Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Accord na gaz 1994-1996

  1. #11
    borkomar
    Gość

    Domyślnie

    Sam planuje zmienic autko, na wlasnie ktoregos z Accordow - prawdopodobnie do LPG bedzie.
    Co byscie polecili??
    Czy warto brac 1.8??model 98-2002.Ile to spala i czy duza jest roznica pomiedzy 1.8, 2.0 i 2.3 w jezdzie i spalaniu?
    Kazde info mile widziane

  2. #12
    Użytkownik Awatar jz
    Dołączył
    Jul 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    22

    Domyślnie

    Ja mam Accorda 1.8 97 rok z instalacja II generacji z Holandii. Strzaly mam, ale zauwazylem, ze strzela najczesciej, gdy na dworze jest cieplej i tylko i wylacznie w momencie, gdy chce ruszac (czyli nigdy podczas jazdy). Zeby "zmusic" go do strzalu najlepiej podjechac na gorke tak, zeby przod byl nizej niz tyl (np przy parkowaniu w jakims dziwnym miejscu, zeby przod byl na dole) i na wstecznym sprobowac kawalek do tylu, sprzeglo, zeby zlecial troche spowrotem do przodu i jeszcze raz na wstecznym i wtedy strzeli. Ostatnio cos nie strzela (jakies 1,5miesiaca). Akurat u mnie mam instalacje do regulacji, bo przy zimnym silniku potrafi spasc z obrotow i sie dlawic. Na cieplym jest ok. Potestuje na wyregulowanej instalacji i zobaczymy co sie bedzie dzialo.
    Co do spalania, to moj silnik spala 9-9.5 litrow gazu na 100km na trasie. W jezdzie mieszanej niecale 10.5-11/100 niewazne, czy noga w podlodze czy nie.
    Co do wyboru czy Civic czy Accord, to mozna kierowac sie wlasnie spalaniem. Kolega ma Civic-a 96rok i spala mu w mieszanej ok 9/100, wiec jesli ktos jest oszczedny polecalbym raczej Civic-a, choc Accord oczywiscie wygodniejszy

    Dodam jeszcze cos o silniku 1.8. Wg mnie ten silnik spokojnie sobie radzi. Autem jezdzi sie z tymi 115KM po prostu normalnie. Nie czuc ani dyskomfortu z powodu niby za malej mocy ani nie czuc wielkiej dynamiki. Po prostu jest to silnik do jezdzenia, choc na wysokich obrotach czuc jak ciagnie. 11sek do setki to taki standard jak na auta z tych lat produkcji. Wg mnie porazka, to bylaby gdyby auto mialo silnik 1.6 100KM (jak np ma Opel Vectra, ktory wazy tyle co Accord). Opel jednak zdecydowal sie na taki silnik, ze wzgledu na to, ze ich silniki przy nizszych obrotach maja wyzszy moment obrotowy, co sprawia, ze auto jakos sie tam kula. 1.8 spokojnie starczy, ale jesli 2.0 ma rzeczywiscie podobne spalanie do 1.8, to lepiej 2.0, ale najpierw trzeba takiego znalezc, zeby byl wart zakupu Ja nastawialem sie na 2.0, a kupilem 1.8 bo wszystko bylo ok, a Accordow malo w ogloszeniach.

    Pozdrawiam!

  3. #13
    Użytkownik Awatar bartol
    Dołączył
    Feb 2005
    Skąd
    kwidzyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Pomalu przymierzam sie do zakupu Accorda z Lpg i znalazlem cosik takiego
    http://moto.allegro.pl/item160065091..._na_gazie.html moze ktos zna te autko?
    Co prawda mam juz druga Honde ale accordem jeszcze nie jezdzilem...jaki jest komfort podrozawania w tym autko jaka jest charakterystyka zawieszenia w accordzie i ewentualnie na co zwracac uwage przy ogledzinach?
    Bylbym wdzieczny za jakiekolwiek info gdyz nadal chcialbym zostac w rodzinie z pod znaku H

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •