Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: << CIVIC 98, POMPA WSPOMAGANIA - LOZYSKO >>

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2006
    Skąd
    Świdnica
    Posty
    16

    Domyślnie << CIVIC 98, POMPA WSPOMAGANIA - LOZYSKO >>

    Witam szanownych forumowiczow!

    Jestem nowym, szczesliwym posiadaczem HONDY CIVIC 1,4 IS. Byc moze ten POST, TEMAT pojawial sie juz na formum - jesli tak, przepraszam, ale mam pytanie:

    1) PRZY PRACY POMPY WSPOMAGANIA SLYCHAC LOZYSKO - czy ktos wymienial takowe?

    Jesli tak prosze o info, jaki to typ, czy jakis zamiennik, ewentualny koszt, robocizna...

    POZDRAWIAM!

  2. #2
    Użytkownik Awatar gregorb
    Dołączył
    Feb 2005
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    417

    Domyślnie

    Ja u siebie slyszalem rowniez pompe wspomagania i okazalo sie, ze przyczyna byl zbyt niski poziom plynu w zbiorniczku wspomagania. Ja pytajac w ASO w Olsztynie o ewentualna naprawe pompy uslyszalem, ze oni sie w tym nie specjalizuja i jest to dosyc krotkotrwale. Preferuja wymiane albo na kompletnie nowa albo na uzywana sprawna. Pompa na allegro kosztuje okolo 200-250zl.

  3. #3
    Użytkownik Awatar reXio
    Dołączył
    Nov 2004
    Imię
    Remik
    Auto
    FK8 GT / FK2
    Skąd
    śląsk
    Posty
    3,000

    Domyślnie

    ja mam plynu na MAX i u mnie czasem tez swiszczy jakies lozysko. Swiszczy bardziej pod obciazeniem - jesli na postoju wlacze swiatla, przeciwmgielne, ogrzewanie tylnej szyby - wtedy swiszczy

    Gdzies czytalem ze ktos siknal w lozysko zwyklym WD-40 i mu przeszlo Ja planuje siknac za niedlugo

  4. #4
    Użytkownik Awatar Toms
    Dołączył
    Nov 2004
    Imię
    Tomek
    Auto
    Vectra C GTS OPC 1.9CDTI
    Skąd
    Kraków
    Posty
    466

    Domyślnie

    hmm ciekawe jakim cudem pomoglo psikanie wd skoro lozysko jest zamkniete wlasnie po to by nie dostawala sie woda ;-) jakies czary...

  5. #5
    raffaell
    Gość

    Domyślnie

    U mnie świszczy od 3 lat :wink: , ale tylko przy niskich obrotach.
    Możesz zwiększyć wolne obroty, jeśli u ciebie jest podobnie.
    Ja będę się zastanawiał, co z tym zrobić, jak się zatrze

  6. #6
    Użytkownik Awatar Toms
    Dołączył
    Nov 2004
    Imię
    Tomek
    Auto
    Vectra C GTS OPC 1.9CDTI
    Skąd
    Kraków
    Posty
    466

    Domyślnie

    raffall dobrze pisze, u mnie w poprzednim cifie tez jakos glosniej chodzila ale juz od momentu zakupu, przejezdzilem 3-4lata i sprzedalem cifa a pompa jak chodzila tak chodzi....

  7. #7
    Użytkownik Awatar reXio
    Dołączył
    Nov 2004
    Imię
    Remik
    Auto
    FK8 GT / FK2
    Skąd
    śląsk
    Posty
    3,000

    Domyślnie

    bo to Honda jest... 8)

    ale o ile u siebie w aucie 10-letnim moge to zrozumiec o tyle w 2 letniej CR-V ktora mamy na lotnisku to juz nie! Swiszczy gorzej niz u mnie Z tym ze tym jezdzi 200 kierowcow i jak widzialem jak oni to auto traktuja to mi lza sie w oku zakrecila :?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •