Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Bilstein B8 Sprint

  1. #21
    Użytkownik Awatar delSol
    Dołączył
    Jul 2005
    Auto
    за&#10
    Skąd
    WWA
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    a przy zalozeniu, ze sprezyna zostaje taka jaka jest to jaki stosunek bys dal przodu do tylu jesli chodzi o twardosc?

  2. #22
    Użytkownik Awatar Pati
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Patryk
    Auto
    555 Blue GC8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,529

    Domyślnie

    dał bym regulowane i kombinował. każdy lubi inne ustawnienie samochodu.
    no, moze troche twardsze z przodu.

  3. #23
    Użytkownik Awatar Wombat
    Dołączył
    Nov 2005
    Auto
    Lexus LS400
    Skąd
    Warsiowa
    Posty
    3,122

    Domyślnie

    Ultra SR nie kupuj bo to zabawki do seryjnych sprezyn. Bierz B8 i nie wnikaj.
    Nawet jeżeli droższe przy zakupie to na dłuższa mete i tak bedziesz do przodu bo jezli nie bedą miały wady fabrycznej to sa najsłabiej zabijalne

  4. #24
    Oczekujący Awatar jajacek
    Dołączył
    Feb 2005
    Auto
    Evo
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,302

    Domyślnie

    a kogo moze cie mi polecic, do zrobienia frezow na amorach?
    jakbym sie zdecydowal to mialbym roznice ~350pln na komplecie Ultra SR vs B8 :roll:

  5. #25
    Użytkownik Awatar Pati
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Patryk
    Auto
    555 Blue GC8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,529

    Domyślnie

    B8. za mala roznica cenowa zeby rzezbic w brązie.

  6. #26
    Użytkownik Awatar Wombat
    Dołączył
    Nov 2005
    Auto
    Lexus LS400
    Skąd
    Warsiowa
    Posty
    3,122

    Domyślnie

    akbym sie zdecydowal to mialbym roznice ~350pln na komplecie Ultra SR vs B8
    I juz przy pierwszej wymianie jednego z tych U-SR móglbyś sobie tą róznice wsadzic w buciki.
    Nie ma co kombinowac. W dłuższym okresie czasu stal Kruppa (Bilsztejny ) bedzie ekonomiczniejsze.

  7. #27
    Użytkownik Awatar PALUCH
    Dołączył
    Jun 2005
    Imię
    Tomek
    Auto
    ep3 kompressor
    Skąd
    Legionowo
    Posty
    530

    Domyślnie

    Jacek bierz b8.U mnie w aucie padły po 4latach,naprawiłem je za 250zł 2szt i poprosiłem żeby były troszke twardsze i jest naprawde super.Słyszałem że za komplet krzyczą do ceerki 1100zł.Ja dwa naprawione sprzedałeje za 250zł.Bilsteiny są amorkami które można naprawić a np Koni niebardzo.

  8. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2005
    Skąd
    DC
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wombat
    Ultra SR nie kupuj bo to zabawki do seryjnych sprezyn. Bierz B8 i nie wnikaj.
    Nawet jeżeli droższe przy zakupie to na dłuższa mete i tak bedziesz do przodu bo jezli nie bedą miały wady fabrycznej to sa najsłabiej zabijalne
    O ile pamietam to UltraSR mozna niby stosowac z obnizeniem do -35 mm, pewnosci jednak nie mam. Co do cen to KYB UltraSR kupilem do mojej 4g taniej niz B4. B6 moglbym miec dorabiane ale wiadomo, ze to kosztuje. Kolega do Micry K11 zaplacil mniej wiecej dwa razy tyle za przod B6 na grubej rurze niz ja za 4 sztuki USR. Moim skromnym B6/B8 to super sprzet. Jezeli jest dostepny od reki bez rzezbienia i kolega ma kase to brac. Z drugiej strony nie dramatyzowalbym jezeli chodzi o Ultra-SR, za ta cene jest to calkiem porzadny amor. Dodam, ze nie jest to tylko moja opinia ;-)

    P.S. Nie jestem fanem gleby, IMHO na naszych dziurostradach lepiej miec seryjna sprezyne i dobrze wytlumiony amor ale DGCC.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •