Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: "+" w zaworze VTEC w silniku VTEC-E

  1. #11
    Użytkownik Awatar siwas
    Dołączył
    May 2005
    Auto
    CRX
    Posty
    312

    Domyślnie

    ja tak mam i nie jest glupio ;-)

  2. #12
    Użytkownik Awatar donelvis
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    VIII gen 5D 1.8
    Skąd
    Przemyśl
    Posty
    1,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gruszkin Zobacz posta
    ale ona będzie praktycznie cały czas Ci swiecic skoro vtec sie załącza od 3 koła... głupio sie tak będzie jeździło mi sie wydaje
    to nie problem bo ja przewaznie jezdze przy 2-3 tys obr chyba ze wyprzedzam to wtedy wiecej

    Cytat Zamieszczone przez jogal Zobacz posta
    w vtec-e też idzie jeden kabelek własnie plus + do zaworu VTEC. Śmiało możesz sobie od niego plusa wziać, ewentualnie zastosować jakiś przekaźniczek...
    a ktory to przewód bo nie wiem dokladnie a tam jest ich kilka obok siebie.
    jaki on ma kolor? moge prosic o zdjecia i opisanie lokalizacji jakas strzałką?
    Ostatnio edytowane przez donelvis ; 13-02-09 o 18:50 Powód: Automerged Doublepost

  3. #13
    Użytkownik Awatar jogal
    Dołączył
    Jun 2005
    Imię
    Łukasz
    Auto
    CIVIC EG3 VTEC
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,792

    Domyślnie



    Należy się wpiąć do tego kabelka co idzie do tej szarej kostki. Dwa pozostałe kabelki (te co idą do tego zielonego czujnika) są od czujnika ciśnienia oleju w zaworze VTEC.

  4. #14
    Użytkownik Awatar donelvis
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    VIII gen 5D 1.8
    Skąd
    Przemyśl
    Posty
    1,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jogal Zobacz posta


    Należy się wpiąć do tego kabelka co idzie do tej szarej kostki. Dwa pozostałe kabelki (te co idą do tego zielonego czujnika) są od czujnika ciśnienia oleju w zaworze VTEC.
    dziękuję Ci bardzo za ten opis z fotką, bardzo mi to pomoglo!
    pozdrawiam!

  5. #15
    Użytkownik Awatar fakir
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    MA9 D15Z3
    Skąd
    Poznań
    Posty
    662

    Domyślnie

    niech ktoś wrzuci foto gdzie się podpiąć kabelkiem bo nie ma tu zdjecia

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    197

    Domyślnie

    Zdecydowanie prościej puścić sygnał z kompa niż z zaworu. Po co ciągnąć kilometr kabla? O wiele więcej roboty bo trzeba go przez ściane grodziową przepchnać. A tak to zdejmujesz wykładzinę z nad kompa, odkręcasz 3 śruby, wyciągasz go trochę żeby mieć lepszy dostęp do kabli. Trzeba tylko sobie sprawdzić który to pin, zdjąć kawałeczek izolacji z tego kabla, owinąć swoim i znowu zaizolować taśmą.
    Masę do żarówki można wziąć z zegarów, trzeba tylko znaleźć czarny kabelek i prześledzić jego ścieżkę.

    Tak robiłem w V gen.

    Dawca szkiełka



    Napis VTEC, zrobiłem własną czcionke, wydrukowałem laserówką na samoprzylepnej folii - efekt prawie idealny ale niestety od warunków panujących w samochodzie po czasie klej puszcza i robią się bąble. Musze nanieść to na ten plastik bezpośrednio

    Strzałka pokazuje minus w zegarach (wszystkie inne to plusy! bo kontrolki sterowane są plusami). Odkręcamy bardzo delikatnie śrubkę (nie chcemy przecież popsuć wskaźnika paliwa ) i podkładamy kawałeczek odizolowanego kabelka od żarówki.

    Żarówkę wziąłem od świateł awaryjnych. Skoro palą się 2 kierunki na raz to uznałem, że trzecie światełko jest zbędne. Miał być fioletowy VTEC ale niestety żarówka jest zbyt żółta i mocna, wyszło żółte światełko Kiedyś zrobię fotkę jak to wygląda. Satysfakcja, że się zrobiło samemu i działa - bezcenna.
    Ostatnio edytowane przez jacente ; 20-10-10 o 23:05

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Mateusz
    Auto
    D15B2
    Skąd
    pleszew
    Posty
    200

    Domyślnie

    Mam takie laickie pytanie,czy aby świecił vtec light musi być silnik rozgrzany? dziś podłączyłem niby wszystko jak należy ale żarówka nie chciała świecić.Tylko że chwile sprawdziłem na zimnym silniku.Silnik D15Z1.

  8. #18
    Użytkownik Awatar nike69
    Dołączył
    Oct 2008
    Auto
    eg3 d14b7
    Skąd
    wojnicz/bayern
    Posty
    681

    Domyślnie

    ogolnie vtec dziala dopiero na rozgrzanym silniku ale jak to jest z tym mechanizmem w vtec-e to nie wiem bo to na troche innej zasadzie dziala

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •