Strona 2 z 128 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1275

Wątek: Klocki i tarcze VIII gen.

  1. #11
    Użytkownik Awatar semri
    Dołączył
    May 2007
    Auto
    R18A2 HB 5D NHB
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    343

    Domyślnie

    Prawda że greeny nie są ekstremalnie sportowe, żeby działy jak należny dopiero po rozgrzaniu do czerwoności, ale w jakimś stopniu zasługują na nazwę "sportowe".
    Czasem jeżdżę ostro, ale nie tak żeby być nie wiadomo jakim piratem. A silnikiem hamuje, aż pasażerowie się wkurzają ze hamulców nie używam.
    Cena ceną, ale te ~280 zł za klocki to nadal nie wiem czy to jest za jedno koło, czy cały komplet na przód.

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Imię
    Piotr
    Auto
    civic accord hrv
    Skąd
    kraków
    Posty
    45

    Domyślnie

    ebc..

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    91

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pik Zobacz posta
    Mnie sie wydaje, ze liczy sie przede wszystkim skutecznosc hamulcow! Tempo ich zuzywania chyba jest mniej istotne...
    Nic dodać, nic ująć. Wczoraj się o tym przekonałem.

    Jadę sobie spokojnie szosą 90km/h na tempomacie pełen relaks. Widzę że zbliża się do mnie samochód i zaczyna mnie wyprzedzać jakoś niemrawo. I gdy był mniej więcej na równi ze mną zaczął ostro zjeżdżać na mój pas!

    Powiem szczerze, że nie mam pojęcia jak nie doszło do zderzenia ale wszystko w samochodzie zadziałało jak należy. Hamulce ładnie zaczęły hamować, załączył się ABS, automatycznie wyłączył się tempomat, co pozwoliło mi na dodatkowe wykonanie manewru uniku poprzez przytulenie się do krawędzi pasa (dalej była skarpa) i jakimś cudem nie doszło do zderzenia, aczkolwiek to brakowało milimetrów chyba, bo w sumie nawet nie jestem w stanie sobie przypomnieć jak to dokładnie wyglądało.

    Więc można powiedzieć że sprawne hamulce (na razie fabryczne) uratowały mi tyłek. I nie będę miał chyba do nich żalu jak się szybciej zużyją niż w poprzednich samochodach (nigdy nie wymieniałem tarcz poniżej 100kkm) bo w Civiku wydają się być bardziej skuteczne. Czyli coś za coś większa skuteczność - krótsze życie.

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2006
    Skąd
    Slask
    Posty
    92

    Domyślnie

    Załóż ceramiczne tarcze i po kłopocie

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    47

    Domyślnie

    Jeśli zdecydujesz się na EBC to przy klockach cena jest podawana za komplet czyli oba koła (a raczej szczęki) przy tarczach cena jest podawana za sztukę.

  6. #16
    Użytkownik Awatar zyga502
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Zbigniew
    Auto
    civic FK2 Tourer
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez semri Zobacz posta
    Mam przebieg 47kkm. Wczoraj wymieniłem przednie klocki, już drugi raz. Tarcze też już kwalifikują się do wymiany. Jak dla mnie to za szybko to wszystko jest do wymiany.
    Dziś miałem przegląd i po 40tys km nie było potrzeby wymieniać klocków hamulcowych,przód zużyty w ok 30%, a tył jak określił mechanik wytrzyma jeszcze jakieś 15 tys km,zobaczymy,więc dziwi mnie takie ostre zużycie hamulców u Ciebie

  7. #17
    Użytkownik Awatar semri
    Dołączył
    May 2007
    Auto
    R18A2 HB 5D NHB
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    343

    Domyślnie

    już po pierwszych paru kkm zauważyłem na tarczach "rowki", patrząc na inne marki, nie było czegoś takiego, porostu "lustro". Lecz na civikach były takie oznaki i uznałem to za normalność, twarde klocki. No ale... nie przejmuje się aż tak bardzo nimi, chociaż mam powód do wymiany na inne.

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Skąd
    Lidzbark
    Posty
    43

    Domyślnie

    Jeśli mogę coś wtrącić....
    Oryinalne klocki - przynajmniej na przod to szajs - strasznie szybko sie scieraja....
    Jak zalozylem Ferodo to:
    1. Cena okolo 90 pln
    2. Hamulce takie same
    3. Przejade na nich ze dwa razy tle co na oryginalach

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Auto
    Civic 5D 1.8 Sport '07
    Skąd
    Kościerzyna
    Posty
    174

    Domyślnie

    Ja mam 25kkm i klocki fabryczne spokojnie wystarczają...

  10. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Auto
    Civic VIII 5d 1.8 SPORT
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    354

    Domyślnie

    Ja mam fabryczne, 15000 km i w Aso powiedzieli, że spokojnie jeszcze do 35-40 000 km dojadę.

    Pozd

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •