Strona 1 z 21 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 205

Wątek: Amortyzatory VII gen.

  1. #1
    Użytkownik Awatar lukas-comp
    Dołączył
    Aug 2005
    Imię
    Łukasz
    Auto
    różne :-)
    Skąd
    Libiąż/Katowice/
    Posty
    1,089

    Domyślnie Amortyzatory VII gen.

    Chciałem się dowiedzieć czy wymieniał już ktoś amortyzatory w Civiku EU7.
    Z oferty producentów myślę nad Kayaba 331009 L, 331008 R.
    Czy ktoś montował ten model i czy były jakieś problemy ?
    Ewentualnie jakie inne firmy polecacie z amortyzatorów ?

  2. #2
    Użytkownik Awatar MichalG
    Dołączył
    Jul 2005
    Skąd
    Kutno
    Posty
    69

    Domyślnie

    W akcesoriach jest coś takiego:
    SPORTOWE ZAWIESZENIE 08W60-S6A-600 1501,81 PLN (brutto) OBNIZA SAMOCHOD OKOLO 25MM



    Jest to zestaw 4 amorów i sprężyn - komplet - wydaje mi się że cena bardzo atrakcyjna jak za zestaw całkiem nowego prawie całego zawiasu.

    Haczyk jest jeden. Jest to zestaw do EU8 czyli 5D 1.6 (taki jak mój). Dzowń jutro do ASO i wymęcz ich czy będzie pasowało do eu7 - może trafi Ci się ktoś kto widzi coś więcej niż tylko katalogi

    Jeśli chodzi o komfort to w SMH w Toruniu zapewniali mnie, że będzie identyczny z fabrycznym zestawem (poza prześwitem).

  3. #3
    Użytkownik Awatar lukas-comp
    Dołączył
    Aug 2005
    Imię
    Łukasz
    Auto
    różne :-)
    Skąd
    Libiąż/Katowice/
    Posty
    1,089

    Domyślnie

    hmm potrzebuje wymienic tylko dwa amorki (wjechalem w dziure i poszedl przedni prawy )
    hmm cena atrakcyjna tylko nie mam teraz 1.5k zl zeby wylozyc bo: kupuje felgi 1.2k zl, oponki 800zl, wymiana paska rozrzadu, napinacza, olej 1000zl i juz sie zrobilo w tym tygodniu 3tys zl + jeszcze teraz amortyzatorki
    mam jeszcze mozliwosc zakupu MONROE po 200zl za szt i nie wiem czy tak nie zrobic...
    jakosc duzo gorsza, tylko czy jest sens ladowac w dobre amorki na mega dziurawe, wiejskie drogi po ktorych jezdze... lepsze czy gorsze i tak sie wybija

  4. #4
    Użytkownik Awatar Frank
    Dołączył
    Dec 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    63

    Domyślnie

    U mnie wczoraj oponiarz przy wymianie laczy z zimowych na letnie, stwierdził że mam ząbki na tylnich oponach co oznacza, że mam walnięte amory na tyle. Auto ma symboliczny przebieg, niecałe 40k. Słyszeliście o czymś takim?

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2006
    Auto
    Civic 2.2 i-ctdi
    Posty
    54

    Domyślnie

    Jezeli masz fabryczne opony Dunlop sport sp 300 to moze byc to wada opony.Najlepiej sprawdzic amorki na plycie.Kiedys mialem ten sam problem i wadliwe byly opony.

  6. #6
    Użytkownik Awatar Frank
    Dołączył
    Dec 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kap21
    Jezeli masz fabryczne opony Dunlop sport sp 300 to moze byc to wada opony.Najlepiej sprawdzic amorki na plycie.Kiedys mialem ten sam problem i wadliwe byly opony.
    Opony fabryczne.
    Płycie? masz na mysli trzesaczke do badania amorow? - nie wiem jak sie to cholerstwo nazywa. Dziwne, że tylko że akurat z tyłu. W zasadzie więcej przejechałem może na tych oponach z 15 tyś...
    Pojadę chyba z tym do ASO od razu.

  7. #7
    Użytkownik Awatar lukas-comp
    Dołączył
    Aug 2005
    Imię
    Łukasz
    Auto
    różne :-)
    Skąd
    Libiąż/Katowice/
    Posty
    1,089

    Domyślnie

    hmm, mysle teraz kupic uzywane za 300zl, a sciagnac ze stanow Koni Sport
    czy jak wrzuce na przod obnizone to musze odrazu tez na tyl, czy moge dokupic tylnie pozniej ?

  8. #8
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    możesz później, ale możesz też się liczyć z nadsterownością

  9. #9
    Użytkownik Awatar lukas-comp
    Dołączył
    Aug 2005
    Imię
    Łukasz
    Auto
    różne :-)
    Skąd
    Libiąż/Katowice/
    Posty
    1,089

    Domyślnie

    kupilbym w PL komplet Koni, ale jak uslyszalem cene to mnie zwalilo z nog :/ (850zl za szt)
    Jesli auto ma byc nadsterowne, to wole odrazu kupic komplet.
    Jeszcze moze mi ktos powiedziec czy warto kupowac cos takiego na jakis miesiac-dwa czasu:
    http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=96669190 (cena za sztuke)
    ewentualnie wymienic sam przedni prawy, ktory trafilo: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=95445031

    ewentualnie jakiej inne firmy polecacie ?
    sachsa, kayaba, bilstein ?

    [ Dodano: Pon 10 Kwi, 2006 ]
    mam jeszcze pytanie czy obnizenie mojego autobusu o 55mm to nie bedzie za duzo i nie bede wadzic wydechem i misa o asfalt ?

  10. #10
    Użytkownik Awatar Nowy
    Dołączył
    Mar 2006
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MichalG
    W akcesoriach jest coś takiego:
    SPORTOWE ZAWIESZENIE 08W60-S6A-600 1501,81 PLN (brutto) OBNIZA SAMOCHOD OKOLO 25MM

    Obrazek

    Jest to zestaw 4 amorów i sprężyn - komplet - wydaje mi się że cena bardzo atrakcyjna jak za zestaw całkiem nowego prawie całego zawiasu.

    Haczyk jest jeden. Jest to zestaw do EU8 czyli 5D 1.6 (taki jak mój). Dzowń jutro do ASO i wymęcz ich czy będzie pasowało do eu7 - może trafi Ci się ktoś kto widzi coś więcej niż tylko katalogi

    Jeśli chodzi o komfort to w SMH w Toruniu zapewniali mnie, że będzie identyczny z fabrycznym zestawem (poza prześwitem).
    Hmm, ciekawa oferta, ale cena dość podejrzanie niska. Właśnie będę wymieniał amortyzatory i KYB na przód kosztuje minimum 550pln. W Ariesie, gdzie czasami zaglądam, amortyzator "honda" (producent nn) z wymianą kosztuje ok. 630pln. A czyje są w tym zestawie? Bo jeśli te same, co fabryczne (padaczka po 60kkm) to ja dziękuję za taki zestaw - zbyt drogi sport jak dla mnie wymieniać co roku.
    Pytałem się przy okazji o taki zestaw - niestety już niedostępny. Może jeszcze gdzieś można kupić? Proszę o info na ten temat.
    A może zaproponujecie jeszcze inną opcję?

    PZDR i czekam na odpowiedzi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •