Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: UPDATE! Test [wykres] EG9 z B16A2 + DC sports 4w1 = ...

  1. #1
    Użytkownik Awatar wojtrek
    Dołączył
    Jan 2005
    Skąd
    z prawie Poznania :)
    Posty
    201

    Domyślnie UPDATE! Test [wykres] EG9 z B16A2 + DC sports 4w1 = ...

    Witam ponownie,

    pare dni temu prosiłem Was o rady odnosnie do kolektora, oto jak przebiegały testy...
    Najpierw założylem sam kolektor do starego wydechu, panownie w firmie Kaliński pod Poznanien (Chyby) bardzo byli w szoku, że coś może tak idealnie pasować jak ten kolektor, wiec cala operacja zdjecia starego i zalozenia nowego trwała jakies 30minut. Moj stary wydech na rurach 50mm (wew. 47mm) i 2 przelotowych tłumikach (bez kata) sprawował sie do tej pory bez zarzutu, ladnie działał, brzmial i w ogole - mialem cichą nadzieję, ze zakladajac do niego kolektor będzie jakaś poprawa, niestety przed zalozeniem i po zalozeniu kolektora wykresy byly niemal identyczne wiec sie nie bede nimi bez sensu chwalil, nie ruszyla sie ani charakterystyka ani max wartosci... niestety trzeba było szarpnąć się na nowy wydech. ponieważ nadal uwazam, ze 2.5cala to lekka przesada, postanowiłem załozyc wydech 60mm (wew. srednica to 57mm) czyli 2.25cala wewnątrz.
    Chcialem zauważyć w tym miejscu, ze DC Sports którego kupiłem, ma srednice wylotu 63mm wewnątrz, a seryjny kolektor ma, jak pokazała suwmiarka - tylko 40mm :shock:
    no nic, po 2h wydech był gotowy wiec pojechalem na testy... i oto co wyszło...

    jak widać wartości max mocy i jej poprawa nie zachwyca, moment już tak. dobre jest to, że moment i moc urosły sporo w interesującym mnie przedziale górnych obrotów, wiec tak bardzo się nie przejąłem tym, że max moc urosła w okolicach 3KM. Procz wykresu podam Wam także jak zmienily się czasy przyspieszeń, bo taki test tez zrobilem. zeby wyeliminować bład wynikający z tego, ze ruszyc tak samo z 4tys obr jest cieżko, tak wiec robilem pomiary mozna powiedziec z rolowanego startu. oto co wyszlo
    Kod:
               przed    po
    30-100km/h:  6.3s     5.9s
    100-120km/h: 2.7s     2.6s
    120-140km/h: 3.3s     3.1s
    140-160km/h: 5.1s     4.9s
    160-180km/h: 5.7s     5.1s
    
    30-180km/h: 23.1s    21.6s
    test na cwierć mili, na zimówkach, wiec nie przesadzałem z niewiadomo jakim ruszaniem (4tys i lekki poslizg sprzegla) wypadł tak

    przed: 16.1 @ 148km/h
    po: 15.6 @ 149km/h

    na letnich we wrzesniu, w tym samym miejscu zmierzylem 15.4s na starym wydechu, wiec sie nie smiac, ze 16.1 :P to mial byc test poglądowy :P moze na wiosne, na letnich lub slickach ponizej 15s sie uda zejsc.. kto wie..

    No nic, oto co wyszlo... nie wiem jak zrobic by ten kolektor dał coś wiecej. Czy wg Was dał tyle ile powinien, czy za malo, czy moze duzo? Jak uwazacie? ja raczej mialem nadzieje, ze wyjdzie tak z 8KM wiecej, a tu załamka lekka :sad: moment wygląda OK, ale ta moc.. testy przyspieszenia mnie pocieszają, bo roznica calkiem OK. no nic...
    jakies pytania, sugestie, pomysly?

    PS. co ciekawe, moc w piątek byla 171,4KM na starym wydechu i tyle samo po zalozeniu kolektora na stary wydech... tez okolice 171. a tu dzis 167... tankowalem w weekend na innej stacji. zazwyczaj shell, a tym razem esso, moze stąd roznica? nie wiem juz mam dosyc tuningu, wydechów, hamowni itd...

    -----------------------------------------------------------------------
    Witam ponownie
    jak pisałem, pomiary robilem na benzynie z innej stacji niz zwykle i stąd mogly wyniknąc nizsze moce. tak wiec zrobilem wczoraj test, złą benzyne wyjechalem do prawie zera, nalałem 10l Racinga zeby wymieszac, wyjezdzilem to, i zalalem znowu pare litrow na pomiary.
    Moje zaskoczenie bylo calkiem spore Na wykresie są 3 pomiary, przed zmianą wydechu, po zmianie ale na zlej benzynie i po zmianie ale na dobrej benzynie:



    na zimowkach i przy 0st C, 1/4mili zrobilem w 15.3 (moj rekord z modlina 15.35ET, ale wtedy mialem 168KM)

    czas 30km/h - 170km/h z nowym wydechem i na zlej benzynie był 18.9s teraz jest 17.2 :shock: do setki na zimowkach 7.3 (ciezko dobrze ruszyc w takich warunkach )
    ewidentnie cos bylo nie tak z benzyną, nawet dupohamownia mowila ze jest lepiej, a test to potwierdzil...

    DC sports + wydech 2.25cala dal ostatecznie w szczycie 6KM i 10Nm i praktycznie na calej dlugosci wykresu jest sporo lepiej (czerwone vs zielone pomiary )
    teraz jestem szczesliwym czlowiekiem ;-)

  2. #2
    Użytkownik Awatar przemir
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Fałtekowo
    Posty
    708

    Domyślnie

    bardzo fajny test!! Pokazuje ze 4-1 to nie taki diabel straszny i dolu nie popsuł !! a Cyferki -3KM to troche malo ale ja osobisice do cyferek z hamowni nie przywiazuje wagi bo na 1/4 mili robilem czasy troszke lepsz eniz b podobne auta dysponujace taka sama badz troche lepsza moca.
    Moze sie tez okazac ze teraz silnik bedzie bardziej czuly na jakosc paliwa i przy dobrym paliwie mogly by wyjsc bardziej optymistyczne cyferki :wink:

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Białystok
    Posty
    1,568

    Domyślnie

    3 km to nie duzo tak jak piszesz, domyslam sie ze koszt przerubek byl spory.

    p.s nie zalamuj sie - wszyscy musza przejsc przez to zalamanie a potem albo sie z tego lecza tak jak ja albo brna w to dalej tak jak inni urzytkownicy forum.... :P

  4. #4
    itr
    Gość

    Domyślnie

    Ten test na 1/4 mili zbyt optymistyczny jak dla mnie.

    Tak poza tym fajny test, wykres sie nieco poprawia

  5. #5
    Członek honorowy SCKP Awatar LIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    ŚMIGŁO
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    16,430

    Domyślnie

    Fajny tescik (jak zawsze zreszta), ja bym sie cieszyl ze sporej poprawy momentu, szczególnie góry. Byc moze na innym dobrym paliwie, te róznice bylyby wieksze. Ja bym sie jednak cieszyl, bo osiagi najwazniejsze.
    SPPJ Member

  6. #6
    Użytkownik Awatar typeR
    Dołączył
    Sep 2004
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    303

    Domyślnie

    Super test wojtrek! Sledzilem kiedys twoje testy dolotow na sr.pl, tez kawał dobrej roboty. Tak trzymac! Mam małą prosbe do ciebie, zebys cyknął fotke od spodu, czy faktycznie ten kolektor schodzi ponizej miski olejowej i jak bardzo (2 czy 7 cm ??!)

  7. #7
    Użytkownik Awatar havok
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    czarne
    Skąd
    Białystok
    Posty
    5,888

    Domyślnie

    Jakbyś potrzebował terapii, żeby przeboleć mimimalne wzrosty, to mam znajomego dobrego kolegę po fachu w Poznaniu

  8. #8
    Użytkownik Awatar wojtrek
    Dołączył
    Jan 2005
    Skąd
    z prawie Poznania :)
    Posty
    201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez typeR
    czy faktycznie ten kolektor schodzi ponizej miski olejowej i jak bardzo (2 czy 7 cm ??!)
    tu masz fotke, wychodzi ze w najnizszym miejscu jest nizej od miski o niecałą grubosc rury, czyli z 4-5cm max


    a do reszty:
    ja wiem, ze w max wartosciach dodało 3KM i 7Nm, ale zauwazcie, ze przy np. 6800obr dodało 9KM i 10Nm!! to jest przeciez bardzo duzo. caly zakres vteca sie poprawil i to sporo, do tej poty nie czulem momentu zalaczenia vteca, procz dzwieku, teraz natomiast czuc delikatnego kopa w plecy

  9. #9
    Użytkownik Awatar bObOrObOl
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Robert
    Auto
    EJ6H22 blk półmat
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,404

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtrek
    do tej poty nie czulem momentu zalaczenia vteca, procz dzwieku, teraz natomiast czuc DELIKATNEGO kopa w plecy
    W takim razie coś jeszcze nie bangla tak jak trzeba ;-)

  10. #10
    Użytkownik Awatar Javo
    Dołączył
    Aug 2004
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    844

    Domyślnie

    Ale Wojtrek ma kolektor od b18C6, wiec moze dlatego jest nizej niz miska. Jak by to byl od b16a2 to moze byl by wyzej :roll:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •