Strona 3 z 23 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 224

Wątek: Katalizator mieć czy niemieć o to jest pytanie ?

  1. #21
    GoorY
    Gość

    Domyślnie

    a ja ma rurkie zamiast kata i nie narzekam... fajny dzwiek wolnego wydechu sie robi

  2. #22
    Przyjaciel CKP
    Dołączył
    Jul 2004
    Imię
    Adam
    Auto
    Była H jest Kia
    Skąd
    Białystok
    Posty
    442

    Domyślnie

    Witam.
    Tak czytam różne wątki dotyczące katalizatorów, czy je wywalać, nie wywalać, itp.. Interesuje mnie natomiast to w jaki sposób sprawdza się jego sprawność, tzn. kiedy działa, a kiedy już nie działa?
    Można to sprawdzić zdaje się za pomocą analizatora spalin, wiadomo że spaliny muszą spełniać swoje normy i nie powinny przekraczać dopuszczalnych parametrów. Sprawny kat spełnia swoje wymagania, ale czy np. lekko przytkany, przypalony, przypchany (itp., itd.) może spełniać jeszcze swoje zadanie (pozytywny wynik na analizatorze spalin)?
    1. Jaka jest żywotność katalizatora względem przebiegu? 100 - 150 tkm? Mój Civ ma przebieg 175 tkm, jest jeszcze katalizator, ale czy spełnia swoją rolę? Po zapaszku spalin czuć, że chyba działa (wiem wiem, słaby przykład). Auto mułowate raczej nie jest. Pozostaje mi chyba sprawdzenie na przeglądzie technicznym.
    2. Zamiast kata wstawić można katalizator sportowy - co to jest za cudo, jaki jest jego koszt, są uniwersalne czy dedykowane pod konkretny model?
    3. Można wstawić tłumik np.: od silnika D16A9 ? Ta wersja nie miała kata, miała za to dwa tłumiki środkowe wielkościowo podobne do kata. Pytam bo mogę mieć taki tłumik free.

  3. #23
    Użytkownik Awatar Dominik_bb
    Dołączył
    Dec 2004
    Imię
    Dominik
    Skąd
    K-ce
    Posty
    271

    Domyślnie

    Witam juz sie zdecydowałe wywaliłem KATA zdecydowałem sie poniewaz samochód ma przejechane prawie 300tys wiec jezeli to był to orginalny kat to i tak juz chyba za bardzo nie spełniał swojej funkcji ALE dzieki za opinie teraz mam typową PRZELOTÓWE NA KIELCE

  4. #24
    Użytkownik Awatar wieshaq
    Dołączył
    Mar 2005
    Imię
    witek
    Auto
    EG5 / HR-V
    Skąd
    wrocław
    Posty
    2,113

    Domyślnie

    ciekawy temat to tez sie podziele :-)

    w d13b2 wycialem kata przy okolo 150tys bo jezdzilem rok na gazie i pewnie wygladal nieciekawie.

    efekt?
    na gazowni wzrosla na prawde znacznie elestycznosc. na benzynie LIPA! muli sie na niskich obrotach, wali spalinami i pierdzi okrutnie :-)

    teraz LPG poszlo OUT i juz mam wy*****e z silnika wiec w tym tygodniu zakladam kata (uzywany do tego modelu) glownie po to zeby troche wyciszyc ale podziele sie opinia co do jazdy!!
    oby nie bylo wolniej :-)

  5. #25
    Użytkownik Awatar Kvasir
    Dołączył
    Feb 2005
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    65

    Domyślnie

    Nie bierz używanego Kata !! Sport firmy Lindo Gobex załóż

  6. #26
    omnipower
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o katalizatory to ja również bym się przyłączył do zastąpienia go sportowym. Co do firmy kata to nie mam pojęcia, ale różnice między seryjnym a sportowym są takie, że seryjny ma 100 kanałów na cal kw. natomiast sportowy kat ma 50 kanałów na cal kw. Jest ich o połowe mniej, więc napewno nie zapychają wydechu, a brak kata może mieć ujemne skuti na prace silnika, wszystko zależy od jego konstrukcji. W niekturych autach barak kata podwyższa moc w innych moc spada. Pa za tym wszystkim kat tłumi drgania poprzeczne, co też ma swoje korzyści

  7. #27
    Użytkownik Awatar Ralf
    Dołączył
    Aug 2004
    Skąd
    Kobyłka pod Wars
    Posty
    595

    Domyślnie

    KATA NA ŚMIETNIK !! u mnie na pewno sie poprawiło. koszt sportowego katalizatora jest spory a wspawanie rurki (tylko nie jakiejstam strumiennicy śmiesznej) to groszowa sprawa.

  8. #28
    Członek honorowy SCKP Awatar Furious
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Tomek
    Auto
    EG3 K20A2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    9,236

    Domyślnie

    OK prosiłbym o komentarze osob ktore wycieły kata (zastąpily rurka) i maja na to dowód w postaci zmierzonych osiagow G-Techem czy pomiaru na hamowni, a nie jak na oko sie wydaje (jak bylo przed a jak po)
    Dzieki
    Sprzedaz, modyfikacja komputerow OBD1 i strojenie Hond (Crome D,B,H-seria oraz Hondata K-seria)
    w w w . s t r o j e n i e h o n d . p l

  9. #29
    Użytkownik Awatar havok
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    czarne
    Skąd
    Białystok
    Posty
    5,888

    Domyślnie

    A może mi ktoś podać ceną do sportowego kata? Tego Lindo Gobex? Bo nigdzie znaleźć nie mogę?
    Pewnie słabo szukam....

  10. #30
    Użytkownik Awatar Ralf
    Dołączył
    Aug 2004
    Skąd
    Kobyłka pod Wars
    Posty
    595

    Domyślnie

    Furious zapewniam Cie ze poprawiło sie po wyrzuceniu kata :wink: jakby co to zapraszam na wyscig jakies D16Z2 z katem to bedzie porównanie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •