Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 80

Wątek: Koło dojazdowe

  1. #21
    Użytkownik Awatar Paluch_tcw
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    FK2 Executive navi
    Skąd
    Tczew
    Posty
    655

    Domyślnie

    Ja mam u siebie 135/70 R15

  2. #22
    Użytkownik Awatar Alix
    Dołączył
    Jan 2011
    Auto
    FK2R i ED7 D16T
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    889

    Domyślnie

    Ja też... I wygląda tak jak na zdjęciu h16v. Rozstaw oczywiście 5x114,3 tak jak alusów...

    Na codzień jeżdżę bez zapasu (w tym miejscu mam audio ), ale w dalsze trasy go zabieram. Co prawda jak się uważa to spokojnie - ja ostatnio miałem kłopoty z oponami 8 lat temu na przerdzewiałych stalówkach od Punto... ale jak jadę np. z dzieckiem nad morze to na takie ryzyko że nie mam zapasu nie idę

  3. #23
    Użytkownik Awatar h16v
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Michał
    Auto
    2.2 i-CTDi
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    344

    Domyślnie

    Jak ktoś chce moją dojazdówkę to oddam taniutko. Okazuje się (dzięki BEKACZU), że do 2.2 nie wejdzie.

  4. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic VIII 2,2 iCTDI
    Skąd
    Mysłowice
    Posty
    69

    Domyślnie

    Reasumując... info dla potomności ;p

    Civic UFO silniki benzynowe dojazdówka w rozmiarach 135/70 R15 albo 135/90 R16
    Civic UFO silniki diesla dojazdówka w rozmiarze 135/90 R16 (15" nie wchodzi bo są większe zaciski niż w benzynowych)

  5. #25
    Użytkownik Awatar herman9
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Patryk
    Auto
    FK2/R18A2/Sport/'07
    Skąd
    Ząbki
    Posty
    91

    Domyślnie

    Siemanko, Biję się z myślą, czy kupić zestaw czy dojazdówkę, jedyną wątpliwością która kieruje mnie ku zestawowi jest kwestia czy dojazdówka zmieści się w tą półkę dolną w bagażniku, wcześniej kolega "Ca$h" pisze wcześniej że "niby" wejdzie, ale czy ktoś może to potwierdzić w 100% ? i w kwestii zestawu znalazłem na allegro coś takiego: http://moto.allegro.pl/honda-orygina...762558899.html tylko tutaj nie ma kompresora, czy to jakiś inny system używania takiego zestawu ? ;p nie orientuję się.

  6. #26
    Użytkownik Awatar Paluch_tcw
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    FK2 Executive navi
    Skąd
    Tczew
    Posty
    655

    Domyślnie

    Dojazdówka mieści się bez problemu pod półką bagażnika.

  7. #27
    Użytkownik Awatar herman9
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Patryk
    Auto
    FK2/R18A2/Sport/'07
    Skąd
    Ząbki
    Posty
    91

    Domyślnie

    dzięki wielkie, to pewnie będzie dojazdówka, to zawsze pewniej jak mi coś oponę rozszarpie to zestaw naprawczy sobie z tym nie poradzi ...

  8. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Auto
    4D 1,8 AT
    Skąd
    Kraków
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BEKACZU Zobacz posta
    Reasumując... info dla potomności ;p

    Civic UFO silniki benzynowe dojazdówka w rozmiarach 135/70 R15 albo 135/90 R16
    Civic UFO silniki diesla dojazdówka w rozmiarze 135/90 R16 (15" nie wchodzi bo są większe zaciski niż w benzynowych)
    Ty chyba coś nie tak: 135/70R15 ma dużo mniejszą średnicę (570mm) niż 135/90 R16 (649mm) a oryginalne koło ma średnicę 634,5mm - inaczej mówiąc ma być 135/70D16 lub 135/90D15 - opony mają być typu D czyli diagonalne a nie typu R (radialne)

    PS
    podaję wzór na obliczenie średnicy:
    H=S*P/100*2+F*25,4

    H – wysokość (średnica) koła w milimetrach - to co chcemy wiedzieć
    S – szerokość opony (pierwsza liczba w rozmiarze opony) wyrażona w mm
    P – wysokość profilu opony (druga liczba w rozmiarze opony) wyrażona w procentach wartości S
    F – średnica felgi (trzecia liczba w rozmiarze opony) wyrażona w calach
    Ostatnio edytowane przez jacektp ; 01-09-11 o 11:46

  9. #29
    Użytkownik Awatar MateK
    Dołączył
    Aug 2007
    Auto
    ?
    Skąd
    Skarżysko-Kam/Po
    Posty
    1,157

    Domyślnie

    Jesli ktos nadal chce odkupic dojazdowke w idealnym stanie to prosze o PW. Moge opchnac moja. Nie byla ani razu uzyta, wiec nawet pachnie nowoscia.

    Co do PZU to nie wiem czy w umowie nie ma obowiazku posiadania kola dojazdowego, jesli w takie byl wyposazony samochod (zgaduje). Ja tam oczywiscie nigdy takowego nie mialem, jak kupilem to bylo bez... Pan poczeka, gdzies tu chyba zestaw naprawczy byl Prawda jest taka, ze ja np. wole zeby mnie laweta sciagnela do wulkanizacji, badz pod dom niz bawic sie w dojazdowke. Jesli pojdzie Ci tylne kolo to bedziesz na drodze zamienial przod na tyl, po to aby zalozyc dojazdowke na przod?

  10. #30
    Użytkownik Awatar h16v
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Michał
    Auto
    2.2 i-CTDi
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    344

    Domyślnie

    Ja chętnie ale potrzebuję naprawdę dokładnych wymiarów, bo mam jakieś *****iaszczo wielkie osłony na tylnych hamulcach. Z przodu i tak nie wiejdzie bo mam większe tarcze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •