[center:efd2728952]Autor tekstu Przemo78[/center:efd2728952]

Zająłem się ostatnio przeróbką przednich kierunków.

Pozbyłem się pomarańczowych kapturków, a jak to uczyniłem możecie przeczytać niżej.

Po pierwsze potrzebne nam będą żarówki kierunkowe srebrne ale świecące na pomarańczowo, można kupić podróbki na allegro: cena około 25 plnków, lub też Osram Diadem ale kosztujące około 100 pln, klucze nasadowe prawdopodobnie 8 - 10, śrubokręt, gwiazdka, i coś dzięki czemu możemy zniszczyć nasadkę, w moim przypadku była to wiertarka i lutownica

Wiec tak odkręcamy szereg śrub, które trzymają nam zderzak, oczywiście nie ma innej możliwości dostania się do kierunków jak przynajmniej częściowe odkręcenie nadkola (swoją drogą to nie wiem jak w trakcie podruźy wymienić żarówkę kierunkowskazu, trzeba nie lada wyczynu żeby to uczynić).





Wiec jak już mamy odkręcony zderzak, bierzemy się za lampę



Po odkręceniu lampy i odłączeniu wszystkich złączek próbujemy wyciągnąć ją z fabrycznego miejsca, nie jest to łatwe ale po kilku próbach dół góra bok uda się na pewno.



Po wyjęciu bierzemy coś co pozwoli nam na pozbycie się szpetnego pomarańczowego kapturka, musicie brać pod uwagę to że jeśli wpadnie do środka to może być problem z wyjęciem go na zewnątrz, wiec uważnie próbujemy łamać po kawałku, na początku robiłem to wiertarką, niestety stało się tak, że wpadł do środka i był delikatny problem, wiec wziąłem coś co będzie mi podtrzymywać kapturek przy otworze i zacząłem lutownicą pozbywać się następnych kawałków, niestety nie jest to takie łatwe jak by się wydawać mogło, strasznie wkurzające jest to że cały czas trzeba trzymać lampę w górze, co raz coś przeszkodzi i tak w kółko, po zmaganiach trwających około 40 minut, po wielkich bólach udało się wyjąć wszystkie kawałki.





Montujemy lampę w fabrycznym miejscu, podpinając wszystkie złączki, żarówki itd.



W sumie mamy po wszystkim, chociaż nie jeszcze jedna lampa .


Jak dla mnie efekt końcowy spoko, zawsze coś innego niż seria, jak to się mówi mała rzecz a cieszy



[/scroll]