Strona 1 z 128 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1275

Wątek: Klocki i tarcze VIII gen.

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Skąd
    Lidzbark
    Posty
    43

    Domyślnie Klocki i tarcze VIII gen.

    Witam.
    Czy ktoś już zmieniał klocki w Civicu 5d 2.2 iCTDI ?
    Jakie ceny w serwisach? Czy można kupić już takie klocki w sklepach?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Awatar BDavid
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    Dawid
    Auto
    Honda Civic R18A
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    880

    Domyślnie

    ja zmieniałem w swoim i radzę kupic cos tańszego... cene znajdziesz w temacie o przegladach...

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    Dabrowa Gorn.
    Posty
    60

    Domyślnie klocki hamulcowe

    Czesc.
    Prosze o opinie jakie klocki hamulcowe wrzucic do VIII gen 1.8 (przód i tył) - Fabryczne to porazka. I przy okazji czy wymiany dokonywac w ASO czy mozna prywatnie (jak wygląd autrata ewentualnej gwarancji).

    Dzieki
    TL

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Skąd
    Lidzbark
    Posty
    43

    Domyślnie Ferodo 105 pln

    chyba warto?
    za oryginał w sklepie chcą 250 pln, ale słyszałem że Ferodo to bardzo dobra firma.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Awatar marzyniu
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Mariusz
    Auto
    Toyota Prius 3gen
    Skąd
    luton,UK
    Posty
    266

    Domyślnie

    ja bede zmienal na dniach tylne (45000),na EBC green stuff za 50£.
    ferodo za 105pln??? wydaje mi sie ze... brac,brac,brac!!!!

  6. #6
    Użytkownik Awatar semri
    Dołączył
    May 2007
    Auto
    R18A2 HB 5D NHB
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    343

    Domyślnie Klocki i tarcze

    Mam przebieg 47kkm. Wczoraj wymieniłem przednie klocki, już drugi raz. Tarcze też już kwalifikują się do wymiany. Jak dla mnie to za szybko to wszystko jest do wymiany. Dlatego chcę kupić jakieś lepsze klocki i tarcze, sportowe. Może dłużej wytrzymają. Macie jakieś sprawdzone modele, czy coś do polecenia?
    Na szybko znalazłem komplet EBC http://sklep.tuning.pl/koszyk.php?p_...213&d_id=93368 - (to jest cena za jedną stronę ???) , http://sklep.tuning.pl/dzial.php?d_i...nik=1.8#search. Może być, czy coś lepszego może?

    Komplet Hondowski - 300 klocki + 1000 tarcze + robocizna

  7. #7
    Użytkownik Awatar Pik
    Dołączył
    Nov 2006
    Auto
    Leon Cupra 5F
    Skąd
    Ełk
    Posty
    1,173

    Domyślnie

    Z tego co wiem sportowe zestawy hamulcowe moze i sa wytrzymalsze, ale nie nadaja sie do zwyklego auta. Takie hamulce dzialaja w pelni skutecznie dopiero po solidnym rozgrzaniu, a w cywilnym aucie rownie wazne, a moze wazniejsze jest dzialanie na zimno. Mozesz byc zawiedziony.

    Mnie sie wydaje, ze liczy sie przede wszystkim skutecznosc hamulcow! Tempo ich zuzywania chyba jest mniej istotne...

  8. #8
    Użytkownik Awatar zyga502
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Zbigniew
    Auto
    civic FK2 Tourer
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pik Zobacz posta
    Z tego co wiem sportowe zestawy hamulcowe moze i sa wytrzymalsze, ale nie nadaja sie do zwyklego auta. Takie hamulce dzialaja w pelni skutecznie dopiero po solidnym rozgrzaniu
    w pełni się z tym zgadzam,a z drugiej strony to mam w poniedziałek przegląd po 40 tys i nie mam zamiaru zmieniać klocków (pierwszy komplet od nowości),może trzeba umieć jeździć i więcej hamować silnikiem ,zwłaszcza w mieście

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    47

    Domyślnie

    Zgadza się typowo sportowe zestawy muszą pracowac w "swojej" temperaturze, ale akurat z EBC mam doświadczenie z poprzedniego auta, tarcze EBC gładkie (czyli normalne zamienniki) i do tego klocki EBC Green, taki zestaw da Ci na pewno komfort jaki odczujesz przy zatrzymywaniu auta, czy wytrzymają dłużej, ciężko powiedzieć wszystko zależy od stylu jazdy.
    Możesz jeszcze pokusić się o tarcze EBC Turbo Groove. Na pewno pierwszą rzeczą na jaka zwrócisz uwagę to mniej zapylone felgi.

  10. #10
    Użytkownik Awatar buri
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic fk3
    Skąd
    wwa
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    moim zdaniem zielone ebc jak najbardziej dadza rade i nie podejrzewalbym ich o slaba skutecznosc przed rozgrzaniem, to nie sa jakies wyczynowe klocki wiec jak cena Ci pasuje to zakladaj. swoja droga to prawda ze jak zmieniasz klocki tak czesto to wychodzi na to ze dosc ostro jezdzisz albo nie hamujesz biegami. ja mam u siebie ponad 100kkm najechhane i drugi komplet tarcz a klocki chyba trzecie
    aha jakkupisz nacinane tarcze to licz sie z tym, ze szybko beda klocki znikaly ale hamowanie powinno byc lepsze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •