Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Szpera H-seria M2B4 a MFactory - różnią się czymś?

  1. #1
    Użytkownik Awatar Algali
    Dołączył
    Jan 2016
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda HR-V GH4
    Posty
    143

    Domyślnie Szpery OEM H22 a MFactory - różnią się czymś?

    Cześć, mam pytanie czysto teoretyczne na temat H-serii.
    Ktoś się może orientuje czy szpera helikalna od MFactory może różnic się wymiarami lub czymś innym od OEM szpery ze skrzyń od H22?
    Czy jest to po prostu szpera jak OEM ale aftermarket?
    Ostatnio edytowane przez Algali ; 23-03-20 o 23:40

  2. #2
    Użytkownik Awatar qureku.
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG b16 rally
    Skąd
    Warszawa-wesoła
    Posty
    4,115

    Domyślnie

    A w h serii nie jest przypadkiem torsen ?

  3. #3
    Użytkownik Awatar Algali
    Dołączył
    Jan 2016
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda HR-V GH4
    Posty
    143

    Domyślnie

    Szpera helikalna to inaczej mówiąc torsen Z tego co udało mnie się znaleźć działanie obu szper jest takie samo. Tyle, że MFactor ma możliwość rozbudowy do (cokolwiek to znaczy) Stage 1.
    Ale czy są one "zamienne"? Jestem zielony w kwestii budowy skrzyń... :P

    Edit: No dobra, wygląda że dość mocno to wszystko pokręciłem. Ogólnie powinienem był zadać pytanie ogólnie o zamienność OEM szper z H22 i F-serii z MFactor.
    Do tego niekażda z tych OEM szper to torsen...

    Myślałem, że może uda się dorwać OEM szperę w mniejszych pieniądzach niż MFactor, jednak z tego co się zorientowałem to ciężki temat z tymi OEM LSD i nie każda jest tych samych wymiarów.
    Pytam się o to z tego powodu, że LSD od MFactor pasuje po lekkich nieinwazyjnych przeróbkach do skrzyni AWD od CR-V z B20 pod maską. Dalej idąc tym tokiem skrzynia AWD od HR-V (D-seria) to podobno kopia, kropka w kropkę, skrzyni od CR-V I. Jeśli to rzeczywiście prawda to powinno dać się wsadzić LSD z MFactor również do skrzyni z HR-V a to by mnie już trochę urządzało jeśli uda mi się przeszczepić moje AWD do Logo

    Takie odległe plany, ale przy tak lekkim samochodzie szpera na przedniej osi mogłaby wiele zmienić
    Ostatnio edytowane przez Algali ; 28-03-20 o 16:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •