Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Engine Start button - montaż w konsoli lewego nawiewu

  1. #1
    Użytkownik Awatar sublove
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Kamil
    Auto
    Niepordzewiałe Ej6
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,910

    Domyślnie Engine Start button - montaż w konsoli lewego nawiewu

    Pewnego dnia nabyłem przycisk z Hondy S2000 "Engine Start" i stwierdziłem, że wypada zrobić na takowy miejsce montażowe

    Nie opiszę tutaj schematu elektrycznego połączenia przycisku. W zamian za to pokażę ciekawy sposób na jego umiejscowienie.

    Wybór padł na zaślepkę obok przycisku do światła przeciwmgłowego.

    Jako rozwiązanie tymczasowe zastosowałem szybki custom montaż wycinając część zaślepki, a następnie na wcisk umiejscowiłem przycisik. Wszystko fajnie ale tylko wygląd niefajny.

    Tak to się prezentowało pierwotnie:



    Aby zrobić zabudowę przycisku w bardziej przyzwoity sposób, potrzebujemy:

    1. Engine Start button z Hondy S2000, ew. z nowego Civica 8gen

    2. Poxylina

    3. Rajstopę (te ze Steczkowską na opakowaniu robią robotę )

    4. Żywica + utwardzacz

    5. Szpachlówka wykańczająca

    6. Pustą butelkę PET

    7. Lakier - ja wyrałem czarny mat

    8. Żyletkę


    Z butelki plastikowej wycinamy pasek służący do wykonania dystansu - kołnierza, w którym będzie pracował przycisk do światła przeciwmgłowego.



    Przycinamy go tak, aby jego długość utowrzyła obwód wokół przycisku. Następnie wciskamy go wokół guzika tak, aby wystawał jakieś 5-10mm ponad przycisk.



    Wypruwamy zaślepkę i napiłowujemy otwór tak w taki sposób aby przycisk wszedł weń swobodnie, przylegając całą długością do tunelu nawiewu. Usuwamy też gąbkę aby utowrzyć czystą powierzchnię do pprzyklejenia przycisku poxyliną



    Toczymy kulę z poxyliny



    Robimy plastusia





    Bierzemy rajtki i naciągamy na panel (przycisk i kołnierz wokół przeciwmgłowego powinny być w jednej linii)
    Część rajstopy przeciągamy pod kratką nawiewu na wylot.
    Najlepiej tak, aby nie było żadnych zmarszczeń. Unieruchamiamy tak naciągniętą rajstopę np. gumką lub klejem.



    Bierzemy pędzel i smarujemy rajstopę żywicą (z utwardzaczem - standardowe proporcje). Smarujemy też miejsca przejścia rajstopy i powierzchni plastiku.
    UWAGA:
    Ostrożnie z żywicą wokół przycisku SB - smarujemy do zewnątrzej krawędzi uważając aby żywica nie wlała się na sam guzik. Podobnie przy przeciwmgłowym!





    Idziemy na piwo albo na lemoniadę i czekamy 24h aż żywica się utwardzi
    Zywica stworzy sztywną powłokę pozwalającą nanieść nań szpachlę.
    Żywica gotowa do szpachlowania powinna być sztywna i śliska w dotyku.

    Jeżeli wszystko jest OK, to nanosimy szpachlę na powierzchnie żywicy oraz łączenia żywicy z resztą panelu.



    Po wyschnięciu szpachli bierzemy się za szlifowanie papierami 220 oraz 800. Waże aby do tej czynności dobrze się przyłożyć. Pod lakierem widać bowiem każdą nierówność i ubytek szpachli. Po wyszlifowaniu, za pomocą żyletki ostrożnie wycinamy rajstopę z nad przycisków





    Zabiezpieczamy powierzchnię której nie chcemy lakierować po czym lakierujemy resztę na dowolny kolor







    Czekamy aż wyschnie, odsłaniamy powierzchnie przykryte i cieszymy się w wyników pracy bądź chlastamy wcześniej przygotowaną żyletką


    Ostatnio edytowane przez majdan ; 03-08-09 o 13:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •