Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 91

Wątek: Angel Eyes + xenon

  1. #21
    Użytkownik Awatar kamilek1916
    Dołączył
    Aug 2007
    Imię
    Kamilek :)
    Auto
    Hania EJ9
    Skąd
    warszawa
    Posty
    78

    Domyślnie

    a ja mam pytanie troche z innej bajki ale związane z tematem... Zastanawiam się czy na polskim rynku ( nie wchodzi w gre sciagnie gdzies swiatel z usa i placenie za paczke nie wiadomo ile) są do kupienia lampy do ej9 z soczewkami ale z elektryczna regulacja wysokości swiecenia?

  2. #22
    Użytkownik Awatar kuba_guzik110
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic d16z6TK+4wd
    Skąd
    Białystok
    Posty
    4,474

    Domyślnie

    Ja mam u siebie angele i xenon 8000k przy przeglądzie fakt jest lipa bo musisz mieć spryskiwacze i samopoziomowanie a tego nie mam a przy policji to powiem cio że zatrzymują mnie często i nikt na to nie zwraca uwagi A odnośnie samopoziomowania trzeba coś kombinowac może od innych autek wstawić silniczek ale to dużo roboty i w miare ciężki temat do ogarnięcia

  3. #23
    Nierzetelny sprzedawca Awatar woalex
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Dax
    Auto
    EG
    Skąd
    Loża Szyderców
    Posty
    1,098

    Domyślnie

    mniej grzeje poniewaz zwykla zarowka swieci drucikiem wydawajacy cieplo.a w zarniku xenonowym swieci gaz.i jest mniejsze cieplo..ja mam juz w 2 hondzie xenon i zero lipy.wyciagam zarniki wkladam zwykle zarowki na przeglad i po klopociepolicja ani razu sie nie zjebala..a mam w zwyklych lampach 8000K
    kuba przestan pitolic..samopoziomowania wiekszosc auto z salonu nie posiada.np volvo V40 po lifcie..ma xenon fabryczny tylko ma spryskowacze..chodzi o to ze xenon dokladany nie ma Atestu sopuszczonego na EU i w tym caly problem
    Ostatnio edytowane przez woalex ; 21-01-09 o 22:06

  4. #24
    Użytkownik Awatar RobertSz1981
    Dołączył
    Jan 2008
    Auto
    GS300 2JZGE
    Skąd
    Międzyzdroje
    Posty
    645

    Domyślnie

    Ja w poprzednim jajku mialem seryjny klosz, bi-xenon 6000K (wyregulowany na stacji diagnostycznej gdzie mi podbili dowod),spryskiwacze home made.
    Zjezdzilem bezproblemowo pół Polski, az ktoregos dnia upierdliwy koles z drogówki zatrzymal dowod za:
    - klosz z homologacja na światło halogenowe nie na xenon,
    - brak silniczków samopoziomujących (nic nie dalo że była elektryczna regulacja wysokosci),
    - brak spryskiwaczy ciśnieniowych.

    Teraz pomykam na aniolkach z xenonem 8000K bez zadnych spryskiwaczy i nikt sie nie czepia.
    Jak policjant sie uprze lub bedzie mial zły dzień to w aucie, ktore wyjechalo z fabryki znajdzie powod by sie doczepic, będzie mial podejrzenia i to juz wystarczy do zatrzymania dowodu.
    Niedawno napisalem do firmy ktora zajmuje sie przerabienim lamp pod xenon. Za przystosowanie lamp z cifa do xenonu zazyczyli sobie 1800zł
    Jestesmy skazani na łaske i niełaske stróżów prawa.

  5. #25
    Użytkownik Awatar RobertSz1981
    Dołączył
    Jan 2008
    Auto
    GS300 2JZGE
    Skąd
    Międzyzdroje
    Posty
    645

    Domyślnie

    No i stało sie dzis policjant z drogówki przy#$%@# sie do xenonów, lampa z homologacja na swiatlo halogenowe, brak spryskiwaczy,brak silniczkow samopoziomujacych, do tego tylna lampa bez atestu
    200zł jestem lźejszy

  6. #26
    Użytkownik Awatar Andrew98
    Dołączył
    Nov 2008
    Imię
    Andrzej
    Auto
    Civic EP1
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    1,119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertSz1981 Zobacz posta
    No i stało sie dzis policjant z drogówki przy#$%@# sie do xenonów, lampa z homologacja na swiatlo halogenowe, brak spryskiwaczy,brak silniczkow samopoziomujacych, do tego tylna lampa bez atestu
    200zł jestem lźejszy
    Współczuje. A to Angel Eyes mają homologacje na halogen? Myslalem ze moze być tam xenon bo w koncu xenon ma byc w soczewce?

  7. #27
    Użytkownik Awatar RobertSz1981
    Dołączył
    Jan 2008
    Auto
    GS300 2JZGE
    Skąd
    Międzyzdroje
    Posty
    645

    Domyślnie

    Maja homologacje tylko na swiatlo halogenowe.HC i HR. Osobna zarowka na mijania i osobna na dlugie.Niestety zadne z dostepnych angel eyesów nie maja homologacji na xenon DC i DR.
    Tak wiec dupa.

  8. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    13

    Domyślnie

    A jak wygląda sprawa regulacji soczewki w angel eyes np. firmy sonar po wsadzeniu zestawu hid (6-8kK)? Poza tym czy warto długie też zmieniać na xenony? W kwestii prawnej to jeśli jeździmy na xenonach i zatrzyma nas policjant któremu to się nie spodoba to zmiana przy nim żarówek na halogeny uratuje nas od mandatu?

  9. #29
    Użytkownik Awatar rodzyneck
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Prelude BB8 H22A
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    663

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez genonef Zobacz posta
    Poza tym czy warto długie też zmieniać na xenony?
    NIE. Przykładowo w Audi krótkie światła są na xenonach, a długie już na halogenie, chyba że jest to bixenon.
    Problem polega na tym że xenon zbyt długo się "rozpala", i do "mrygania" na przykład się nie nadaje - to szkodzi

  10. #30
    Użytkownik Awatar Pati
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Patryk
    Auto
    555 Blue GC8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,529

    Domyślnie

    jak jezdzisz caly czas na swiatlach (a jezdzisz bo takie sa przepisy) to bixenon mryga blyskawicznie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •