio nabyłem i jestem z niego bardzo zadowolony... Zaraz ktoś może powiedzieć, że drogi itp ale ja na pielęgnację swojego Civica nie żałuję kaski. Efekt super, auto się błyszczy jak "psu jajca" a rzeczywiście brud nie przylega do powierzchni i ładnie spływa...Szczerze polecam ten produkt. pzdr

    PS. Testował ktoś z Was kosmetyki dostępne na stronie http://www.meguiars.pl/ ???
    Ceny też konkretne

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Posty
    342

    Domyślnie

    Dzisiaj listonosz mi przyniósł:




    Umyłem, wywoskowałem i jest cacy, ale i tak potrzebuję jeszcze pastę Tempo i wosk koloryzujący.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2006
    Skąd
    ByDgOsZcZ
    Posty
    91

    Domyślnie

    Siema. Co do wosków to sie nie wypowiem bo dawno tego nie robiłem (po 1,5 godzinnym myciu i wycieraniu do sucha padam na ryj i nawet o tym nie myśle) ale jeśli chcecie pozbyć się w miare płytkich rys to szczerze polecam paste polerską o nazwie "G3" - daje rade i moim zdaniem jest lepsza niż Tempo. A co do stosowania tego typu past po każdym myciu to moim zdaniem lakier prędzej zmatowieje :!:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •