Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 89

Wątek: Regulacja wysokości KONI 1130

  1. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Jurek
    Auto
    Fajne
    Skąd
    Cieszyn
    Posty
    417

    Domyślnie

    Ja chcialem dodać od siebie, ze i tak kazda zmiana wysokosci zawiasu pociąga za sobą koniecznosc ustawiania zbieznosci. No chyba ze ktos czesto lubi wymieniac opony

  2. #22
    Użytkownik Awatar CEZAR86
    Dołączył
    Jan 2008
    Imię
    Czarek
    Auto
    [H]
    Skąd
    Ciechanów
    Posty
    984

    Domyślnie

    Panowie, a jest możliwość przefrezowania jeszcze jednego rowka niżej na amorach jakby dla kogoś na najniższym ustawieniu było jednak za wysoko?

  3. #23
    Użytkownik Awatar Cysiek
    Dołączył
    Nov 2007
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    EG4 B18c4/B204R
    Skąd
    EL / ZDROWIE
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    możliwość pewnie jest ale gwarancji to już raczej nie będzie podlegało

    z tą zbieżnością to prawda ?

  4. #24
    Użytkownik Awatar spychu
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Paweł
    Auto
    by CompSport
    Skąd
    Łódź
    Posty
    12,345

    Domyślnie

    Jest taka mozliwosc zrobia Ci to w kazdym zakladzie gdzie maja frezarke.

    Co do zbieznosci to gowno prawda. Wymieniajac amortyzatory absolutnie nie ruszasz nic co ma wplyw na zbieznosc.
    Traci sie tylko minimalnie katy na kolach gdyz przy seryjnych wahaczach nie ma mozliwosci ich regulacji. U mnie przy ok - 65-70mm z przodu i -60mm z tylu odpowiednio przod poszedl w negatyw o ok 1.7' a tyl o ok 1.3'.

    Nie przeszkadza mi to i tak jezdze. Bzdura rowniez jest ze opony zuzywaja sie jakos nadwyraz szybko. Wenwetrzna strona moze i minimalnie szybciej. Ale sa to roznice tak niewielkie, ze po roku jazdy na letnich nie zauwazylem zadnej roznicy w zuzyciu opon. Tak samo przy zimowych oponach, ktore kupilem nowe w tym sezonie, nie widze jak na razie absolutnie zadnego nierownomiernego zuzycia a przejechalem juz jakies 12kkm.
    Części zamienne do samochodów wszystkich marek - PW
    Tarcze 282mm 4x100 pod hebel na zacisku Prelude/Legend
    Feedback --> SPRAWDŻ TUTAJ

  5. #25
    Użytkownik Awatar bartiH22A
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Bartek
    Auto
    EG8 H22A/7
    Skąd
    Piła
    Posty
    221

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spychu Zobacz posta
    Jest taka mozliwosc zrobia Ci to w kazdym zakladzie gdzie maja frezarke.

    Co do zbieznosci to gowno prawda. Wymieniajac amortyzatory absolutnie nie ruszasz nic co ma wplyw na zbieznosc.
    Traci sie tylko minimalnie katy na kolach gdyz przy seryjnych wahaczach nie ma mozliwosci ich regulacji. U mnie przy ok - 65-70mm z przodu i -60mm z tylu odpowiednio przod poszedl w negatyw o ok 1.7' a tyl o ok 1.3'.

    Nie przeszkadza mi to i tak jezdze. Bzdura rowniez jest ze opony zuzywaja sie jakos nadwyraz szybko. Wenwetrzna strona moze i minimalnie szybciej. Ale sa to roznice tak niewielkie, ze po roku jazdy na letnich nie zauwazylem zadnej roznicy w zuzyciu opon. Tak samo przy zimowych oponach, ktore kupilem nowe w tym sezonie, nie widze jak na razie absolutnie zadnego nierownomiernego zuzycia a przejechalem juz jakies 12kkm.
    dokładnie jak piszesz, zmieniałem zawias już w 3 moich autach i jakoś nic sie nie działo złego.

  6. #26
    Użytkownik Awatar spychu
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Paweł
    Auto
    by CompSport
    Skąd
    Łódź
    Posty
    12,345

    Domyślnie

    Zależy o jakich autach mowa.

    Ja mówie o 6gen, gdzie przy wielowahaczowym przodzie i tyle nie ma możliwości regulacji kątów bez założenia Camber Kitu. Jak również od samej wymiany amortyzatorów ze sprężynami absolutnie nic nie zmienia się w ustawieniach zbieżności.

    Jedyne co to jasne jest, że jeśli się obniży auto kąty pójdą lekko w negatyw.
    Części zamienne do samochodów wszystkich marek - PW
    Tarcze 282mm 4x100 pod hebel na zacisku Prelude/Legend
    Feedback --> SPRAWDŻ TUTAJ

  7. #27
    Użytkownik Awatar bartiH22A
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Bartek
    Auto
    EG8 H22A/7
    Skąd
    Piła
    Posty
    221

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spychu Zobacz posta
    Zależy o jakich autach mowa.

    Ja mówie o 6gen, gdzie przy wielowahaczowym przodzie i tyle nie ma możliwości regulacji kątów bez założenia Camber Kitu. Jak również od samej wymiany amortyzatorów ze sprężynami absolutnie nic nie zmienia się w ustawieniach zbieżności.

    Jedyne co to jasne jest, że jeśli się obniży auto kąty pójdą lekko w negatyw.
    Oczywiście hondy, 2xaccord i civ, pisze tu o normalnym obniżeniu nie wymagającego montażu camberów, w takim wypadku obywało sie bez ustawiania.

  8. #28
    Użytkownik Awatar A lex
    Dołączył
    Sep 2007
    Auto
    clio
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    163

    Domyślnie

    Nie no już zgłupiałem. Jak to jest z tym kitem 1130? Jest regulacja siły tlumienia czy siły tłumiania i wysokości? Jeśli jest regulacja wysokości to w jakim zakresie? dzięki

  9. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2007
    Imię
    Darek
    Auto
    TDI
    Skąd
    PAM
    Posty
    741

    Domyślnie

    jest regulacja sily tlumienia i wysokosci gleba do -60mm

  10. #30
    Użytkownik Awatar Gregor86
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    Ej9 D14& EG3 d16
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    13

    Domyślnie

    Może trochę nie na temat, Czy KONI 1130 pasuje z EG do EJ9 98-01? Kupiłem kiedyś nowy kit 1130 do EG4, ale go nie założyłem, teraz mam EJ9 '00 i pytanie czy podpasuje??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •