Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: instalacjia gazowa VI gen. trudna decyzja

  1. #1
    Oczekujący Awatar qba1983
    Dołączył
    Jan 2006
    Imię
    dynamodruk.pl
    Auto
    MB3 D15Z8/OIT
    Skąd
    Łódź
    Posty
    2,299

    Domyślnie instalacjia gazowa VI gen. trudna decyzja

    Wiem ze o tym już było dużo, ale potrzebuje konkretnych wypowiedzi.
    Przy obecnych cenach benzyny, jestem skłonny zainwestować w instalacje gazowa IV gen, czyli wtrysku sekwencyjnego. myślę tu o Landi Renzo-omegaz lub BRC –secuent(skłaniał bym się ku pierwszym).
    Instalacja z montażem w Łodzi kosztuje 4050zł. Z dodatkowym smarowaniem zaworow(lubryfikacja) +350zł.
    Rocznie robię około 24000km, także wychodzi ze raczej się zwróci, jest tylko jeden problem:

    Mój silnik to VTEC ma zmienne fazy rozrządu i spalanie ubogiej mieszanki do 2500obr/min. Instalator powiedział ze NIE jest w stanie mi zagwarantować bezawaryjnej jazdy takim autem, z powodu możliwości wystąpienia wypalania się gniazd zaworowych. Lubryfikacja miałaby, zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia takiej usterki, ale nie likwiduje problemu w 100%. Wiadomo ze spalanie gazu powoduje miejscowe zwiększenie temperatury, szczególnie ubogiej mieszanki a taka występuje np. kiedy instalacja jest złe ustawiona, tyle tylko ze u mnie przecież silnik robi to sam!!! Wiec może to spowodować przegrzewanie miejscowe, co prowadzi do wypalania się gniazd zaworowych.
    Chyba ze ten silnik jest przystosowany do odbierania większych temperatur, w końcu na benzynie tez występuje cos takiego, tyle ze w mniejszej skali.
    Na liczniku mam 120tys km i chciał bym nim przejechać minimum jeszcze raz tyle, najważniejsze dla mnie jest żeby auto było bez awaryjne.

    Pytanie kieruje do ludzi którzy znają się na tym lub spotkali się z instalacjami gazowymi w VTECu w pojazdach własnych lub bliskich znajomych. Chciałbym wiedzieć jakie problemy maga wystąpić (przede wszystkim co z tymi gniazdami zaworów ? ).
    Ewentualne oznaki radości ze strony posiadających instalacje IV gen w VTECu ze względu braku problemów w takim aucie, jak najbardziej mile widziane.

    Pan instalator mówił tylko, że na pewno należy co około 10-15 tys. regulować zawory, bo Hondy potrafią gasnąć. Powiedział tez ze maja kilku klientów z CRV ale nie jest wstanie powiedzieć czy jak jest z awaryjnością, bo jeden przejechał 150tys bez problemów, a drogi po 30tys przyjechał z wypalonymi zaworami.
    Wiec sam już nie wiem co mam robić. Swoją drogą to jak można naprawić głowice z wypalonymi gniazdami zaworów? I ile kosztuje nowa?
    Wiec proszę o pomoc w podjęciu decyzji.

    Pozdrawiam. Qba

  2. #2
    Moderator Awatar Leeo
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotrek
    Auto
    5er/3er/MX5/EK4
    Skąd
    NMR/BI/BAU
    Posty
    8,784

    Domyślnie

    A na pewno chcesz zakładać instalkę? Ceny paliw rosną, ale i gazu też :/ Powiem szczerze, mam teraz instalację IIgen w 5D. Mimo tego, że koszty są niby małe, bo przy obecnych cenach gazu za 62zł przejade około 300km przy mało spokojnym stylu jazdy, to jednak musisz pamiętać, że dosyć często do baku będzie wpadała również beznyzna.. Żeby wszystko ładnie i bezproblemowo chodziło najlepiej rozgrzewać silnik na benzynie. Naprawde instalacja nie jest aż tak oplacalna.. Co 10k, na pewno nie co 15k bedziesz musiał regulować zawory =50zł, bedzie trzeba robić dodatkowy przegląd gazu, to 50zł więcej do standarowego przeglądu, wymiana filtra gazu+regulacja 60zł (co 15 tysi najlepiej), przeczyszczanie silniczka co jakiś czas jazdą na samej benzynie też swoje pociąga, a do tego, przy każdej modyfikacji wydechu będziesz musiał zajeżdżać i regulować gaz.. Ciekawe ile będzie kosztowało wpisanie gazu w dowód rejestracyjny.. Przelicz sobie wszystko i pomyśl jeszcze raz A co do gazu w cifie ne vtecu, to ja też slyszałem, ze to nieciekawa kombinacja

    Pozdro i sorki za mało konkretną odpowiedz na Twoje pytanie.

  3. #3
    Użytkownik Awatar LemonR
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    Robert
    Auto
    Avensis T27 2ZR, J
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    1,057

    Domyślnie Re: instalacjia gazowa VI gen. trudna decyzja

    Cytat Zamieszczone przez qba1983
    ...najważniejsze dla mnie jest żeby auto było bez awaryjne...
    Więc tu nasuwa się tylko jedna odpowiedź - żadnych instalacji, żadnych modyfikacji nie grzeb nie kombinuj itede itepe.
    LemonR

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2006
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    5

    Domyślnie

    Też mam cifke 1.5 VTEC i też się zastanawiałem na instalacją ale gadałem ze znajomymi którzy robią w instlacjach i mi odradzali, że za duzy koszt instalacji to po pierwsze a nie dość tego ostatnio w gazecie prawniczej (wyborczej) czytałem że gaz mają o 1 zł podwyższyć więc to się już nie będzie wogóle opłacać. Aha jeszcze jedno przegląd techniczny jest droższy o jakieś 60 zł, prócz tego co trzeba władować w regulację itd. To są zbyt skomplikowane silniki na montaż gazu, jak narazie jeszcze nikgo nie spotkałem kto by miał VTEC'a i gaz. Lepiej zostawić jak dobrze chodzi...

  5. #5
    Oczekujący Awatar qba1983
    Dołączył
    Jan 2006
    Imię
    dynamodruk.pl
    Auto
    MB3 D15Z8/OIT
    Skąd
    Łódź
    Posty
    2,299

    Domyślnie

    To tez policzylem to wszystko i wyszlo, ze w sumie, to zwroci mi sie dosc szybko, ale nie wliczasjac ewentualnych napraw, i nie przewidzanych wizyt u gazownika. tak jak pisalem, nie chce zeby cos kolwiek sie popsulo przez instalacje gazowa. Doszedlem do wniosku ze gra nie warta swieczki, bo ryzyko za duze. po za tym, czytajac to forum, problemy z silnikami i soprzetem silnika maja glownie wlasciciele aut zagazowanych.

    jak do tej pory jezdze na benzynie i... juz przyzwyczailem sie do mysli ze moje auto bedzie jezdic tylko i wylacznie na takim paliwie

    Cytat Zamieszczone przez Skizar
    jak narazie jeszcze nikgo nie spotkałem kto by miał VTEC'a i gaz
    ja znam ale to jest HONDA CRV ma i-VTEC i instalacja zostala zalozona od samego poczadku, przejechane ma 34tys km, wiec zaczym cos mu sie zwali to jeszcze troche pojezdzi.

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    Jan 2006
    Posty
    1,684

    Domyślnie

    to i ja sie podłącze bo tez zastanawiam sie nad zagazowaniem hani miesięcznie robię ok 2500 km. mam pytanko co do kosztów zagazowania
    wiem ze instalacja kosztuje ok 3500-4000 pln
    do tego jeszcze jakie są koszty??? / wpis do dowodu/
    a potem są koszty utrzymania znaczy sie przeglady rejestracyjne, ustawianie, wymiana filtrów i ew naprawy silnika

    czy ktoś wie jakie są ceny tego utrzymania zagazowanego silnika?????

  7. #7
    Użytkownik Awatar s3kawek
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    585

    Domyślnie Re: instalacjia gazowa VI gen. trudna decyzja

    Jakis czas temu jezdziłem sejakiem przez dwa lata, potem zalozylem do niego gaz III generacji i opisze Ci moje spostrzezenia.
    Te wszystkie kalkulatory które obliczają po ilu sie zwraca instalka mozna o dupe potłuc bo sa bardzo uproszczone i nie uwzgledniaja wielu czynników.
    Koszt utrzymania instalki z doswiadczenia sa wyzsze niz sie na poczatku zaklada.
    Pomijajac juz samą instalke której koszt jest duży przy niewielkich przebiegach. Przeglad co roku droższy o 70 zł, czestrze wymiany i przeglądy.
    Pamietaj że w zimie nie jezdzisz od poczatku na LPG tymbardziej w IV generacji gdzie przełączy Ci sie dopiero jak silnik osiagnie pewna temperature. Jezeli bedziesz robił w zimie odcinki 2-3 km to moze sie okazac ze zima bedziesz jezdzil tylko na PB.
    Kolejna sprawa zupełnie pomijana przez zakladających to "dobre samopoczucie" czyli jak jezdzisz na PB to majac swiadomosc ze PB jest droga, to jezdzisz mniej i oszczedzasz, natomiast po zalozeniu LPG zaczynasz wiecej jezdzic bo to tak tanio.
    Kolejna sprawa to niepewny rynek - nie wiedomo co nam zafunduja nasi kochani politycy i czy za 2 miesiace nie bedziemy mieli kolejnych podatkow na LPG.
    Nie sugeruj sie ceną LPG i PB dzisiaj. Ceny sie bardzo wachają i jak to mielismy okazje zauwazyc w lutym cena LPG=2.30 a PB=3.60 wiec w tym momencie raczej na gazie nie zarabiasz.
    Zastanów sie dobrze. Ja jezdze na PB i na razie nie biore pod uwage zakladania LPG.

  8. #8
    Użytkownik Awatar Dzida
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Michał
    Auto
    ED2 D16Z6 LPG
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,300

    Domyślnie Re: instalacjia gazowa VI gen. trudna decyzja

    Cytat Zamieszczone przez s3kawek
    lutym cena LPG=2.30 a PB=3.60 wiec w tym momencie raczej na gazie nie zarabiasz.
    Luty już był, teraz jest lipec i 1,80 do 4,30 się czuje
    [URL="http://haparts.pl"][img]http://haparts.pl/podpis4g.jpg[/img][/URL]

  9. #9
    Użytkownik Awatar s3kawek
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    585

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Civic '99
    to i ja sie podłącze bo tez zastanawiam sie nad zagazowaniem hani miesięcznie robię ok 2500 km. mam pytanko co do kosztów zagazowania
    wiem ze instalacja kosztuje ok 3500-4000 pln
    do tego jeszcze jakie są koszty??? / wpis do dowodu/
    a potem są koszty utrzymania znaczy sie przeglady rejestracyjne, ustawianie, wymiana filtrów i ew naprawy silnika

    czy ktoś wie jakie są ceny tego utrzymania zagazowanego silnika?????
    1. Instalka: 3500- 4000 zł
    2. Przeważnie od razu wymiana filtru, świec i kabli WN: dużo
    3. Przeglad instalacji (co 15, 20 tys) - 50-100 zł
    4. Przeglad rejestracyjny (co rok) - 160 zł (normalny 90 zł)
    5. Świece, filtry i kable należy cześciej wymieniać o ok 5-10 tys km
    6. Dodatkowo do wymiany dochodzi filtr gazu ale jak umiesz to za cene 5 zł sam sobie wymienisz.
    7. Wbicie pieczatki do dowodu: nie pamiętam

    Pomijam koszty remontu i napraw bo wcale nie muszą się zdarzyć. Pomijam tez koszt jazdy na PB w zimie i od czasu do czasu dla przedmuchania wtryskiwaczy.

    [ Dodano: Sro 12 Lip, 2006 ]
    Cytat Zamieszczone przez Dzida
    Cytat Zamieszczone przez s3kawek
    lutym cena LPG=2.30 a PB=3.60 wiec w tym momencie raczej na gazie nie zarabiasz.
    Luty już był, teraz jest lipec i 1,80 do 4,30 się czuje
    Był, ale prawdopodobnie w zimie sytuacja sie powtórzy.

  10. #10
    Użytkownik Awatar Dzida
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Michał
    Auto
    ED2 D16Z6 LPG
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,300

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez s3kawek
    Cytat Zamieszczone przez Civic '99
    to i ja sie podłącze bo tez zastanawiam sie nad zagazowaniem hani miesięcznie robię ok 2500 km. mam pytanko co do kosztów zagazowania
    wiem ze instalacja kosztuje ok 3500-4000 pln
    do tego jeszcze jakie są koszty??? / wpis do dowodu/
    a potem są koszty utrzymania znaczy sie przeglady rejestracyjne, ustawianie, wymiana filtrów i ew naprawy silnika

    czy ktoś wie jakie są ceny tego utrzymania zagazowanego silnika?????
    1. Instalka: 3500- 4000 zł
    2. Przeważnie od razu wymiana filtru, świec i kabli WN: dużo
    3. Przeglad instalacji (co 15, 20 tys) - 50-100 zł
    4. Przeglad rejestracyjny (co rok) - 160 zł (normalny 90 zł)
    5. Świece, filtry i kable należy cześciej wymieniać o ok 5-10 tys km
    6. Dodatkowo do wymiany dochodzi filtr gazu ale jak umiesz to za cene 5 zł sam sobie wymienisz.
    7. Wbicie pieczatki do dowodu: nie pamiętam

    Pomijam koszty remontu i napraw bo wcale nie muszą się zdarzyć. Pomijam tez koszt jazdy na PB w zimie i od czasu do czasu dla przedmuchania wtryskiwaczy.

    [ Dodano: Sro 12 Lip, 2006 ]
    Cytat Zamieszczone przez Dzida
    Cytat Zamieszczone przez s3kawek
    lutym cena LPG=2.30 a PB=3.60 wiec w tym momencie raczej na gazie nie zarabiasz.
    Luty już był, teraz jest lipec i 1,80 do 4,30 się czuje
    Był, ale prawdopodobnie w zimie sytuacja sie powtórzy.
    1. Instalka 3600.
    2. Wymiana filtru do 20 pln, świeczki u pana Siwasa to 40 pln za komplet, kabli WN zmieniać nie trzeba, bo moje 15 letnie chodza bardzo dobrze, w nowszym samochodznie tymbardziej.
    3. Przegląd instalacji nie wiem ile kosztuje, ale fakt - jest.
    4. Przegląd 160. Czyli 70 pln więcej niż 90. Żeby zarobić te 70 pln trzeba zrobić Kilkaset km... To dużo? Nie sądze.
    5. Wymiana kabli co 5-10 tysi? :lol: :lol: :lol: :grin: :grin: :grin: Świeczki co 10 tysi niektórzy wymieniają też na benzynie (ja) no i filtry też (ja). A świeczki + filtr to 60 pln.
    6. Filtr gazu - przegląd.

    Zimą sytuacja sie powtórzy. Oczywiście.

    Nie wiadomo co nakrecą politycy.

    Ja na dzień dzisiejszy na sekwencję ybm się nie zdecydował.
    [URL="http://haparts.pl"][img]http://haparts.pl/podpis4g.jpg[/img][/URL]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •