Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Accord na gaz 1994-1996

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2006
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    67

    Domyślnie Accord na gaz 1994-1996

    Witam Panowie.
    Zamierzam kupić hondę civic 3d '96 1.5 V-tec lub Accorda z rocznika jak w temacie z silnikiem 2.0 ponieważ jest najbardziej popularny i najlatwiej takiego trafic.
    Ze wzgledu na cene benzyny i prognozy jej wzrostu nie bedzie mnie stac na utrzymanie accorda na benzynie dlatego chce kupic samochod od razu z instalacja gazowa. Takie roczniki mozna dostac za 15 tys juz z instalacja gazowa. Jedank z tego co sie orientuje to wiekszosc instalacji gazowych zainstalowanych w accordach to instalacje II generacji (mikser i komputer). W instalacjach tego typu istnieje dosc duze prawdopodobienistwo wystepowania strzalu i tego sie obawiam. Mozna je zmniejszac przez czeste regulowanie, swiece i kable WN, ale ciagle istnieje. W zwiazku z powyzszym mam pytanie do posiadaczy accordow z tych rocznikow. Czy te accordy posiadaja plastikowy czy aluminiowy kolektor? (plastikowy najczesciej sie niszczy przy strzale, aluminiowy jakos wytrzymuje) I czy można do accorda bezpiecznie zakladac instalacje II generacji? Oraz jak wyglada sprawa z użytkowaniem accorda z instalacja gazowa, czy wystepuja jakies znaczace problemy?

  2. #2
    Użytkownik Awatar kiciarz
    Dołączył
    Dec 2005
    Skąd
    Opole\Gogolin
    Posty
    92

    Domyślnie

    witam. nie wiem jak accordy 2L ale moj 2.2 ma metalowy kolektor. mam zamontowana instalke sekwencyjna BRC i troszke jestem zawiedziony poniewaz czasem szarpie jak go trzymam na pol gazie. jest to juz druga instalacja w tym samochodzie i nie jestem do konca z niej zadowolony.poprzednia zamontowali mi Elpigaza i nei dalo sie na tym jezdzic wiec zazadalem zwrotu kasy. od 2 miesiecy jezdze na BRC i czasem pojawija sie te denerwujace szarpania. moze jest to kwestia regulacji. nie bylem jeszcze nic w tej sprawie robic bo nie mialem czasu na to. z tego co widze to co drugi accordeon jezdzi na LPG i chyba nie narzekaja chlopaki przy ciagle rosnacych cenach benzyny nawet bym sie nie zastanawial nad zmiana na LPG.

  3. #3
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    znam problem szarpania z Autronic'a w moium civie. Pomogła regulacja. Silnik do regulacji musi być dobrze rozgrzany (trzeba go dobrze kopnąć wcześniej ) i powinno po regulacji przejść

  4. #4
    Użytkownik Awatar kiciarz
    Dołączył
    Dec 2005
    Skąd
    Opole\Gogolin
    Posty
    92

    Domyślnie

    ppm702 ale poprzednia instalke regulowali mi 4 razy i nie mogli nic ustawic, za kazdym razem bylo gorzej i wszystko bylo robione na cieplym silniku albo chlopaki byli tacy malo rozgarnieci w temacie albo ta instalacja byla taka do d... a co do tej nowej to zobaczymy, na poczatku chodzila jak tralala pozniej zaczelo sie szarpanie

  5. #5
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    ewentualnie może być problem dopasowania wtryskiwaczy. U mnie na początku siedziały "dwunastki" ale Hania nie jeździła do momentu wymiany na "piętnastki". Może to zbieg okoliczności, ze po wymianie i regulacji objaw ustąpił... Ale zacznij od regulacji. Ja wtryskiwacze wymieniałem na gwarancji, ale komplet na 4 gary kosztuje około 1,2k PLN, więc... i napisz czy pomogło :!:

  6. #6
    Użytkownik Awatar kiciarz
    Dołączył
    Dec 2005
    Skąd
    Opole\Gogolin
    Posty
    92

    Domyślnie

    w tamtej starej wymianiali wszysto na nowe od filterkow po sam komputer. wtryskiwacze tez montowali wieksze i nic ni pomoglo. troszke sie zdenerwowali jak zarzadalem zwrotu kasy. z ta mam nadzieje ze sie poprawi po regulacji. napewno napisze co i jak i czy pomoglo

  7. #7
    Użytkownik Awatar rafalb33
    Dołączył
    Dec 2005
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    722

    Domyślnie

    Pewnie problem regulacji.

    Wg mnie praktycznie wszystko zalezy od instalatora regulacji , wiec przy zakladaniu nie nalezy oszczedzac.
    ppm702 Mialem rowniez problem z autrnic'iem w drugim samochodzie jezdzilem na regulacje z 2 miesiace bylem kilka razy.Dopiero jak sam znalazlem w necie jakie powinienem miec wtryskiwacze to pojechalem i ich zbluzgalem, zalozyli mi 12 a powiniem miec 18.Jeszcze na poczatku rzneli glupa i nie chcieli wymienic bo powiedzili , ze za duze beda.A jednak okazalo sie , ze nie....Szkoda gadac partaczy jest mnostwo.(Jakbys chcial sie pobawic to mam soft do mistrala)

  8. #8
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    rafalb33, soft chętnie o ile masz też emulator (czy jak to się tam zwie) do podpięcia się do kompa gazu Teraz nie narzekam i naprawdę kiciarz jedź na regulację - ja mam chyba dobrze wyregulowany dopiero po 1,5 roku... :?

  9. #9
    ro2man
    Gość

    Domyślnie

    Witam, swego czasu miałem zamontowaną instalację 2 generacji w accordzie 2l z 1996r i powiem, że jeździł ale ni z gruchy ni z pietruchy potrafił strzelić, że tłumik zbierałem po asfalcie i dlatego m.inn. został sprzedany
    Jak zakładałem w cifie gaz, zapytałem się macherów odnośnie tych wystrzałów. I się dowiedziałem, że z cifem na podwójnym wtrysku nie ma zupełnie żadnych problemów a z wielopunktem accorda cały czas są.
    I możesz wymienić świece, przewody i nic nie pomoże.

  10. #10
    Użytkownik Awatar Wombat
    Dołączył
    Nov 2005
    Auto
    Lexus LS400
    Skąd
    Warsiowa
    Posty
    3,122

    Domyślnie

    że z cifem na podwójnym wtrysku nie ma zupełnie żadnych problemów a z wielopunktem accorda cały czas są.
    I możesz wymienić świece, przewody i nic nie pomoże.
    E tam. znam sporo accordów na LPG i jakoś kłopotów nie mają. Fachowy montaż , fachowa regulacja i wystarczy. A jak słysze od majstra że "ten typ tak ma' to zmieniam majstra.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •