Strona 80 z 81 PierwszyPierwszy ... 307078798081 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 791 do 800 z 807

Wątek: Sprzęgło...

  1. #791
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    D14Z1->N22A2
    Skąd
    mazo
    Posty
    715

    Domyślnie

    Wymontuj pompe sprzęgła i sprawdz czy popychacz sam odbije jesli nie to pompa do wymiany

    to moze nakierować
    http://www.civicforum.pl/showthread....zgrzanym/page5

    oraz filmik
    https://youtu.be/Q03X5S65uBY

  2. #792
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Imię
    Paweł
    Skąd
    Kraków
    Posty
    233

    Domyślnie

    Miałem podobnie, opisywałem ten problem / usterkę tu na forum. Okazało się, że padła pompka sprzęgła. W moim przypadku mowa o FK3. Oryginał to koszt ok. 800 zł, ja kupiłem pompkę Sachs'a, a w środku był Nissen - czyli to co oryginał z ASO (OEM Honda) Zapłaciłem 350 zł. Kupiłem tutaj:
    https://www.sprzegla24.pl/samochod/h...przegla/110120

    Pozdrawiam

  3. #793
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cześć!
    Przy 180k przebiegu zaczęło mi się ślizgać sprzęgło w 2.2 ufoku. Pytanko dla bardziej doświadczonych, powinienem razem ze sprzęgłem wymienić też dwumasę, czy jest ona wystarczająco wytrzymała? Koszt koła jest niebagatelny, toteż chciałbym raczej się w to nie bawić, ale jeżeli miałbym za pół roku znowu płacić za robociznę parę stów to oszczędność by to nie była.

  4. #794
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    Stan dwumasy da sie określić zarówno teraz (choć nie zawsze) jak i po demontażu. Koszt jest uzależniony od tego jakie masz dojście i rabaty. Ja wymieniłem mam święty spokój po tym jak wtopiłem kasę w regenerowane...
    Jeśli planujesz mody albo już masz zrobione w kierunku mocy to raczej polecam sprzęgło od Acc Type-S iDTEC,jeśli nie to raczej śmiało zakładałbym serię.

  5. #795
    Użytkownik Awatar lukasnld
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic VIII 2.2 ict
    Skąd
    Venlo
    Posty
    112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aryman Zobacz posta
    Cześć!
    Przy 180k przebiegu zaczęło mi się ślizgać sprzęgło w 2.2 ufoku. Pytanko dla bardziej doświadczonych, powinienem razem ze sprzęgłem wymienić też dwumasę, czy jest ona wystarczająco wytrzymała? Koszt koła jest niebagatelny, toteż chciałbym raczej się w to nie bawić, ale jeżeli miałbym za pół roku znowu płacić za robociznę parę stów to oszczędność by to nie była.
    Mój dwumas wytrzymał 350tyś. Przy Twoim przebiegu (w którego oryginalność wątpię) bym nie wymieniał. Jednak tak jak kolega powyżej napisał najpierw sprawdź w jakim jest stanie najlepiej w 2 garażach

  6. #796
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Auto
    Honda Civic 1.8 4D
    Posty
    532

    Domyślnie

    https://allegro.pl/sprzeglo-kolo-hon...424024000.html zestaw będzie ok czy luka brać?

  7. #797
    Użytkownik Awatar buri
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic fk3
    Skąd
    wwa
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irecki26 Zobacz posta
    bierz, jak nie masz chipowanego samochodu

  8. #798
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Imię
    Paweł
    Skąd
    Kraków
    Posty
    233

    Domyślnie

    Nie lepiej LUK'a? Będziesz miał to co oryginał a różnica w cenie znikoma. Akurat przechodziłem przez taką wymianę 3 tygodnie temu W końcu ceny spadły do naszych Hond. OD 5 lat można powiedzieć, że był constans. Za dwumasę zapłaciłem 1850 zł, a za sprzęgło 590 zł - wszystko oryginalny LUK

  9. #799
    Użytkownik Awatar kvas
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Jarek
    Auto
    VIII gen-ialna
    Skąd
    radom-wawa
    Posty
    1,146

    Domyślnie

    Odkopuję temat. Prawie 180 000 i zaczyna się ślizganie sprzęgła w moim Civie - FK2. Panowie co polecacie? Tylko LUK czy warto atakować w Exedy lub Valeo? LUK najdroższy z tej ekipy - droższy jest tylko OEM nota bene za prawie 1200 w Haparts. Moze jedna OEM i nie zydzić tylko zrobić raz a porządnie?

  10. #800
    Użytkownik Awatar Daniello18
    Dołączył
    Jun 2013
    Imię
    Daniel
    Auto
    fn2
    Skąd
    Wwl
    Posty
    374

    Domyślnie

    oem = exedy polecam też zabielić koło zamachowe u tokarza

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •