Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 90

Wątek: C-pillarBar

  1. #81
    Użytkownik Awatar milycoupe
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Adam
    Auto
    EJ6 D16Y7 / Z6 + :)
    Skąd
    Pułtusk
    Posty
    829

    Domyślnie

    Odgrzeje trochę kotleta.....nie mogłem doczytać się jak to jest z montażem c-pillara do VI gena coupe nie mam pomysłu gdzie się go przymocować. W HB nie ma problemu bo do tylnich mocowań pasów, ale w coupe nie ma takiej możliwości bo pasy wychodzą z tylnej półki chyba że u mnie jest coś nie tak. Walczył ktoś z c-pillarem w coupe ? zdajcie relacje, może ktoś ma jakies foto...

  2. #82
    Użytkownik Awatar Bogdan19
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Bohdan
    Auto
    EG3, Volvo V40
    Skąd
    Nasielsk
    Posty
    3,258

    Domyślnie

    zdemontuj plastiki moze pod nimi jest miejsce wkręcenie śrub. troche pracy nie zaszkodzi masz auto pod reką to sprawdzaj;]

  3. #83
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    znikąd
    Posty
    445

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milycoupe Zobacz posta
    Odgrzeje trochę kotleta.....nie mogłem doczytać się jak to jest z montażem c-pillara do VI gena coupe nie mam pomysłu gdzie się go przymocować. W HB nie ma problemu bo do tylnich mocowań pasów, ale w coupe nie ma takiej możliwości bo pasy wychodzą z tylnej półki chyba że u mnie jest coś nie tak. Walczył ktoś z c-pillarem w coupe ? zdajcie relacje, może ktoś ma jakies foto...
    Przeciez to nie ma totalnie sensu w Twoim samochodzie. Bude masz spiętą w tym miejscu automatycznie skoro to coupe.

  4. #84
    Użytkownik Awatar milycoupe
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Adam
    Auto
    EJ6 D16Y7 / Z6 + :)
    Skąd
    Pułtusk
    Posty
    829

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kivik Zobacz posta
    Przeciez to nie ma totalnie sensu w Twoim samochodzie. Bude masz spiętą w tym miejscu automatycznie skoro to coupe.
    Jedni zakładają dla polepszenia właściwości jezdnych a drudzy dla lansu myślę, że jakby już był to by raczej nie zaszkodził ale chciałbym wiedzieć czy ktoś to już robił w coupe, jeśli tak to podzieliby się wskazówkami

  5. #85
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    znikąd
    Posty
    445

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milycoupe Zobacz posta
    Jedni zakładają dla polepszenia właściwości jezdnych a drudzy dla lansu myślę, że jakby już był to by raczej nie zaszkodził ale chciałbym wiedzieć czy ktoś to już robił w coupe, jeśli tak to podzieliby się wskazówkami
    Ale jak ma sie cokolwiek poprawić skoro seryjnie w coupe jest spięte w tym miejscu blachą.
    W ogóle C-pillary nie wiele dają nawet w HB - tylko dla lansu są.
    Jak chcesz go u siebie dla lansu przyczepić (choć wg mnie to ludzie się z Ciebie będą śmieli) to go przyczep byle jak nawet na taśmę dwustronną i już - co za różnica lol

  6. #86
    Nierzetelny sprzedawca Awatar ...Bartuś...
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    バル
    Auto
    -Stop :) B20PSS
    Skąd
    Warszawskie Hawa
    Posty
    1,774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kivik Zobacz posta
    Ale jak ma sie cokolwiek poprawić skoro seryjnie w coupe jest spięte w tym miejscu blachą.
    W ogóle C-pillary nie wiele dają nawet w HB - tylko dla lansu są.
    Jak chcesz go u siebie dla lansu przyczepić (choć wg mnie to ludzie się z Ciebie będą śmieli) to go przyczep byle jak nawet na taśmę dwustronną i już - co za różnica lol
    Jakoś nie mogę się nawet trochę z twoim zdaniem zgodzić...Założenie C-pillara to wcale nie tylko lans...Miałem w Coupe i od razu ucichły plastiki i przy zjazdach z krawężników było czuć że buda nie pracuje...O czywiście do kompletu przydała by się jeszcze rozpórka na kielichy i dolna spinająca wahacze...

  7. #87
    Użytkownik Awatar kenny
    Dołączył
    Dec 2004
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda
    Skąd
    Sydney
    Posty
    7,300

    Domyślnie

    Weź sobie pudełko zapałek i wyjmij szufladkę. To jest model karoserii. Weź teraz jedną zapałkę i (po przycięciu) wsadź równolegle do ścianek pudełka i nim poruszaj.
    Teraz wsadź zapałkę po przekątnej i znowu poruszaj. Widzisz różnice? Dla lepszego zrozumienia wsadź dwie zapałki po przekątnych i poruszaj.

    Rozumiesz już bezsens wsadzania C-pillara?

  8. #88
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2006
    Imię
    Artur
    Auto
    EG8
    Skąd
    Toruń
    Posty
    42

    Domyślnie

    odświeże kotleta
    mam na sell jednego c-pillarka
    swoją drogą to rozkminiam teraz b-pillara, ale takiego który przychodzi przy samej podsufitce, do tego dorobie floor bara i może triangla z przodu na góre, musi być sztywno

  9. #89
    Użytkownik Awatar elkorasso
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Bartosz
    Auto
    EJ6 D16Y7
    Skąd
    Września / Pozna
    Posty
    362

    Domyślnie

    Ja ostatnio stworzyłem do swojego EJ6 x-bara i rozporke tył góra i zdecydowanie takie cos jest wg mnie wystarczające

  10. #90
    Użytkownik Awatar Kwapcio23
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Michał
    Auto
    EG4
    Posty
    2,598

    Domyślnie

    Odgrzewam kotleciora, bo 9 stron tematu, a nie widzę odpowiedzi niestety

    Temat C-pillar w Vgen HB. Co trzeba konkretnie ciąć? Czy jeśli założę C-pillara to zagłówki z tyłu wejdą na luzie i będzie można ludzi wozić? Najchętniej bym zobaczył fotę jajka z C-pillarem i normalnie rozłożoną tylną kanapą.

    Z góry dzięki, pozdro!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •