Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Poojemność baku i nie tylko

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2004
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    18

    Domyślnie Poojemność baku i nie tylko

    Witam,

    Jestem od nie dawna wlascicielem hondy civic 1.5 z 1991 z silnikiem d15b2 i mam do was pare pytan.

    1. Jaka jest pojemnosc baku w tym modelu? slyszalem ze 45l czy to prawda?

    2. Nie zauwazylem kontrolki rezerwy na wskazniku, w takim razie ile jest miej wiecej paliwa w baku gdy wskazowka jest na pierwszej bialej kresce (czerownej nie ma)?

    3. I jeszcze jedno dotyczace samodiagnostyki. Podczas jazdy zapala mi sie lampka Check Engine (przy rozruchu jest ok). Sprawdzalem diode po wykladzina. Miga cyklicznie co jakies 2-3 czy to oznacza blad nr 1 czyli cos z sonda lambda?

    probowalem resetowac ecu poprzez wyjecie bezpiecznika (na jakies 15-20 sekund) pod maska ale bez zmian. Wiecie moze jak sie zachowuje ta dioda gdy nie ma zadnego bledu?

    4. radio dziala do momentu wlaczenia swiatel. sprawdzalem na wtyczce i po wlaczneiu swiatel po prostu jest odcinane zasilanie radia. problemu nie ma gdy wyjme ktorys bezpiecznik od swiatel tylnych (tylko mi wtedy jedno swiatlo nie swieci). nie mialem jeszce czasu zeby zajrzec do auta ale moze ktos ma jakies rady od czego zaczac.


    jest to moj pierwszy samochod wiec nie bluzgajcie za bardzo bo sie dopiero ucze
    z gory dzieki

  2. #2
    Użytkownik Awatar Nevada
    Dołączył
    Sep 2004
    Auto
    EP3
    Skąd
    3city
    Posty
    438

    Domyślnie

    ad.1 Tak, ale tyle nie wlejesz.
    ad.2 Nie ma rezerwy. Na całej kresce dolnej mozna zrobić +/- 80km
    ad.3 Chyba jest OK (ale strzelam)

    Pozdro, uzupełnij Swój profil :wink:

  3. #3
    Użytkownik Awatar boomer
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Wawa/Stara Milosna
    Posty
    1,598

    Domyślnie

    Watek idzie na techniczne, ludzie czytajcie opisy forumow...

  4. #4
    Członek honorowy SCKP Awatar LIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    ŚMIGŁO
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    16,430

    Domyślnie

    1. 45l
    2. Nie ma i nie wiem ile zrobisz, to zalezy ile ci pali i jak jezdzisz.....
    3. Chyba nie jest OK, tak mi sie wydaje (nie mialem 4generacji) ze mrygnie raz po przekreceniu kluczyka dajac znac o poprawnym dzialaniu a potem to mryga tylko jak jest blad, jak wszystko jest ok to nie mryga.
    4. Najprawdopodobniej masz zle podpiety + od zasilania radiem, ale elektrykiem jestem slabym
    SPPJ Member

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Japan
    Auto
    A6
    Skąd
    warm-maz
    Posty
    320

    Domyślnie

    To ja może z innej beczki,ale za to przy temacie .Jako że moja Kredka pracuje w ASO Skody,to czasami muszą tankować auta- testówki.No i raz ktoś tam pojechał zatankować,raczej zapchali,hehe,bo to blisko,bo bak był pusty.Była to chyba Fabia ,o ile pamiętam.Zatankowali do pełna 52 litry,a katalogowo i jak podaje producent wchodzi tylko 45 literków.No to mechanicy sie w ****ili i zaczeli spuszczać benz,chcąc udowodnić nieuczciwośc stacji(nie podam jakiej).I okazało się ,że naprawde weszło 52 litry!!!Jaja,co. Taki głupi przykład,wiadomo ,co Honda to nie Skoda,ale warto mieć na uwadze
    Pozdro

  6. #6
    FOREST
    Gość

    Domyślnie

    ja mam 4 gen i jak jest rezerwa to zapala sie kontrolka. nie wiem ile na niej przejedziesz ja narazie najwięcej ok 50 km z tym że mam inny silnik

  7. #7
    Użytkownik Awatar Pati
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Patryk
    Auto
    555 Blue GC8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,529

    Domyślnie

    Forest - masz iVT? bo o ile pamiętam to tylko w nich była kontrolka rezerwy w 4gen.

  8. #8
    Użytkownik Awatar Vassago
    Dołączył
    Jun 2004
    Auto
    S2000, Accord, CBR
    Skąd
    Warszafka
    Posty
    933

    Domyślnie

    nie... z tymi kontrolkami rezerwy to nie ma reguły... Nie tylko IVT miały...

  9. #9
    Zbanowany
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Łomianki
    Posty
    160

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak Vassago pisze.
    Natomiast w większości aut tak jest zestrojona rezerwa, że gdy się już zapali to niechybnie trzeba lecieć z kanistrem na stację. Było już chyba paręprzypadków na forum na ten temat

  10. #10
    Użytkownik Awatar Pati
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Patryk
    Auto
    555 Blue GC8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,529

    Domyślnie

    przyznaje się, że nie spotkałem 4g nie-iVT z lampką rezerwy...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •