Strona 3 z 81 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 807

Wątek: Sprzęgło...

  1. #21
    Użytkownik Awatar mw1978
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    Marcin
    Auto
    audi S3
    Skąd
    Poznan
    Posty
    2,589

    Domyślnie

    i ja mialem wymienana cala pompe sprzegla generalnie wszystko poza pedalem. Podczas wciskania sprzegla na samym koncu bylo wyczowalne stukniecie

  2. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Imię
    Artur
    Auto
    HC5D 1.8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    407

    Domyślnie

    Ale jak rozumiem to stuknięcie od pompy występowało tylko przy włączonym zapłonie? U mnie słychać nawet jak mam wyłączony silnik - IMHO ewidentnie error ma związek z samym pedałem lub mechanizmem sprzęgła (może sprężyna lubi sobie cyknąć? )
    Jestem umówiony na 10 lutego w ASO i uprzedziłem ich, że będziemy dotąd jeździć, aż usłyszą stukanie. Oczywiście dam Wam znać co i jak..
    Pzdr - Artur S.

  3. #23
    Użytkownik Awatar Sagi80
    Dołączył
    Oct 2008
    Auto
    Civic Sport 1.8 5D 2008
    Skąd
    Ząbki k/Warszawy
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artur S. Zobacz posta
    Ale jak rozumiem to stuknięcie od pompy występowało tylko przy włączonym zapłonie? U mnie słychać nawet jak mam wyłączony silnik - IMHO ewidentnie error ma związek z samym pedałem lub mechanizmem sprzęgła (może sprężyna lubi sobie cyknąć? )
    Jestem umówiony na 10 lutego w ASO i uprzedziłem ich, że będziemy dotąd jeździć, aż usłyszą stukanie. Oczywiście dam Wam znać co i jak..
    Pzdr - Artur S.
    Mi cykał skrzypiał i piszczał 100 km po opuszczeniu salonu. Pomogło WD-40 - spokój do dziś!!!

  4. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Auto
    Civic VIII 5d 1.8 SPORT
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    354

    Domyślnie

    Ja mam ta:
    -słychać delikatne kliknięcie w połowie wciśniętego sprzęgła
    -te "kliknięcie" wyczuwam pod też wciskając pedał sprzędła.
    Co to może być

  5. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    12

    Domyślnie

    to prawdopodobnie przegub w siłowniku sprzęgła - najpierw pojedyncze tykniecia, potem kilka, czasami skrzypienie wraz z tyknięciami
    objawowo pomaga smarowanie smarem o podwyższonej przyczepności, ale świadczy to o zmianie kształtu panewki z tworzywa czyli o jej uszkodzeniu

  6. #26
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Imię
    Piotr
    Auto
    civic accord hrv
    Skąd
    kraków
    Posty
    45

    Domyślnie

    w kazdej hondzie poczawszy od 92 roku do civica ufo od 2006 zdarza sie dosc czesto skrzypienie przy pedale sprzegla ,trzeba psiknac do srodka popychacza silownika sprzegla najlepiej gesty smar silikonowy w spraju ze slomka zeby tam dojsc jak najglebiej i problem na ok rok ustapi ,generalnie nie jest to usterka..wd pomoze tylko na chwile..

    a klikniecie w polowie to jest styk elektryczny w kazdym nowym aucie jest taki klik
    Ostatnio edytowane przez Piotrek_krak ; 25-01-09 o 11:11 Powód: Automerged Doublepost

  7. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Auto
    Civic VIII 5d 1.8 SPORT
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    354

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek_krak Zobacz posta
    ...
    a klikniecie w połowie to jest styk elektryczny w każdym nowym aucie jest taki klik
    Mam też nową skodę fabię(nówka sztuka) i nic nie klika.
    U kumpla w mondeo(nówka sztuka) nic nie klika.
    U kolegi z pracy w toyotce-Ravca(nówka sztuka) i nic nie klika.

    A w hondzie klika. A jak by miało klikać to po co ten styk elektryczny?
    Pozdro

  8. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    12

    Domyślnie

    Miałem w rękach nowy i stary wymieniany siłownik. Wyraźna różnica była w przegubie, tzn. w starym był luz, a w nowym w tym samym położeniu elemetów przegubu nie było luzu.
    Doraźnym rozwiązaniem jest posmarowanie smarem o podwyższonej przyczepności, ale to nie skasuje luzu. Ten element nie ma żadnej regulacji i wymaga wymiany razem z całym siłownikiem.
    Życzę pozytywnie rozpatrzonej reklamacji.

  9. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Imię
    Artur
    Auto
    HC5D 1.8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    407

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek_krak Zobacz posta
    a klikniecie w polowie to jest styk elektryczny w kazdym nowym aucie jest taki klik
    Bez jaj - jaki styk?? I czemu na zimnym nie klika a dopiero jak złapie temperatury? IMHO to ewidentnie kwestia mechaniki. Pisałem już, że w lutym (10-go) jadę do ASO m.in z ręcznym (kampania serwisowa), mają się przyjrzeć sprzęgłu a jako że podczas ostatniego przeglądu nic nie słyszeli, będziemy dotąd jeździć - aż w końcu usłyszą
    Pzdr - Artur S.

  10. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek_krak Zobacz posta
    w kazdej hondzie poczawszy od 92 roku do civica ufo od 2006 zdarza sie dosc czesto skrzypienie przy pedale sprzegla ,trzeba psiknac do srodka popychacza silownika sprzegla najlepiej gesty smar silikonowy w spraju ze slomka zeby tam dojsc jak najglebiej i problem na ok rok ustapi ,generalnie nie jest to usterka..wd pomoze tylko na chwile..

    a klikniecie w polowie to jest styk elektryczny w kazdym nowym aucie jest taki klik
    u mnie tez teraz zauwazylem jak o tym piszecie ze przy wciskaniu sprzegla dokladnie w polowie jest taki klik, ale moze tak faktycznie ma byc, przypuszczam ze moze byc tak u mnie od nowosci.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •