Strona 3 z 44 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 434

Wątek: sprężyny obniżajace

  1. #21
    Użytkownik Awatar Narf
    Dołączył
    Feb 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    BMW
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1,678

    Domyślnie

    no wlasnie... wyglad... a bezpieczenstwo?

  2. #22
    Użytkownik Awatar maciek070188
    Dołączył
    Jan 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    Civic (D14A4/Z1)
    Skąd
    TOLKMICKO
    Posty
    727

    Domyślnie

    nie no amorki to musi wymienic nie ma to tamto inacze nie wyda

  3. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Auto
    Honda Civic HB D15z1
    Skąd
    Człuchów
    Posty
    101

    Domyślnie

    Też będę obniżał zawieszenie ale uważam,że lepiej odłożyć kasy i kupić zestaw dedykowany i dobrej firmy a nie kombinować.A dlaczego?Bo żeby dobrze zestroić zawieszenie to trzeba być expertem a nie mechanikiem.Po dużym obniżeniu robi się geometrię.Jeśli nie to jest do D:

    Jeszcze coś mi się przypomniało.Najpierw trzeba sprawdzić zawieszenie i ewentualnie usunąć wszystkie usterki typu gumy ,cukierki itp.a potem brać się za amortyzatory.
    Ostatnio edytowane przez albin3 ; 16-03-09 o 16:55 Powód: Automerged Doublepost

  4. #24
    Użytkownik Awatar tubis18
    Dołączył
    Nov 2007
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic!
    Skąd
    TARNÓW
    Posty
    59

    Domyślnie

    "udalo mi sie odmowic" zamowienia tamtych springow i teraz mysle nad jakimis uzywkami moze powklejacie jakies uzywki z allegro wmiare sensowne ewentualnie same sprezyny a amory kupie sam juz nei wiem z przodu mam nowe amory i sprezyny tylko ze jakas seria :| podejzewam ze amory to monroe a sprezyny jakiez czarne zwykle... tyl stary... nie wiem co i jak mam robic... ehhh jakbym sie wyrobil z jakimis uzywanymi sprezynami tak jak pisal gruszkin to max za wsio moglbym dac 600-700 nie wiecej jak wy to widzicie ?? uzywki sprezyny i tak jak pisal gruszkin jakies amory nowe ?? czy zostawic te z przodu czy obnizyc tylko przod ;( nie wiemmmmmmmmmmmmmm

    http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=40542 a takie cos ??

    http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=39702 ??

    http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=39547 albo to ale to chyba nie bo nowe takie 750 !?


    przeszukalem cale forum w dziale sprzedaz i tyle raptem znalazlem allegro tez nic ciekawego moze cos polecicie ??
    Ostatnio edytowane przez tubis18 ; 16-03-09 o 18:13 Powód: Automerged Doublepost

  5. #25
    Użytkownik Awatar gruszkin
    Dołączył
    Dec 2006
    Auto
    eg4 d-series
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2,908

    Domyślnie

    z tego wszystkiego weitec najsensowniejszy.

  6. #26
    Użytkownik Awatar donelvis
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    VIII gen 5D 1.8
    Skąd
    Przemyśl
    Posty
    1,411

    Domyślnie

    maciek070188 co masz na mysli pisząc że ja dziwnie się zachowuję? czy wg Ciebie zdrowy rozsądek i zbanie o bezpieczeństwo własne, bliskich oraz innych uczestników ruchu jest dziwne?

    a odnośnie twojej wypowiedzi o treści "amorki to musi wymienic nie ma to tamto" to akurat jest jak, że aby amorki wydaliły przy -60mm to musiały by to być np. bilstein B8 i to też pewnie skracane, a nie jakieś polecane przez Ciebie mts za 145zł/szt. albo polecane przez gruszkina amory tokico (co to wogole jest?) za 125zł/szt.

    mi też marzy się obniżenie ale narazie nie mam kasy na przynajmniej koni kit 1110 wiec zbieram kase i nie zakładam samych sprężyn bo to niemądre jest...

    zresztą widzę że większość albo nie przeczytała zmieszczonej przeze mnie wypowiedzi użutkownika Wombat, albo jej nie zrozumiała, a faktycznie gość ma wiedzę na temat zawieszeń!

  7. #27
    Użytkownik Awatar maciek070188
    Dołączył
    Jan 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    Civic (D14A4/Z1)
    Skąd
    TOLKMICKO
    Posty
    727

    Domyślnie

    bezpieczenstwo to podstawa ale nieraz mniej znane firmy moga okazac sie calkiem dobre ..

  8. #28
    Użytkownik Awatar donelvis
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    VIII gen 5D 1.8
    Skąd
    Przemyśl
    Posty
    1,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciek070188 Zobacz posta
    bezpieczenstwo to podstawa ale nieraz mniej znane firmy moga okazac sie calkiem dobre ..
    dobrze, nie wnikajmy w jakość produktów poszczególnych firm, ale tu chodzi o to, jaki amor bedzie wspołpracował ze sprężynami -60mm? zakładając polecane przez Ciebie mts'y kto Ci da gwarancję że takie amorki podziałają tyle ile powinny przy tak dużym obniżeniu? myślę, że nie podziałają zbyt długo i znów trzeba będzie je wymieniać (są tacy co nie wymieniają i jeżdzą na "sportowych" zawieszeniach ze sprężynami -60 i niesprawnymi amorami - badanie na stacji diagnostycznej będzie przekłamane) a kosztowo to w sumie by wyszło tyle samo jak by zakupili od razu zestaw dedykowany...

    zrozumcie wreszcie, że zwykły amortyzator nie poradzi sobie z progresywną sprężyną bo takowa jest za silna i za szybko oddaje energię co może być właśnie niebezpieczne np. w zakręcie gdy przy dużej prędkości najedziemy na nierówność...

  9. #29
    Użytkownik Awatar maciek070188
    Dołączył
    Jan 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    Civic (D14A4/Z1)
    Skąd
    TOLKMICKO
    Posty
    727

    Domyślnie

    ja nie mowie o zwyklym amorze tylko o sportowym mts ktory mozna montowac z -60 i jest na to gwarancja 2 lata

  10. #30
    Użytkownik Awatar donelvis
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    VIII gen 5D 1.8
    Skąd
    Przemyśl
    Posty
    1,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciek070188 Zobacz posta
    ja nie mowie o zwyklym amorze tylko o sportowym mts ktory mozna montowac z -60 i jest na to gwarancja 2 lata
    sportowy mts kosztuje 300zł/szt a nie jak napisałeś 145zł/szt więc przy 4 amorkach wychodzi 1200zł za amory + koszt sprężyn to ja już bym wolał koni kit 1110 za ok 1100-1300zł za komplet...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •