Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 193

Wątek: Skrzypienie (nie stuki) z przedniego zawieszenia

  1. #21
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    A co konkretnie zmieniałeś? Sam odbojnik, górne mocowanie czy amortyzator?

  2. #22
    Użytkownik Awatar kasiora96
    Dołączył
    Jun 2009
    Auto
    FK3
    Posty
    89

    Domyślnie

    Zmieniałem sam odbojnik.

  3. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Auto
    Civic 5D 1.8 2006r
    Posty
    18

    Domyślnie

    kasiora96, a mozesz ewentualnie napisac gdzie udalo sie Tobie wymienic odbojniki poza Aso i ile taka usluga kosztowala? jaka czesc z tego to byly same odbojniki, gdzie je ewentualnie kupiles?
    Zaczelo wlasnie chrupac u mnie 90kkm, samochod juz dawno po gwarancji, niestety :/

  4. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    91

    Domyślnie

    Ja miałem podobne objawy jak wy, czyli skrzypienie (ale takie chamskie jak stara furmanka) przy przejeżdżaniu przez leżących policjantów oraz czasu do czasu pojedyncze stuknięcie (dość głośne) kiedy samochód był złożony w zakręcie a zawieszenie musiało korygować nierówność nawierzchni.

    ASO stwierdziło, że do wymiany górne mocowania przednich amortyzatorów. Dzisiaj wymienione i cisza jak makiem zasiał. Sam nie wiem jak się mogłem tak długo z tym męczyć, bo moim zdaniem ta usterka była w zawieszeniu od momentu zakupu, tylko stopniowo coraz bardziej się nasilała.

    Jak miło w końcu wpadać sobie w zakręty i wiedzieć, że nic Ci nie puknie, stuknie

  5. #25
    Użytkownik Awatar kasiora96
    Dołączył
    Jun 2009
    Auto
    FK3
    Posty
    89

    Domyślnie

    seb101, odbojniki możesz kupić w ASO cena około 90zł. szt 1. A wymieniłem w zwykłym warsztacie cena zależy od danego warsztatu. Ale jak zapytałem o cene ewentualnej wymiany w ASO to wszystko razem wyszło im jakieś 500zł.

  6. #26
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    56

    Domyślnie

    U mnie skrzypialo zwieszenie z przodu jak samochod sie "bujal" na nierownosciach. W ASO posmarowali jakies ograniczniki przy zawieszeniu z przodu i jest git.

  7. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Auto
    Honda civic ufo 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Pozdrawiam. Mam podobny problem. przy skręcaniu kierownicą u mnie skrzypy jak by guma o metal. Już sprawdziłem wszystko i za cho.. nie mogę lokalizować to skrzypienie. Odbojniky ok, Tłumiki ok, mocowanie amortyzatora ok, już chyba wszystko wypsikałem wd40 i tak nic nie pomogło. Podniosłem samochód na 2 lewarkach i w tedy nic nie skrzypy lub minimalnie. sprężyny też nie skrzypią .nic nie stuka tylko skrzypy. Już przeczytałem prawie wszystkie fora o civicach i spróbowałem prawie wszystko i nic nie zadziałało Chyba będę musiał jechać do hondy bo nawet w warsztacie facet nie dał rady.Tak mi się wydaje ze to wychodzi jakby z środka kolumny. no tam nie ma nic gumowego.(widziałem to rozebrane u innej hondy). Z góry dziękuje za wszystkie pomysły.

  8. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    no wiec mam ten sam problem troche irytujace szczegolnie w cieple dni ( jak pada to to ucicha) pojechalem z tym do aso wytlumaczyli ze prawdopodbnie lozyska mcpersona laczace amortyzatory ( labo laczniki amortyzatorow ) w jakis sposob tra o odboje ale ile z tego prawdy to nie wiem , koszt wymianty tego to okolo 900 pln dalem sobie spokoj z tym jak z wieloma innymi sprawami w hondzie. widzialem na forum gdzies zer ktos winil kolumne kierownicy ale wg mnie to nie to

  9. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Auto
    CIVIC 2006 UFO
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez citizen Zobacz posta
    Pozdrawiam. Mam podobny problem. przy skręcaniu kierownicą u mnie skrzypy jak by guma o metal. Już sprawdziłem wszystko i za cho.. nie mogę lokalizować to skrzypienie. Odbojniky ok, Tłumiki ok, mocowanie amortyzatora ok, już chyba wszystko wypsikałem wd40 i tak nic nie pomogło. Podniosłem samochód na 2 lewarkach i w tedy nic nie skrzypy lub minimalnie. sprężyny też nie skrzypią .nic nie stuka tylko skrzypy. Już przeczytałem prawie wszystkie fora o civicach i spróbowałem prawie wszystko i nic nie zadziałało Chyba będę musiał jechać do hondy bo nawet w warsztacie facet nie dał rady.Tak mi się wydaje ze to wychodzi jakby z środka kolumny. no tam nie ma nic gumowego.(widziałem to rozebrane u innej hondy). Z góry dziękuje za wszystkie pomysły.
    Witam . Spróbuj wyczyścić , przesmarować i dokręcić górne mocowanie amortyzatora . W tym celu otworzyć przednią klapę , zdjąć zaślepkę nad mocowaniem amortyzatora i przesmarować . Miałem ten sam problem , pojechałem do ASO i widziałem co zrobili - teraz nie skrzypi . Został mi jeszcze jeden denerwujący problem stuki przedniego zawieszenia przy małych poprzecznych nierównościach . W najbliższym czasie pojadę na wymianę opon na zimowe i wtedy chciałbym to sprawdzić , jeżeli macie jakieś propozycje co może powodować takie stuki to czekam na informację . Z góry DZIĘKUJĘ

  10. #30
    Użytkownik Awatar bialyspecjal
    Dołączył
    Jun 2011
    Imię
    Jakub
    Auto
    ej9 D15Z8 T
    Skąd
    WSI/Siedlce
    Posty
    294

    Domyślnie

    co do tego skrzypienia w zawiechu to moze tez byc wypracowana koncowka na wachaczu dolnym-przy kole juz,ona jest otulona guma wiec jak chcesz uciszyc to strzykawak,igla i olej jakis tam podaj. ale lepiej wymienic-cos chyba kolo 100(nie pamietam bo to tacie sie w naszym pierwszym civicu stalo). ale radze wymienic bo jak wyskoczy to lepiej dziala jak najlepsze hamulce-dobrze ze jechalem juz pod domem i na 1 bo pewny by mnie wyrwalo z drogi jak zablokowala kolo gdy wypadla.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •