Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Dławi się i szarpie D13B2

  1. #11
    Użytkownik Awatar mixturant
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Forester S-turbo;
    Skąd
    Leszno
    Posty
    1,567

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Sprawdzę w weekend bo obecnie jestem na wyjeździe. Rozmawiałem na ten temat z kumplem i mówił, że miał podobne objawy w Vectrze jak strzeliła mu uszczelka pod głowicą. Jest to możliwe? Sorry, że tyle pytam, ale lepiej zapytać i wszystko posprawdzać za jednym razem niż później szukać nie wiadomo czego.

    Pozdro!

  2. #12
    Użytkownik Awatar Manies
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Mariusz
    Auto
    Focus
    Skąd
    Łódź
    Posty
    880

    Domyślnie

    Obstawiał bym własnie gażnik lub jak ktos juz pisał wężyki podciśnienia.

  3. #13
    Użytkownik Awatar vati89
    Dołączył
    May 2008
    Auto
    Ibiza Sport 1.9 TD
    Skąd
    Kraków
    Posty
    204

    Domyślnie

    miałem podobny problem, tyle że mój dusił się przy 1,5 tys obrotów, i rzadko sam gasł - na wolnych obrotach pracował równo. Tak to wyglądało u mnie http://video.google.pl/videoplay?doc...11655574963143 . A tu jest link do tematu :
    http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=37357.
    U mnie ostatecznie pomogło kompletne czyszczenie i regulacja gaźnika.

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2005
    Skąd
    lublin
    Posty
    9

    Domyślnie

    sprawdz kolego wydech czy przypadkiem nie kwalifikuje sie do wymiany. W moim wozie po wymianie tlumika koncowego i srodkowego ustapily dławienia i szarpania podczas dodawania gazu.
    pzdr
    bolo

  5. #15
    Użytkownik Awatar mixturant
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Forester S-turbo;
    Skąd
    Leszno
    Posty
    1,567

    Domyślnie

    Mam końcowy WM Sport przelotowy więc tutaj problemu nie ma, ale środkowy i kata na pewno sprawdzę Dzięki za podpowiedź. Kupiłem dzisiaj Motul Carbu Clean i w weekend zobaczymy czy coś to poprawi.

    Pozdro Panowie

  6. #16
    Użytkownik Awatar szczypior88
    Dołączył
    Nov 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    H
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    417

    Domyślnie

    ja mam identyczny problem tylko ze w d15b2...dławi sie jak dodam gwałtownie gazu na postoju, albo jak jade to na niskich obrotach momentalne wcisniecie pedału gazu zaczyna sie od dławienia i szarpania autem tak do 2500 obrotów a pozniej idzie ladnie. to sie dzieje przy rozgrzanym silniku...na zimnym jest ok w miare

  7. #17
    Użytkownik Awatar mixturant
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Forester S-turbo;
    Skąd
    Leszno
    Posty
    1,567

    Domyślnie

    Odkopuję. Nadal ten sam problem Gaźnik wymieniony na inny w lepszym stanie, kat wywalony, wężyki posprawdzane. Możliwe, że to zatkany filtr paliwa lub wadliwa pompka paliwowa?

  8. #18
    Użytkownik Awatar yautja
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Tomek
    Auto
    Lexus IS200
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,371

    Domyślnie

    Filtr paliwa i owszem. Pompka raczej mało prawdopodobna. Sprawdziłbym oprócz tego dokładnie elektrykę - kable, świece.

  9. #19
    Użytkownik Awatar dzecky1
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Jacek
    Auto
    daewoo nexia 1.5 16V
    Skąd
    Grudziądz
    Posty
    13

    Domyślnie

    witam...

    mam podobny problem... ale u mnie dlawi się i zamula na zimnym silniku-na ssaniu. Jak jest juz cieply to chodzi dobrze z tym ze czasem wskakuje na wyzsze obroty(tak na słuch 1600rpm)...- ale tylko jak dzikuję(obroty prawie maks.), jak jezdze normalnie(50km/h na piątce) to obroty nie szaleją. Dodam jeszcze ze przy rozruchu kopci na biało az do malego nagrzania(ok. 2-3minuty). No ijak mu pocisne na cieplym to kopci znów na bialo...

    Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to , ze auto jest po wymianie swiec, przewodów, filtrów, pasków, płynów itp(podstawowe rzeczy).... Oleju nie bierze ani kropli. Ale za to ubywa w wyrównawczym troche(około 200ml na 100km). Poziom oleju jest ten sam, nie ma w silniku wody/płynu z chlodnicy, auto nie ma żadnych wycieków. wszystko szczelne! zauwazylem takze ze w zbirniczku wyrównawczym woda/plyn jest brązowawa i ogolnie caly zbiornik w srodku jest tak jakis brązowy... ale piana się nie robi, ani nie wrze nic....


    Proszę jakiegoś fachowca o poradę bo dla mnie jest to co najmniej dziwne zachowanie... I naprwade jestem ciemny...

    z góry bardzo dziękuję.

  10. #20
    Użytkownik Awatar yonaszo
    Dołączył
    Aug 2007
    Imię
    Jasiek
    Auto
    Lexus IS200
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    125

    Domyślnie

    chyba miałem to samo, co autor tematu, tyle że od mega dławienia poprzez kompletnego trupa do całkowitego wyzdrowienia wymieniłem dwie rzeczy.
    jako że po kupieniu d13b2 co jakiś czas miewałem problemy z gaźnikiem, to jak auto mi się zaczęło przeokrutnie dławić i ledwo co jechać do przodu to od razu postawiłem na walnięty gaźnik. nie miałem już siły kolejny raz jechać do gaźnikowca, więc sam wymieniłem gaźnik na nowy w dużo lepszym stanie i przede wszystkim najprawdopodobniej nie rozbierany. tyle, że po wymianie auto padło całkowicie, tzn nawet nie odpalało - dużo rzeczy sprawdziłem, ale zapomniałem o jednej z najważniejszych - czy jest iskra. co się okazało u mechanika - padł aparat zapłonowy (tak samo jak Ty, w międzyczasie wymieniłem palec i kopułkę - nic to nie dało). po wymianie aparatu zapłonowego auto ożyło i wszystko wróciło do normy.
    także jest duża szansa, że Twój aparat zapłonowy wydaje z siebie ostatnie tchnienia i dlatego auto zamula.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •