Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: 4G + BiMarco

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    1,151

    Domyślnie 4G + BiMarco

    Czesc,

    jak przymocowac fotel BiMarco Formula w Civie 4G? Czy da sie go zalozyc na seryjne szyny? Albo w jakis inny sposob, zeby zachowac jakas minimalna regulacje odlegosci fotela od kierownicy?

    Aha, do czego przykrecic 3-punktowe szelki? Tzn. jeden punkt w mocowaniu tylnego pasa, a pozostale dwa? Trzeba wiercic w podlodze?

    Moze te pytanie sa glupie, ale nie cwiczylem tego wczesniej :P

    Pzdr

  2. #2
    Użytkownik Awatar badyl
    Dołączył
    Jul 2004
    Imię
    Paweł
    Auto
    WRX STI PPP
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    746

    Domyślnie

    Siema Elmer,ja w swojej przymocowalem na orginalnych szynach,pojechalem na szrot kupilem same szyny (bo sie odkrecaja)i przykrecilem do fotela po malych przeróbkach.przeciez w fotelu masz 4 otwory ze srubami.A co do pasów to powinny byc przykrecone w okolicach tylnego siedzenia albo nawet bagaznika.Ale tego jeszcze nie przerabiałem.niekturzy widziałem przykrecali do podlogi zaraz za siedzeniem ale to nie zdaje egzaminu wrazie wiesz czego.Ja mam pasy orginalne i wszystko pasuje.NARA :wink:

  3. #3
    Użytkownik Awatar Pati
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Patryk
    Auto
    555 Blue GC8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,529

    Domyślnie

    tylne ramie mocujesz tam gdzie jest wewnętrna kotwa tylnego pasa pasażera siedzącego za kierownikiem (w zagięciu tylnej kanapy, którą warto z tej okazji pożegnać). nie mocuj do zewnętrznej kotwy ani do słupka C.
    pas biodrowy mocujesz do miejsca gdzie znajdowały się mocowania pasa seryjnego - zewnętrzny do słupka, a wewnętrzny do kotwy (nie pamiętam czy zaczep był w podłodze czy do fotela mocowany, ale chyba w podłodze).
    no a fotel to jak napisano wcześniej. zwróć tylko uwagę, by fotel stał prosto, a nie był pochylony w stronę drzwi...
    Edit: Formula to shit. po roku intensywnego uzywania (mowie o wsiadaniu i wysiadaniu, a nie fikołach ) pęka na zgięciu oparcia. materiał to włókno szklane, ale niezbyt dobrej jakości. no i materiał spod tyłka się zwija, bo jest tylko na wąskich rzepach.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    1,151

    Domyślnie

    No to jaki jest dobry tani kubel?

  5. #5
    Użytkownik Awatar badyl
    Dołączył
    Jul 2004
    Imię
    Paweł
    Auto
    WRX STI PPP
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    746

    Domyślnie

    Ja mam BIMARCO MODEL C,jest spoko.Troche utrudnione wsiadanie ale czego sie nie robi dla ....

  6. #6
    Użytkownik Awatar Pati
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Patryk
    Auto
    555 Blue GC8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,529

    Domyślnie

    dobry nie rowna sie tani.... doloz troche i kup model dakar albo expert

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    1,151

    Domyślnie

    A jakie to sa koszta?
    Moze juz lepiej kupic jakies basic Sparco or sth (od razu poziom lansu sie podwyzsza )?

  8. #8
    Użytkownik Awatar Pati
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Patryk
    Auto
    555 Blue GC8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,529

    Domyślnie

    jakies 750. basic szparko som rurkowe :?

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    1,151

    Domyślnie

    Dzieki za info.
    Jednak 750 piechota juz nie chodzi. A czy mozna jezdzic w kuble i w seryjnym pasie? Wiem, ze tak sie nie robi, ale czy powiedzmy tymczasowo moglbym cos takiego miec? Tzn. glownie zastanawiam sie czy pas bedzie przylegal do ciala, bo jesli opierajac sie o boczki fotela mialbym miec luz miedzy pasem a brzuszkiem to kupa

  10. #10
    Użytkownik Awatar Pati
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Patryk
    Auto
    555 Blue GC8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,529

    Domyślnie

    jak mialem kubel, to jezdzilem tak zima glownie dlatego, ze szelke mialem ustawiana na grubosc koszulki albo polara
    wiesz, no generalnie to mozna, ale pas sie oprze na brzuchu, a nie oprze sie na biodrach, czyli suma sumarum dolna partia ciala w razie, odpukac, kolizji nie jest trzymana wlasciwie. no i czasem (zaleznie od wzrostu i ustawienia fotela), pas piersiowy moze isc troche za wysoko. jesli Ci zycie mile, to ja bym odradzil.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •