Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Turbo

  1. #21
    Tomo
    Gość

    Domyślnie

    Zacznijmy od tego ze turbo od dizla 1.4 bedzie zdecydowanie za male do twojego silnika.

    Po 2gie z uzywanymi czesciami jest tak ze raz trafisz cos fajnego za mala kase a 2gi raz kupisz sobie co ma wartosc jedynie jako zlom.

    Co do turbiny w gaznikach to temat bardzo skomplikowany w przypadku hondy. Bo albo dopasujesz gaznik od reno5 turbo albo zamontujesz gaznik przed turbo :wink: Z czego 2giego sposobu bym nie polecal :lol: .

    Pozatym montowanie turbo do takiego starego silnika (przypuszczam ze masz przebieg ok 200Kkm) skonczy sie drogim remontem .

  2. #22
    Użytkownik Awatar Bayer
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Warszawa - Ursynów
    Posty
    154

    Domyślnie

    Hehe to nie foch , tylko myslalem ze moze ktos robil np. regeneracje turbinki i bedzie znal orientacyjne ceny itp.
    A temat sie rozwinal niewiem dlaczego, odpowiedzi typu, ile jeszcze potrzebujesz itd.

    Sorki ze zawrocilem glowe

    Cytat Zamieszczone przez itr
    Skoro od diesla (SERYJNEGO) po 25 tys km to raczej nie powinno wymagac regeneracji.
    Ile? Zeby ci sie to oplacalo to nie daj wiecej niz 800 zeta.

    Cytat Zamieszczone przez itr
    wogole kup sobie turbine za 1000, zregeneruj ja za drugie 1000 jak tak bardzo chcesz a ja kupie od tdi nowke za 500.
    Mogę mieć ją za 300 tylko tak jak mowie niewiem co w niej jest. Dlatego pytalem o cene mniej wiecej regeneracji itp.

    Pozdrawiam

  3. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Rem
    Auto
    ZE1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,021

    Domyślnie

    komp sterujacy
    pompa paliwa
    regulator
    wtryski
    MBC/EBC
    wastegate
    bov
    map sensor
    Hmmm my tu o gazniku rozmawiamy...????

    Nie rob turbo tylko kompresor i gaznik przed sprezarką, zimno bedzie bedzie dobrze Zrobisz sobie troche szybsza turbinke kowalskiego
    w dodatku zaoszczedzisz na intercoolerze

  4. #24
    Użytkownik Awatar Bayer
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Warszawa - Ursynów
    Posty
    154

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rem36
    Nie rob turbo tylko kompresor i gaznik przed sprezarką, zimno bedzie bedzie dobrze Zrobisz sobie troche szybsza turbinke kowalskiego
    w dodatku zaoszczedzisz na intercoolerze
    Nierozumiem dokladnie o co chodzi, turbinke taka mialem kiedys w kaszlu , jeseli o tej samej mowimy

  5. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Rem
    Auto
    ZE1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,021

    Domyślnie

    Nierozumiem dokladnie o co chodzi, turbinke taka mialem kiedys w kaszlu
    I jak byly efekty, moze warto by ja zaadoptowac do H

    Kupujesz turbosprerzarke , pozbywasz sie turbiny, sprerzarke napedzasz za posrednictwem kola pasowego, robisz uklad dolotowy i smigasz :wink:
    Przy takim rozwiazaniu jest sznasa ze bedzie dzialac z gaznikiem "przed" ( oczywiscie nie orginalnym), dodatkowo nie musisz kombinowac z podlaczeniem turbiny do kolektora wydechowego no i nie potrzebujesz intercoolera bo powietrze nie jest ogrzewane 8)

    To oczywiscie takie sobie gadanie bo cala operacja nie ma jakiego kolwiek sensu lepiej sobie isc lody

  6. #26
    Użytkownik Awatar Bayer
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Warszawa - Ursynów
    Posty
    154

    Domyślnie

    Pewnie nie ma sensu, jednak sporo samochodów posiadało takie cóś, i pewnie jeźdzą do tej pory jeszcze .

    Dobra, skoro mowice ze sporo problemu z tymi gaznikami i turbo, to bedzie w nastepnym samochodzie juz. :twisted:

  7. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    1,151

    Domyślnie

    Zdecydowanie bez sensu turbo do tego silnika. Gdybys chociaz zmienil zasilanie na wtrysk (co nie jest specjalnie trudne), to jeszcze zgoda. A tak, narzezbisz sie wiecej niz z tego pozytku bedzie.

  8. #28
    Użytkownik Awatar jamal
    Dołączył
    Dec 2004
    Auto
    civic es5
    Skąd
    katowice
    Posty
    426

    Domyślnie

    skoro mowa o zmianie z gaznika na wtrysk jest to mozliwe i czy to trudne ? bo piszecze ze nie wiec jak by to zrobic ? moj silniczek to d13b2 na gazniku oczywiscie :-s

  9. #29
    Tomo
    Gość

    Domyślnie

    No nie wiem czy to takie łatwe jak zacząłem sobie myśleć co trzeba by wymienić to odechciało mi się pisać

  10. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Auto
    EK9
    Skąd
    Kielce
    Posty
    1,975

    Domyślnie

    chyba prościej, taniej, bezpieczniej byłoby wymienic cały silnik

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •