Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 193

Wątek: Skrzypienie (nie stuki) z przedniego zawieszenia

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic 5D 1.8 Sport '07
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    92

    Domyślnie Skrzypienie (nie stuki) z przedniego zawieszenia

    Witam

    Dziś po trasie zaczęło mi ewidentnie skrzypieć przednie zawieszenie, m.in. przy najeżdżaniu na "pijanych policjantów" oraz na nierówności, nawet średnie... Jest to bardzo nieprzyjemny i niepokojący odgłos. Do tej pory od czasu do czasu miałem tylko stuki, ale dziś po trasie dodatkowa atrakcja mnie spotkała :-). Czy ktoś już doświadczył czegoś takiego? Dodam, że nie wjechałem w żadną dziurę podczas dzisiejszej trasy... Umówiłem się na sprawdzenie zawieszenia, ale dopiero w czwartek mają wolny termin w ASO, a czeka mnie jeszcze jedna dłuższa trasa, czy powinienem się przejmować?

  2. #2
    Użytkownik Awatar KRYTEK
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    ŁUKASZ
    Auto
    HONDA HB D15B2
    Skąd
    Trzemeszno
    Posty
    30

    Domyślnie

    moze byc cos ze sprezynami jesli masz seryjne lubia pekac na koncówkach i w cale po aucie nie bedzie widac ze krzywo stoi miałem taki przypadek ,pekniete zwoje tra sie o siebie z tad te skrzypienie moze byc tak pozatym jesli to w twoim przypadku to mozna z tym jezdzic

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Radek
    Auto
    FN1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez goncjusz Zobacz posta
    Dziś po trasie zaczęło mi ewidentnie skrzypieć przednie zawieszenie, m.in. przy najeżdżaniu na "pijanych policjantów" oraz na nierówności, nawet średnie...
    Mialem bardzo podoba rzecz. Skrzypienie uwidacznialo sie po deszczu i wystepowalo na spiacych policjantach - przy malych predkosciach i duzych skokach zawieszenia. W ASO wymienili mi jakies gumowe elementy sasiadujace z amortyzatorami (nie pamietam dokladnie, czy byly to odbojniki, czy cos innego). Znali juz temat, mechanik jak tylko wsiadl do auta, od razu wiedzial, jakie czesci zamawiac.

  4. #4
    Użytkownik Awatar ryszard.m
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Ryszard
    Skąd
    Polska
    Posty
    109

    Domyślnie

    Właśnie od kilku dni mam podobne objawy, z tym że odgłosy skrzypienia dochodzą nie tylko z przedniego ale i z tylnego zawieszenia.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic 5D 1.8 Sport '07
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    92

    Domyślnie

    udało mi się jeszcze dziś załapać na sprawdzenie tego w ASO, okazało się, że odpadł z lewego koła odbojnik i amortyzator do wymiany, na szczęście wszystko na gwarancji, tylko muszę czekać na części... Ciekaw jestem czy to normalne, czy miałem po prostu pecha? najważniejsze, że wg nich mogę z tym jeździć i nic złego się nie stanie to jest wersja, którą usłyszałem w ASO a Wy co o tym sądzicie? Wesołych

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez goncjusz Zobacz posta
    udało mi się jeszcze dziś załapać na sprawdzenie tego w ASO, okazało się, że odpadł z lewego koła odbojnik i amortyzator do wymiany, na szczęście wszystko na gwarancji, tylko muszę czekać na części... Ciekaw jestem czy to normalne, czy miałem po prostu pecha? najważniejsze, że wg nich mogę z tym jeździć i nic złego się nie stanie to jest wersja, którą usłyszałem w ASO a Wy co o tym sądzicie? Wesołych
    a miales na kampanii wymieniane odbojniki? czy to dopiero pierwszy raz?

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic 5D 1.8 Sport '07
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    92

    Domyślnie

    pierwszy raz, nikt mnie wczesniej nie wzywal, auto mam od 02/2008

  8. #8
    Użytkownik Awatar civic FD
    Dołączył
    Mar 2009
    Imię
    SzM
    Auto
    Honda Civic 4D
    Posty
    39

    Domyślnie

    Witam mam podobny problem, od jakiegoś czasu w mojej Hondzie civic sedan z 2007r słychać bardzo nieprzyjemne skrzypienie przedniego zawieszenia.
    Najpierw udałem się do znajomego mechanika powiedział mi że jakaś gumowa poduszka zsuneła się z amortyzatora i dlatego skrzypi i żebym udał się z tym do serwisu, kiedy dotarłem już do serwisu tam stwierdzili wade jakichś łożysk w przednim zawieszeniu powiedzieli mi że można z tym spokojnie jezdzić a wszystko zostanie wymienione na gwarancji niewiem sam co o tym myśleć bo czekam na części już około 1 miesiąc i 3 tygodnie i za każdym razem kiedy tam dzwonie mowią mi że pamiętają o tym a częsci są już zamowione tylko niema ich na magazynie i na nie czekają ale nikt niejest w stanie mi powiedzieć kiedy będą troche się tym martwie dlatego prosze o jakąś rade.

  9. #9
    Użytkownik Awatar zyga502
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Zbigniew
    Auto
    civic FK2 Tourer
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez civic FD Zobacz posta
    Witam mam podobny problem, od jakiegoś czasu w mojej Hondzie civic sedan z 2007r słychać bardzo nieprzyjemne skrzypienie przedniego zawieszenia.
    Najpierw udałem się do znajomego mechanika powiedział mi że jakaś gumowa poduszka zsuneła się z amortyzatora i dlatego skrzypi i żebym udał się z tym do serwisu, kiedy dotarłem już do serwisu tam stwierdzili wade jakichś łożysk w przednim zawieszeniu powiedzieli mi że można z tym spokojnie jezdzić a wszystko zostanie wymienione na gwarancji niewiem sam co o tym myśleć bo czekam na części już około 1 miesiąc i 3 tygodnie i za każdym razem kiedy tam dzwonie mowią mi że pamiętają o tym a częsci są już zamowione tylko niema ich na magazynie i na nie czekają ale nikt niejest w stanie mi powiedzieć kiedy będą troche się tym martwie dlatego prosze o jakąś rade.
    kurcze mam takie auto z 06.07r,przejechałem nim 42tys km i nie mam czegoś takiego o czym piszesz,a auto jeździ po w-wie,po trasie na mrągowo ,na śląsk

  10. #10
    Użytkownik Awatar semri
    Dołączył
    May 2007
    Auto
    R18A2 HB 5D NHB
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    343

    Domyślnie

    łożyska mcphersona. jeździłem tak 2 miesiące i dopiero pojechałem do serwisu. Na wymianę czekałem ok 2 tygodni. Można jeździć, z trasy nie wypadniesz przez to.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •