Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45

Wątek: konwersja bebny na tarcze!

  1. #41
    Użytkownik Awatar PlushaQ
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Adam
    Auto
    EG3 & EK4
    Skąd
    Łódź
    Posty
    2,838

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ziomek470 Zobacz posta
    że są lepsze od bębnowych i że siła hamowania jest lepsza
    Taaak…? Rozgrzej je i leć się ślizgać zimą, zobaczymy czy są takie lepsze od bębnów ;] Niestety, ale z tyłu bębny są jak najbardziej dobrym rozwiązaniem. Chociaż sam swapuję na tarcze, ale po prostu w moim przypadku dobrze to wychodzi cenowo. Jakbym miał kupe kasy za to płacić to zostałby bęben.

    Cytat Zamieszczone przez Dario022 Zobacz posta
    do tego sam koszt hebli okolo 300zl (z tarczami i klockami w niezlym stanie).
    Ktoś, kto kupuje swapa z poniekąd niewiadomego źródła i nie robi mu remontu, tylko ogarnia odrazu na auto jest przynajmniej nieodpowiedzialny. PRZYNAJMNIEJ zregenerować zaciski, Przynajmniej. Jak twierdzisz, że tarcza i klocki są ok (bo można to stwierdzić gołym okiem często) to sobie je zakładaj, ale zapiekający się tłoczek już nie jest tak fajny ;] Aktualnie zapieka mi się przedni (niestety swap po remoncie musi poczekać aż będę miał czas) i czasami ostre hamowanie i zastanawiam się czy jak puszczę pedał, to nie będę dalej ciągnął koła ;]

  2. #42
    Użytkownik Awatar Kondraczek
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Tomek
    Auto
    Honda Civic V
    Skąd
    Bezwola\Lublin
    Posty
    374

    Domyślnie

    Pany, a może mi ktoś powiedzieć jakiej średnicy jest łożysko w piaście hebli tylnych z eg5? 28, czy 30mm? Nie wiem czy to ma znaczenie, ale piasta z abs. I może ktos wie, czy eg5 i eg6 to ta sama piasta?

  3. #43
    Użytkownik Awatar Kaliś
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Bartek
    Auto
    Honda Civic V Coup
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    172

    Domyślnie

    Witam, swapuje heble przód tył w mojej EJ2. Kupiłem 282/260, linki do ręcznego są, przód przewód hamulcowy pasuje ok pytanie z tyłem.
    W zacisk wchodzi oczko ze śrubą - o taka końcówka:


    Natomiast potrzebuje z drugiej strony takiej końcówki:



    A wszystkie przewody jakie widzę mają takie zakończenia:



    Czy istnieje taki w ogóle przewód z końcówka jak z drugiego obrazka i z oczkiem?

  4. #44
    Użytkownik Awatar HakerPL1
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG4 D16W4
    Skąd
    Nowy Korczyn
    Posty
    625

    Domyślnie

    odkręć przewód hamulcowy przy samej karoserii, nie przy wahaczu i będziesz miał takie zakończenie jakie potrzebujesz

    znając życie ty odkręcasz przewód gdzie masz czerwoną strzałkę:



    a musisz odkręcić tutaj:


  5. #45
    Użytkownik Awatar Kaliś
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Bartek
    Auto
    Honda Civic V Coup
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    172

    Domyślnie

    Dobra, wymontowałem. Trochę zalatany jestem i mi w głowie uciekają informację. Racja, już mam wszystko co potrzeba - zamówienie na ten przewód już złożone.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •