Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: instalacjia gazowa VI gen. trudna decyzja

  1. #11
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dzida
    Cytat Zamieszczone przez s3kawek
    Cytat Zamieszczone przez Civic '99
    to i ja sie podłącze bo tez zastanawiam sie nad zagazowaniem hani miesięcznie robię ok 2500 km. mam pytanko co do kosztów zagazowania
    wiem ze instalacja kosztuje ok 3500-4000 pln
    do tego jeszcze jakie są koszty??? / wpis do dowodu/
    a potem są koszty utrzymania znaczy sie przeglady rejestracyjne, ustawianie, wymiana filtrów i ew naprawy silnika

    czy ktoś wie jakie są ceny tego utrzymania zagazowanego silnika?????
    1. Instalka: 3500- 4000 zł
    2. Przeważnie od razu wymiana filtru, świec i kabli WN: dużo
    3. Przeglad instalacji (co 15, 20 tys) - 50-100 zł
    4. Przeglad rejestracyjny (co rok) - 160 zł (normalny 90 zł)
    5. Świece, filtry i kable należy cześciej wymieniać o ok 5-10 tys km
    6. Dodatkowo do wymiany dochodzi filtr gazu ale jak umiesz to za cene 5 zł sam sobie wymienisz.
    7. Wbicie pieczatki do dowodu: nie pamiętam

    Pomijam koszty remontu i napraw bo wcale nie muszą się zdarzyć. Pomijam tez koszt jazdy na PB w zimie i od czasu do czasu dla przedmuchania wtryskiwaczy.

    [ Dodano: Sro 12 Lip, 2006 ]
    Cytat Zamieszczone przez Dzida
    Cytat Zamieszczone przez s3kawek
    lutym cena LPG=2.30 a PB=3.60 wiec w tym momencie raczej na gazie nie zarabiasz.
    Luty już był, teraz jest lipec i 1,80 do 4,30 się czuje
    Był, ale prawdopodobnie w zimie sytuacja sie powtórzy.
    1. Instalka 3600.
    2. Wymiana filtru do 20 pln, świeczki u pana Siwasa to 40 pln za komplet, kabli WN zmieniać nie trzeba, bo moje 15 letnie chodza bardzo dobrze, w nowszym samochodznie tymbardziej.
    3. Przegląd instalacji nie wiem ile kosztuje, ale fakt - jest.
    4. Przegląd 160. Czyli 70 pln więcej niż 90. Żeby zarobić te 70 pln trzeba zrobić Kilkaset km... To dużo? Nie sądze.
    5. Wymiana kabli co 5-10 tysi? :lol: :lol: :lol: :grin: :grin: :grin: Świeczki co 10 tysi niektórzy wymieniają też na benzynie (ja) no i filtry też (ja). A świeczki + filtr to 60 pln.
    6. Filtr gazu - przegląd.

    Zimą sytuacja sie powtórzy. Oczywiście.

    Nie wiadomo co nakrecą politycy.

    Ja na dzień dzisiejszy na sekwencję ybm się nie zdecydował.
    1. Zalezy jaka instalacja. Ja polecam na odrębnych wtryskiwaczach, a nie na listwie. Ona kosztuje około 4k PLN
    2. zgadzam się z Dzidą w 100%
    3. przeglad bez regulacji instalacji na kompie 40PLN, z regulacją 80PLN
    4. patrz pkt. 2
    5. O ile nie ma przebić częsta wymiana kabli jest bezcelowa
    6. patrz pkt. 2

    Jeśli zakładać i patrzeć na osiągi to tylko sekwencję. Różnica na hamowni Wojtreka u mnie niecałe 2KM miedzy LPG a Pb95, czyli znikoma. Wykres w moim wątku.

  2. #12
    Użytkownik Awatar s3kawek
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    585

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dzida
    1. Instalka 3600.
    2. Wymiana filtru do 20 pln, świeczki u pana Siwasa to 40 pln za komplet, kabli WN zmieniać nie trzeba, bo moje 15 letnie chodza bardzo dobrze, w nowszym samochodznie tymbardziej.
    3. Przegląd instalacji nie wiem ile kosztuje, ale fakt - jest.
    4. Przegląd 160. Czyli 70 pln więcej niż 90. Żeby zarobić te 70 pln trzeba zrobić Kilkaset km... To dużo? Nie sądze.
    5. Wymiana kabli co 5-10 tysi? :lol: :lol: :lol: :grin: :grin: :grin: Świeczki co 10 tysi niektórzy wymieniają też na benzynie (ja) no i filtry też (ja). A świeczki + filtr to 60 pln.
    6. Filtr gazu - przegląd.

    Zimą sytuacja sie powtórzy. Oczywiście.

    Nie wiadomo co nakrecą politycy.

    Ja na dzień dzisiejszy na sekwencję ybm się nie zdecydował.
    To ze kable sa dobre na PB nioe znaczy ze beda dobre na LPG - gaz jest bardziej wymagający niz PB.


    Cytat Zamieszczone przez Dzida
    5. Wymiana kabli co 5-10 tysi? :lol: :lol: :lol: :grin: :grin: :grin:
    Przeczytaj jeszcze raz co napisałem - nie co 5-10 tylko 5, 10 tys czesciej. Swiece co 15, kable co 40. Pomijam czy to sami gazownicy nakrecaja taka koniecznosc czy faktycznie trzeba to robic czesciej.

    Stosowanie półsrodków moze wlasnie wyjasniac dlaczego jedni jezdza 100 000 bez problemów a innym sie syf robi po 30 tys.

  3. #13
    Użytkownik Awatar Dzida
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Michał
    Auto
    ED2 D16Z6 LPG
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,300

    Domyślnie

    Ah tak. Kable wymieniać 5-10 tysi szybciej? Ja mam przejechane niemal 340000 więc faktycznie, będę muszał wymienić wcześniej i to odczuje.

    Moje 15 letnie kable chodzą dobrze. Na Pb i LPG. Wiem, ze gaz jest bardziej wymagajcy. bangla.

    Chciałeś zasugerować, ze ja stosuje półśrodki? :grin:
    [URL="http://haparts.pl"][img]http://haparts.pl/podpis4g.jpg[/img][/URL]

  4. #14
    Użytkownik Awatar s3kawek
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    585

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dzida
    Ah tak. Kable wymieniać 5-10 tysi szybciej? Ja mam przejechane niemal 340000 więc faktycznie, będę muszał wymienić wcześniej i to odczuje.


    Moje 15 letnie kable chodzą dobrze. Na Pb i LPG. Wiem, ze gaz jest bardziej wymagajcy. bangla.

    Chciałeś zasugerować, ze ja stosuje półśrodki? :grin:

    Chciałem zasugerować że ogólnie (nie tylko przy LPG) nie warto nadmiernie oszczedzac na samochodzie i stosować gorszych materiałów bo to sie kiedys zemści.

    Tak czy siek zeszlismy z tematu. Nie dasz gwarancji autorowi watku ze nie bedzie musiał zmieniac czesciej tych rzeczy bo akurat u Ciebie dobrze chodzi. Kolega pytał o koszt utrzymania instali wiec napisalem z jakimi kosztami trzeba sie ew. liczyc. Ale to od niego bedzie zalezalo czy kupi swiece NGK czy kupione u ruskiego na bazarze, czy pojedzie na przeglad czy nie, czy w ogole bedzie robił wymiany czegokolwiek i czy nie wymontuje zbiornika PB i zawsze bedzie uruchamiał na LPG.

  5. #15
    Użytkownik Awatar Dzida
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Michał
    Auto
    ED2 D16Z6 LPG
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,300

    Domyślnie

    Ja chciałem tylko dodac, ze w samochód inwestuje więcej niz jest tego warty i każdy mi to zarzuca, i może wbrew pozorom jeżdżę na ngk i wbrew pozorom nie namawiam do gazu tylko chcę czasami zaprzeczyć tobie
    [URL="http://haparts.pl"][img]http://haparts.pl/podpis4g.jpg[/img][/URL]

  6. #16
    Użytkownik Awatar s3kawek
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    585

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dzida
    tylko chcę czasami zaprzeczyć tobie
    to miłe

  7. #17
    Zbanowany
    Dołączył
    Jan 2006
    Posty
    1,684

    Domyślnie

    dzieki za poisanie kosztow utrzymania tego pier... LPG

    widzę ze jednak sie nie opłaca przerabiać

    wiec na nastepny sezon bedą nowe felgi u mnie zamiast LPG

  8. #18
    Użytkownik Awatar reXio
    Dołączył
    Nov 2004
    Imię
    Remik
    Auto
    FK8 GT / FK2
    Skąd
    śląsk
    Posty
    3,000

    Domyślnie

    nie wiem, na prawde nie wiem jak zadziala gaz na VTECu. Na i-VTEC jezdza CRV i Accordy.

    Na prawde sie nie znam ale subiektywnie moge stwierdzic ze VTEC jest za madry na gaz.

    Niektorzy jak czasem cos palna z wymiana swiec, kabli etc. to mozna pasc.

    I panowie - to ze sie zaplaci 50 zl za przeglad gazu i 60 zl wiecej na przegladzie rejestracyjnym to na prawde nie jest kolosalna kwota - jest w kieszeni po 2 tankowaniach.

  9. #19
    Użytkownik Awatar wunat
    Dołączył
    Jul 2005
    Auto
    MB2 `99 D14Z4/D16W
    Skąd
    Warszawa-Bielany
    Posty
    3,224

    Domyślnie

    tak naprawde wszystko rozbija sie o srednie przebiegi ... ja przy 4-5kkm miesiecznie mocno odczuwam roznice, ale jezeli ktos jezdzi poo bulki do sklepu to nie ma sensu ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •