Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 105

Wątek: 1.6 czy 1.7 CTDI?

  1. #1
    kensei
    Gość

    Domyślnie 1.6 czy 1.7 CTDI?

    Witam,

    Bardzo bym Was prosil o opinie...
    Rozwazam zakup Civica 2001-2004. No i tu zaczynają się schody, bo tak:
    1.6 benzyna ma te 110 KM, 152 Nm i ok. 10s do setki co by mi pasowalo (mniej tez by mi pasowalo :wink: hehe)
    ale
    1.7 CTDI ponoc da sie lekko podniesc chipem do ok. 130 KM i 250 Nm... co teoretycznie tez powinno dac te 10s (dobrze mowie?)
    No i teraz odwieczne pytanie co wybrac?
    Zalezy mi przede wszystkim na przyspieszeniu. Jezdze glownie na krotkich dystansach w miescie (Wawa: Lomianki-Centrum). Na dalekie trasy sie nie wybieram, bo na szczescie mamy do tego samochod narzeczonej (wiekszy i szybszy). Oczywiscie w kwestiach kasy to nie jestem milionerem wiec jak kupie autko to nie bede mial 13 kpln na turbo...
    Co byscie doradzili? Moze ktos z Was mial okazje porownac tego 1.7 po chipie i 1.6?

    Dzieki za kazda opinie (no moze z wyjatkiem takiej jak: Staaaaaary... olej 1.6 i wsadz sobie 2.0 z TypeRa )

    Pozdrowka,
    Marcin

  2. #2
    Użytkownik Awatar Kras
    Dołączył
    Jan 2005
    Imię
    Soichiro
    Auto
    Szaraczek
    Skąd
    Zza kiery, zioom :)
    Posty
    4,196

    Domyślnie

    Diesel po chipie będzie szybszy od 1.6 benzyny serii.

  3. #3
    Użytkownik Awatar tomekk
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    Tomek
    Skąd
    Myślenice
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kensei
    .7 CTDI ponoc da sie lekko podniesc chipem do ok. 130 KM i 250 Nm... co teoretycznie tez powinno dac te 10s (dobrze mowie?)
    Da się podnieść, choć myślę, że trochę w innych proporcjach. Nie licz na podniesienie mocy o 30KM przy momencie wzrastającym o 30Nm. Oczywiście można uzyskać i lepsze wyniki niż podajesz (przy zatosowaniu tzw. Transparent Flash OBD Programming), bo to zależy od ustawień - grunt, żeby zrobić to z głową, bo każdy silnik ma swoje granice 8)
    Zaletą tego silnika jest jego elastyczność - max. moment już przy 1800obr/min, więc na pewno jest to wygodne rozwiązanie dla podróżujących poza ruchem miejskim.

    Na pewno relatywnie mniejszym kosztem można spowodować znaczny wzrost osiągów w silniku diesla (w okolicach 2000PLN), ale z tego co piszesz, to chyba jednak doradziłbym Ci kupienie benzyniaka. Skoro tak bardzo cenisz sobie przyspieszenie (w stylu "od świateł do świateł") i masz ciężką nogę, to diesel nie jest silnikiem dla Ciebie
    Takie moje zdanie... poza tym dieselek zawsze będzie więcej kosztował...
    A zrobisz oczywiście, jak będziesz uważał....

    Życzę dobrego wyboru i rozsądku na drodze

  4. #4
    kensei
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomekk
    Na pewno relatywnie mniejszym kosztem można spowodować znaczny wzrost osiągów w silniku diesla (w okolicach 2000PLN), ale z tego co piszesz, to chyba jednak doradziłbym Ci kupienie benzyniaka. Skoro tak bardzo cenisz sobie przyspieszenie (w stylu "od świateł do świateł") i masz ciężką nogę, to diesel nie jest silnikiem dla Ciebie n
    No wlasnie najbardziej zalezy mi na szybkim przemieszczaniu sie po miescie. Zeby to robic to a) trzeba w miare szybko startowac spod swiatel, b) miec mozliwosc ostro przyspieszyc jak sie kogos wyprzedza (czyli tak od 110 do 140 km/h).
    W kwestii kosztow to jest w sumie trudno bo tak:
    Diesel jest o jakie 4 kpln drozszy + chip to daje w sumie 6 kpln wiecej.

    Powstaje pytanie co mozna zrobic za 6 kpln w benzynie (bo na soft turbo nie styknie )?
    Aha... no mozna ewentualnie wydac te 6 kpln na zakup auta z przebiegiem o 10-15 tys. km mniejszym

    Pozdro,
    Marcin

  5. #5
    Moderator Awatar TENCIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    bartek
    Auto
    kilka Hundów
    Skąd
    MOTUL-owo
    Posty
    6,302

    Domyślnie

    hehe. odpowiedz nie bedzie zaskoczeniem...za 6000zł zrobisz pozadny uklad wydechowy z kolektorem i dolotem co w efekcie powinno do kupy przyblizyc cie do wartosci 130km w benzynie. powinno ci jescze cos zostac by poprawic zawieszenie w autku.
    Oleje MOTUL , GULF, filtry, elementy eksploatacyjne do Twojego auta. Pytaj...tel 604597098 email tencio@o2.pl

  6. #6
    Użytkownik Awatar tomekk
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    Tomek
    Skąd
    Myślenice
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kensei
    Powstaje pytanie co mozna zrobic za 6 kpln w benzynie
    No ja myślę, że można zrobić całkiem sporo. Wystarczy w sumie postarać się o zmianę całego układu wydechowego na taki z prawdziwego zdarzenia i jeszcze Ci zostanie 8)

    Poza tym to trochę nie ten dział na dyskusje o modach...

    EDIT: No i Tencio musiał być szybszy o sekundę... 8)

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2005
    Skąd
    Lipicze
    Posty
    144

    Domyślnie

    Kensei , a spalanie sie nie liczy?? bo wiesz ze benzyny "od swiatel do swiatel" to ci bedzie umykalo sporo w porownaniu z dieslem ale na krotkie odcinki to sie diesel raczej nie nadaje.

  8. #8
    Buczer
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym bral benzyne ... czemu?

    - Ten diesel to zadna rewolucyjna konstrukcja. To silnik Isuzu ... nie wiem czy nie z serii, ktora byla montowana w Astrach.
    - Krotkie dystanse. Silnik benzynowy zdecydowanie szybciej nagrzeje Ci wnetrze. Zima ropniak nie daje az takiej przyjemnosci. Przynajmniej te ktorymi jezdzilem (Bora TDI, CR u Puga)
    - W benzynie nie masz turbo. To sprzyja jezdzie na krotkich dystans i po miescie. Wskakujesz i ruszasz, zatrzymujesz sie i wyskakuejsz do kiosku. W dieslu dochodzi problem turbiny. Niezbedne jest odpowiednie smarowanie ... najlepiej z 1 minute odczekac po jezdzie.
    - Ropniak Ci sie nie zwroci w cenie jesli malo jezdzisz.
    - Benzyna lepiej sie prowadzi .. lepszy rozklad itd. Silnik diesla jest ciezszy, nastawy zawieszenia troszke inne .. to jak w Accordzie gdzie autentycznie benzyna prowadzi sie lepiej od diesla.
    - Jak chcesz sie scigac to nie dieslem .. albo inaczej. Nie tym. W chipy ... wszystko ma plusy i minusy. Jak nadwyrezenie wtryskow, moga byc problemy ze sprzeglem, pytanie ile moze wytrzymac skrzynia. Niby banalne pytanie ale mnie po chipie (ale pewnie i bez) w Leonie skrzynia na drodze zostala.

    Diesel na krotkie odcinki to raczej nie to. Juz nawet nie mowiac o podstawowych rzeczach to komfort benzyny w miescie (stanie w korkach etc) jest wyzszy...plynniej chodzi. Wiekszy zasob uzytecznych obrotow itd. A spalanie. Taniej autko kupisz ... i nowsze. Ale to Twoja decyzja.

    Zreszta 1.7 o ktorym mowimy to nie jest diesel ani nadto wytrzymaly do tuningu, ani szczegolnie zwawy ... ta konstrukcja Isuzu jest znana. Jak chcesz mocnego diesla poszukaj jakiegos TDI u VW i najwyzej bedziesz sie martwil o przeplywomierz. Po prostu moze inne autko .. Leon 110KM TDI?

  9. #9
    kensei
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Buczer
    Po prostu moze inne autko .. Leon 110KM TDI?
    Gdyby jeszcze mi sie ten Civic nie podobal... to moze bym i wybral inne a tak...

    Jezeli chodzi o jezdzenie to w gre wchodzi przede wszystkim zima i wczesna wiosna/pozna jesien, bo w lecie to smigam Honda tylko, ze dwa zbedne kola zostawiam w domu Z tego punktu widzenia nagrzewanie w zimie jest dosc istotne dla mnie.

    Jezeli chodzi o tego konkretnie diesla to troche sie boje, ze to nie Honda tylko Isuzu... Honda w koncu juz go nie montuje do Civica...

    Jezeli chodzi o koszty to jezdze na rok tak okolo 15 tys. km wiec nie wiem czy to juz wystarczy, zeby mi sie diesel zwrocil. Przewiduje, ze pojezdze tym Civem nie dluzej niz 2-2.5 roku.

    Pozdro,
    Marcin

  10. #10
    Buczer
    Gość

    Domyślnie

    Kensei ... kazdy ma swoje gusta, preferencje itd. Ty najlepiej wiesz czego potrzebujesz i Ty oczywiscie podejmiesz decyzje. Ale moim zdaniem turbo-doladowany diesel, do miasta i to pora jesien-zima na krotkie dystanse to bardzo chybiona decyzja.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •