Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 105

Wątek: Żarówki - opis żarówek w 5D

  1. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Olgierd
    Auto
    Civic 5D 1.4iS (MB27) '99
    Posty
    22

    Domyślnie podświetlanie schowka

    Kupiłem ostatnio Hondę używaną. Chciałem mieć podświetlenie schowka. Uzupełniam sukcesywnie uszkodzone elementy.

    Czy seryjnie jest podświetlanie schowka? Nie mogę znaleźć miejsca gdzie zamontować żarówkę C5W.

  2. #22
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olgierdw Zobacz posta
    Kupiłem ostatnio Hondę używaną. Chciałem mieć podświetlenie schowka. Uzupełniam sukcesywnie uszkodzone elementy.

    Czy seryjnie jest podświetlanie schowka? Nie mogę znaleźć miejsca gdzie zamontować żarówkę C5W.
    Zacytuję siebie z tematu o mojej hondzie. Lampkę kupusz w ASO, nówkę. Niekupuj u handlarzy na allegro który to sprzedają za 50zł nawet. Ta NOWA lampka w ASO kosztuje 21zl z żaróweczką . Kable podpeniesz sobie pod podświetlanie od zapalniczki.

    Cytat Zamieszczone przez MikeFoto Zobacz posta




  3. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    792

    Domyślnie

    skoro padł juz temat o oświetleniu schowka to ja mam pytanie co do wymiany tej żarówki, czy da sie ją wyjąć normalnie od przodu, czy sie zmieści przez ten otwór przez który ją widac? czy trzeba odkręcić ten cały "mechanizm" i dopiero ją jakoś wygrzebać?

  4. #24
    Użytkownik Awatar reXio
    Dołączył
    Nov 2004
    Imię
    Remik
    Auto
    FK8 GT / FK2
    Skąd
    śląsk
    Posty
    3,000

    Domyślnie

    A ja mam pytanie odnosnie zarowki 3 stopu (stop na dole szyby) Czy mozna tam wlozyc jakas inna, mocniejsza zarowke? Mam tylna szybe przyciemniana i swiatlo jest delikatnie stlumione.

  5. #25
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez reXio Zobacz posta
    A ja mam pytanie odnosnie zarowki 3 stopu (stop na dole szyby) Czy mozna tam wlozyc jakas inna, mocniejsza zarowke? Mam tylna szybe przyciemniana i swiatlo jest delikatnie stlumione.
    Ta żarówka to zwykła jednowłóknowa 21W zarówka - bańka. Kiedyś czytałem że są mocniejsze, nie lepiej poprostu wyciąć prostokątny otwór w folii przyciemnianej aby było wszytsko ok ?

  6. #26
    Użytkownik Awatar Shelter
    Dołączył
    Apr 2009
    Imię
    Michał
    Auto
    D14A8
    Skąd
    mjanas.com
    Posty
    100

    Domyślnie

    @MikeFoto mam małą sugestię co do spisu, dokładniej oznaczenia żarówek asymetrycznych. Cokolik z pinami asymetrycznymi to chyba BAU15s, a nie tak jak w spisie BA15s (bo to żarówki z bagnetem symetrycznym).



    A jaką mam zakupić? Asymetryczną, czy BA15s? Mam zamiar wymienić w kierunkowskazach na Osram Diadem i wywalić pomarańczowy rozpraszacz.


    Mały OT: Poza tym to świetna robota, gratki za ogromny wkład w temacie 5d

  7. #27
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Shelter Zobacz posta
    @MikeFoto mam małą sugestię co do spisu, dokładniej oznaczenia żarówek asymetrycznych. Cokolik z pinami asymetrycznymi to chyba BAU15s, a nie tak jak w spisie BA15s (bo to żarówki z bagnetem symetrycznym).



    A jaką mam zakupić? Asymetryczną, czy BA15s? Mam zamiar wymienić w kierunkowskazach na Osram Diadem i wywalić pomarańczowy rozpraszacz.


    Mały OT: Poza tym to świetna robota, gratki za ogromny wkład w temacie 5d
    Oooo, słusznie kolega zauważył. Bardzo słusznie. Muszę w najbliższym czasie poprawić opis. Co do żaróweczek, naocznie sprawdzone - są asymetryczne - zatem wychodzi na to, że ich prawidłowy symbol to BAU15s.

    Dzięki za czujne oko

  8. #28
    Użytkownik Awatar mickee
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Michał
    Auto
    MB2 '99; FK2 '07
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    749

    Domyślnie

    Dzisiaj zajrzałem do tylnych lamp żeby upewnić się jakie żarówki muszę kupić na zapas i przy okazji zweryfikowałem tabelkę z pierwszej strony i znalazłem w niej błąd:

    Światła cofania mają żarówki symetryczne, podobnie jak przeciwmgłowe.
    Jedynie kierunkowskazy, w tylnych lampach, mają żarówki asymetryczne. Poza tym warto dodać, że kierunkowaskazy z tyłu są pomarańczowe.

  9. #29
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Dzięki Michały - mickee oraz Shelter - poprawiłem tabelę na pierwszej stronie

  10. #30
    Użytkownik Awatar Shelter
    Dołączył
    Apr 2009
    Imię
    Michał
    Auto
    D14A8
    Skąd
    mjanas.com
    Posty
    100

    Domyślnie

    Trochę zgłupiałem wczoraj, zabrałem się za wymontowanie lamp w celu usunięcia tych pomarańczowych kapturków. Osram Diadem asymetryczne czekają gotowe na półeczce. Dobrałem się do tych nadkoli, wyciągam lampę i żaróweczki w oprawki, co się okazuje? Symetryczne "No nie, nie zmarnują się Osramy (opakowanie już rozdarte)". Pilnik, trochę cyny, lutownica i już mam odpowiedni cokolik Nie wiem czy to Honda namieszała w tej kwestii czy ktoś wcześniej coś mieszał przy tym, ale nie wygadało na to oglądając wiązki kabli.

    W każdym razie polecam jednak się dobrać to żarówek w swoim aucie, bo jak widać reguły nie ma.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •