Strona 86 z 86 PierwszyPierwszy ... 3676848586
Pokaż wyniki od 851 do 859 z 859

Wątek: łożyska w skrzyni biegów

  1. #851
    Użytkownik Awatar kurak91
    Dołączył
    Feb 2012
    Imię
    Rafał/kurzej :)
    Auto
    EM2 D17A9 black (;
    Skąd
    kosów lac/siedlc
    Posty
    2,091

    Domyślnie

    Ta w sedanach mniej podobno ale też 😁.

  2. #852
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie

    Skrzynie w VII gen to jedna wielka porażka. Przez 120tys km wymieniałem skrzynie 3 razy. Jakby się nie dbało to i tak się posypią. Gdyby można było zrobić jakąś przekładkę z innej skrzyni to pół biedy. Na szczęście w tym roku honda idzie do żyda bo już mam jej dosyć. Jak nie skrzynie to półośki i zaraz mcphersony. Każdemu odradzam kupna hond z VII gen. Miałem VI gen. bardziej dobitego niż obecna honda i tam nie było mowy o takich problemach. O wygłuszeniu to nawet się już nie będę wypowiadać.

  3. #853
    Użytkownik Awatar reXio
    Dołączył
    Nov 2004
    Imię
    Remik
    Auto
    FK8 GT / FK2
    Skąd
    śląsk
    Posty
    3,000

    Domyślnie

    Generalnie 7 gen to jest ciecie kosztow ze az w dupsku szczypi Mam to ep2 bo jest jako do wozenia kartofli jak to mowie ale szczyt jakosci to to nie jest

  4. #854
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam,
    nie będę zakładał nowego posta tylko się podepnę.
    Mam małe pytanie :
    robił ktoś skrzynię tzn regenerował u tego gościa Paweł Łukasz
    AUTO REGES
    Żabia Wola 120G
    23-107 Strzyżewice
    proszę o opinie

  5. #855
    Użytkownik Awatar marcin_T
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Marcin
    Auto
    EM2
    Skąd
    Eudezet
    Posty
    369

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez areksocha Zobacz posta
    Może zobacz sobie jak to wygląda obecnie w ofercie https://jdmshop.eu/. Jakiś czas już nic nie kupowałem, ale jeśli chodzi o Hondę to ten sklep miał zawsze bardzo dużo części zamienników w dobrych cenach więc myślę, że na spokojnie do swojego auta dopasujesz to co będzie Ci potrzebne.
    wez sie opanuj z reklamowaniem tego sklepu. Zalozyles konto, napisales 6 postow z czego 6 postow to ta reklama!

  6. #856
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gniutek Zobacz posta
    witam,
    nie będę zakładał nowego posta tylko się podepnę.
    Mam małe pytanie :
    robił ktoś skrzynię tzn regenerował u tego gościa Paweł Łukasz
    AUTO REGES
    Żabia Wola 120G
    23-107 Strzyżewice
    proszę o opinie
    Jakieś opinie na temat tego warsztatu i regenerowanej skrzyni? Cena za skrzynie wydaje się bardzo rozsądna i kusząca a niestety i mnie dopadł problem z łożyskami w skrzyni. O dziwo drugi raz ale tym razem po 255kkm więc sporo wytrzymało ale auto ma już 360kkm więc nie chce inwestować miliona monet w regenerację bo w Łodzi w VTEC zażyczyli sobie 2500 pln

  7. #857
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gniutek Zobacz posta
    witam,
    nie będę zakładał nowego posta tylko się podepnę.
    Mam małe pytanie :
    robił ktoś skrzynię tzn regenerował u tego gościa Paweł Łukasz
    AUTO REGES
    Żabia Wola 120G
    23-107 Strzyżewice
    proszę o opinie
    To temat techniczny dotyczący łożysk w skrzyni biegów, a nie opinii o warsztatach, to po pierwsze.
    A po drugie to może najpierw lektura regulaminu tego forum z jednoczesnym zrozumieniem czytanego tekstu. A o "Dzień Dobry" w odpowiednim do tego miejscu nie wspomnę.

    Cytat Zamieszczone przez rybus17 Zobacz posta
    Jakieś opinie na temat tego warsztatu i regenerowanej skrzyni?
    j.w.

    Cytat Zamieszczone przez rybus17 Zobacz posta
    O dziwo drugi raz ale tym razem po 255kkm więc sporo wytrzymało ale auto ma już 360kkm więc nie chce inwestować miliona monet w regenerację bo w Łodzi w VTEC zażyczyli sobie 2500 pln
    Jak dla mnie to normalna kwota, za wymianę wszystkich łożysk w skrzyni biegów w Civic VII generacji. Z tego co sobie przypominam to same OEM łożyska kosztowały około 1500,- zł i to nie w A.S.O. I było to kilka lat temu.
    #dudajestdebilem
    #mamydurniazaprezydenta


  8. #858
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Auto
    EJ6 D15Z6
    Skąd
    3 miasto
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szejklo Zobacz posta
    Hej !
    Chce opisać ten problem, oraz receptę na jego naprawę, bo przerabiałem go ostatnio, a w serwisach ASO różne rzeczy mówili i o mały włos nie wydałem kupy kasy w błoto. Jeśli moderatorzy zaakceptują to można by było go podwiesić do "FAQ" Mianowicie :
    Pacjent: Honda Civic EP2, 62 000 km.
    Objawy: Zaczęło się od hałasu na postoju, "na luzie". Przy wciskaniu pedału sprzęgła cisza, jeździłem tak z 5 tyś km, najpierw był to cichy dźwięk, jednak hałas z czasem robił się coraz głośniejszy. Po tych ok.5 tyś km zaczęło hałasować również na 1 i 2 biegu,było już naprawdę głośno.
    Zajrzałem na forum, diagnoza = łożyska w skrzyni biegów.
    Telefon do pierwszego ASO =od ręki powiedziano mi ze łożyska 1000 ZŁ, robocizna 1500 zł, bo trzeba wyciągać całą skrzynie itd itd, a gwarancja się skończyła....
    Telefon do drugiego ASO = trzeba rozebrać skrzynie, wtedy dopiero będzie wiadomo które to łożyska, potem będą dopiero je zamawiać, koszty części nieznane, robocizna min. 1000 zł, czas oczekiwania kilka dni...
    Zaczołem szukać, pytać jakiegoś alternatywnego rozwiązania. Znalazłem namiary na mechanika który na codzień pracuje w ASO Hondy, a po godzinach dorabia w innym warsztacie. Podjechałem, porozmawiałem, okazało się ze zna dokładnie problem, zawsze padają tam 2 te same łożyska, no i przy ich wymianie od razu wymienia się też uszczelniacze półosi.
    Oto części i ich numery które kupiłem:
    Łożyska: ( 91004-PLW-A01 ),
    ( 91002-PHR-003 ),
    Uszczelniacze: ( 91216-PL3-005 ),
    ( 91206-PHR-003 ),
    ( 91205-PL3-A01 ),
    Wszystkie części ok.300zł, dla świętego spokoju kupiłem jeszcze nowy olej do skrzyni, potrzeba ok.2 litrów ok.100 zł
    Robocizna 500 zł. wymiana trwała 7-8 godzin.
    Przejechałem już ponad 2000 km i cisza, po wyjechaniu z warsztatu aż nie wierzyłem ze ten samochód może być taki cichy

    Mam nadzieję że komuś przyda się to, co tutaj napisałem

    Edit by Mod: silnik: D16V1 czyli benzynowe 1.6
    Pozdrawiam
    Witam, odkopie kotleta. Mam pytanie według japancars.ro do mojego civica 1.6 trzeba łożyska o numerach 91002-PS0-003 oraz 91101-PHR-003. Czy ktoś wie czy to są te same łożyska tylko inne kody ? Chcę zamówić i nie wiem czy kupić te co z 1 strony postu czy te według katalogu.

  9. #859
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Auto
    Civic 7 Sedan 1.6
    Posty
    2

    Domyślnie

    Sedan 2004 D16V1 właśnie po wymianie 2 łożysk. Wymiana przy 200k przebiegu, ale już od 180-190k było słyszalne i się nasilało.
    Betoniarki na 1 i 2 biegu już nie ma i przy 150km/h jest o wiele ciszej w aucie.
    Koszt we Wrocławiu (Tiger Serwis, jeleniogórska) 1350zł (Pan nie jest VATowcem).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •