Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Straszne spalanie w moim D15B2

  1. #21
    Użytkownik Awatar Tomek_HC3D
    Dołączył
    Sep 2004
    Skąd
    Starachowice_Wa-wa
    Posty
    102

    Domyślnie

    To i ja się podczepie, ostatnio nabyłem civic'a 4gen ale miał uszkodzony silnik. Z uwagi na to że miałem w zapasie silniczek z 5gen D15B2 więc włożyłem go podłączyłem itd. Wszystko działa pięknie tylko spalanie....
    Jak ten D15B2 był jeszcze w 5gen palił koło 7-8L na 100km i tu moje zdziwienie jak odpaliłem go w ED6 i w trasie wziął mi około 12L ?? zaznaczam że nie ma żadnych błędów ECU. Silnik co prawda leżał 6 miesiący w garażu. Czy możliwe że jest źle ustawiony zapłon i tyle przez to pali ?? Bardzo czuć paliwo w spalinach - dlaczego ??

  2. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    1,151

    Domyślnie

    Jeździ na ssaniu,czyli albo uszkodzony termostat (o ile jest w ogóle, bo może jest wymontowany), albo czujnik temperatury płynu chłodzącego od 5. gen. jest niekompatybilny z ECU 4 i przez to komputer myśli, że silnik jest zimny.

    Jest jeszcze opcja uszkodzonej sondy L.

  3. #23
    Użytkownik Awatar Tomek_HC3D
    Dołączył
    Sep 2004
    Skąd
    Starachowice_Wa-wa
    Posty
    102

    Domyślnie

    Jest jedna mała różnica chyba przy termostacie bo szczerze mowiąc nie wiem dokładnie gdzie jest ale jeśli to ten z tylnej części silnika to w tym nowym jest czujnik przy samym wężu do chłodnicy do którego nic nie jest podpięte a w starym nie było żadnego czujnika ?? czy to może być przez to ??

    Gdzie się dokłądnie znajduje ten czujnik temperatury płynu chłodzącego ??
    Sonda L chyba jest dobra bo sprawdzana była u elektryka

  4. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2005
    Skąd
    Białystok
    Posty
    47

    Domyślnie

    ja jeżdzę bez termostatu i mam spadek temperatury jak daje mu gazu ale jak jade normalnie to jest na połowie tak jakby był fakt że długo sie nagrzewa
    z tego co tu czytałem to mozlliwe że bez termostatu bedzie więcej palił?? bo moje 1.3 pali raz 12 raz 10 a to też chyba za dużo co nie???

  5. #25
    Użytkownik Awatar siwas
    Dołączył
    May 2005
    Auto
    CRX
    Posty
    312

    Domyślnie

    tez mam podobne objawy jesli chodzi o spalanie + szarpanie jak sie nagrzeje motor.
    W sobote wymieniam termostat i czujnik temp plynu i powiem czy spalanie spadlo
    pozdrawiam

  6. #26
    robert121085
    Gość

    Domyślnie

    witam! jestem posiadaczem hondy civic 88' od trzech dni zapala mi sie pomaranczowa kontrolka czytalem juz wszytskie wiadomosci dotyczace tego i nie mam pojecia o co chodzi zajrzalem pod wykladzine i ta kontrolka co tam jest mryga 7 razy (((

    [ Dodano: Czw 02 Mar, 2006 ]
    Witam! Jestem posiadaczem civica 88' 1.5 od 3 dni podczas jazdy zapala mi sie ta kontrolka pomaranczowa przeczytalem juz chyba wszytskie posty ktore tu sa i za bardzo nie wiem co jest. Zagladalem do tej kontrolki pod dywanikiem i wysyla ona 7 sygnalow

  7. #27
    Użytkownik Awatar siwas
    Dołączył
    May 2005
    Auto
    CRX
    Posty
    312

    Domyślnie

    robert121085
    to nic innego jak blad poziomicy lusterek!!
    ustaw jak trzeba i w droge

    [ Dodano: Pią 03 Mar, 2006 ]
    a tak powaznie to
    7 migniec oznacza ze funkcjonuje
    Czujnik położenia przepustnicy (potencjometr) lub jego obwód
    wg instrukcji

  8. #28
    robert121085
    Gość

    Domyślnie

    czyli ta kontrolka ma migac caly czas?

  9. #29
    Użytkownik Awatar emg
    Dołączył
    Aug 2004
    Auto
    k & k
    Skąd
    www.dohcvtec.pl
    Posty
    2,927

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elmer
    stąd tez podejrzenie o nieodpowietrzony ukł. chłodzenia
    jak mi nie odpowietrzyli układu to wywaliło uszczelkę pod głowicą, a wskaźnik temp zawsze pokazywał prawidłowo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •