Strona 2 z 86 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 859

Wątek: łożyska w skrzyni biegów

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    wojtek
    Auto
    civic 2002 d16v1 d5
    Skąd
    Lublin
    Posty
    65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szejklo Zobacz posta
    Hej !
    Chce opisać ten problem, oraz receptę na jego naprawę, bo przerabiałem go ostatnio, a w serwisach ASO różne rzeczy mówili i o mały włos nie wydałem kupy kasy w błoto. Jeśli moderatorzy zaakceptują to można by było go podwiesić do "FAQ" Mianowicie :
    Pacjent: Honda Civic EP2, 62 000 km.
    Objawy: Zaczęło się od hałasu na postoju, "na luzie". Przy wciskaniu pedału sprzęgła cisza, jeździłem tak z 5 tyś km, najpierw był to cichy dźwięk, jednak hałas z czasem robił się coraz głośniejszy. Po tych ok.5 tyś km zaczęło hałasować również na 1 i 2 biegu,było już naprawdę głośno.
    Zajrzałem na forum, diagnoza = łożyska w skrzyni biegów.
    Telefon do pierwszego ASO =od ręki powiedziano mi ze łożyska 1000 ZŁ, robocizna 1500 zł, bo trzeba wyciągać całą skrzynie itd itd, a gwarancja się skończyła....
    Telefon do drugiego ASO = trzeba rozebrać skrzynie, wtedy dopiero będzie wiadomo które to łożyska, potem będą dopiero je zamawiać, koszty części nieznane, robocizna min. 1000 zł, czas oczekiwania kilka dni...
    Zaczołem szukać, pytać jakiegoś alternatywnego rozwiązania. Znalazłem namiary na mechanika który na codzień pracuje w ASO Hondy, a po godzinach dorabia w innym warsztacie. Podjechałem, porozmawiałem, okazało się ze zna dokładnie problem, zawsze padają tam 2 te same łożyska, no i przy ich wymianie od razu wymienia się też uszczelniacze półosi.
    Oto części i ich numery które kupiłem:
    Łożyska: ( 91004-PLW-A01 ),
    ( 91002-PHR-003 ),
    Uszczelniacze: ( 91216-PL3-005 ),
    ( 91206-PHR-003 ),
    ( 91205-PL3-A01 ),
    Wszystkie części ok.300zł, dla świętego spokoju kupiłem jeszcze nowy olej do skrzyni, potrzeba ok.2 litrów ok.100 zł
    Robocizna 500 zł. wymiana trwała 7-8 godzin.
    Przejechałem już ponad 2000 km i cisza, po wyjechaniu z warsztatu aż nie wierzyłem ze ten samochód może być taki cichy

    Mam nadzieję że komuś przyda się to, co tutaj napisałem
    Pozdrawiam
    Nie podałeś gdzie kupywałes te części . Poza ASO ? . Jeśli tak to podaj namiary. Bo krucho z gratami do tego modelu w sklepach.

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2007
    Imię
    Marcin
    Auto
    ES7 D16V1
    Skąd
    Konin
    Posty
    4

    Domyślnie

    u mnie pojawił sie dziwny dźwięk który dobiega z okolic skrzyni, pojawia się sporadycznie ale jest wręcz okropny :-/
    poniżej link z filmem

    auto ma 58kkm silnik D16V1 2004 sedan

    http://conway.wrzuta.pl/film/tQM6b2DAiG/

  3. #13
    Użytkownik Awatar Szejklo
    Dołączył
    Dec 2006
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EP2
    Skąd
    Gdansk
    Posty
    65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtek5300 Zobacz posta
    Nie podałeś gdzie kupywałes te części . Poza ASO ? . Jeśli tak to podaj namiary. Bo krucho z gratami do tego modelu w sklepach.
    Są to numery oryginalnych części z aso, ceny również z ASO i tam je kupowałem

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    genVII 3D MT D14Z6
    Skąd
    Zamość
    Posty
    15

    Domyślnie

    to może podpytaj znajomego mechnika o numery czesci do skrzyn od innych silnikow.
    Mnie w szczegolnosci interesi do genVII 3D MT D14Z6.

    i o ten nieszczesny MTF3 - co to dokladnie jest (jakos nie mogelm sie doczytac na forum). Ludzie leja jako zamiennik silnikowy, ale ja bym wolał wlac to co ASO leje/poleca ...

  5. #15
    Użytkownik Awatar KUBI2410
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Kris
    Auto
    Civic 2001 5D 1.4
    Skąd
    Lubartów/Lublin
    Posty
    146

    Domyślnie

    I mnie coś zaniepokoiło ostatnio jak stoję na luźie słychać takie szuranie jakby świszczenie delikatne, na szczęście ciche jak wciskam sprzęgło dźwięk zanika
    Zobaczymy czy dźwięk będzie narastał w miarę przybywających kilometrów już się boje że to łożyska
    A hondę mam dopiero 4 miesiące i wcześniej tego dźwięku nie było lub nie zwróciłem uwagi
    dzwoniłem z ciekawości do ASO łożysk jest 6 cena za sztukę od 100 do 140zł. Koszt wymiany około 750zł. Cenią się
    Ostatnio edytowane przez KUBI2410 ; 02-04-09 o 18:44

  6. #16
    Użytkownik Awatar _reggie_
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Radek
    Auto
    EP1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KUBI2410 Zobacz posta
    I mnie coś zaniepokoiło ostatnio jak stoję na luźie słychać takie szuranie jakby świszczenie delikatne, na szczęście ciche jak wciskam sprzęgło dźwięk zanika
    Zobaczymy czy dźwięk będzie narastał w miarę przybywających kilometrów już się boje że to łożyska
    A hondę mam dopiero 4 miesiące i wcześniej tego dźwięku nie było lub nie zwróciłem uwagi
    dzwoniłem z ciekawości do ASO łożysk jest 6 cena za sztukę od 100 do 140zł. Koszt wymiany około 750zł. Cenią się
    Ja Ci powiem tak - sam wymieniałem kpl łożysk w skrzyni, ale u mnie świszczały jak było ok. 3 tys. obr./min., więc wymieniłem wszystkie, choć znajomy z Hondy mówił że i tak lecą tylko dwa, ale już nie chciałem się bawić... problem polega na tym że nie wymieniłem przy okazji łożyska wałka sprzęgłowego i to właśnie ono teraz też u mnie daje znać o sobie, a objawy jego padania są takie jak u Ciebie właśnie, czyli słychać je wyłącznie przy wyciśniętym sprzęgle. Ja tak mam już spokojnie ponad rok i jakoś jeżdżę bez problemu z tym stan się nie pogarsza a z rozmów wiem że oryginalne łożyska montowane w tym modelu mogą sporo wytrzymać i rzadko potrafią się całkowicie wysypać.
    Ja za kpl oryginalnych łożysk do skrzyni a jest ich rzeczywiście 6 szt. zapłaciłem po kosztach ok. 400 zł. i było to jesienią 2007 r., zaś za wymianę łożysk no i oczywiście od razu oleju zapłaciłem z tego co pamiętam też ok. 400 zł. - oczywiście nie w ASO... Koszt samego łożyska wałka sprzęgłowego to ok. 150-200 zł. z tego co się orientowałem.
    Zatem poczekaj jeszcze trochę kilometrów podsłuchuj co się dzieje kiedy świszczy kiedy zgrzyta i wtedy podejmij decyzję co wymienić ewentualnie, a z tego co piszesz pierwsze objawy już masz...

    pozdro

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    wojtek
    Auto
    civic 2002 d16v1 d5
    Skąd
    Lublin
    Posty
    65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KUBI2410 Zobacz posta
    mnie coś zaniepokoiło ostatnio jak stoję na luźie słychać takie szuranie jakby świszczenie delikatne, na szczęście ciche jak wciskam sprzęgło dźwięk zanika
    Zobaczymy czy dźwięk będzie narastał w miarę przybywających kilometrów już się boje że to łożyska
    A hondę mam dopiero 4 miesiące i wcześniej tego dźwięku nie było lub nie zwróciłem uwagi
    dzwoniłem z ciekawości do ASO łożysk jest 6 cena za sztukę od 100 do 140zł. Koszt wymiany około 750zł. Cenią się
    To łozysko wałka sprzęgłowego tak huczy . Nic powaznego . Zobacz ja tylko zapalisz ,najlepiej rano na zimnym silniku i oczwiście na biegu jałowym ,sprzęgo puszczone wtedy dzwiek jest jalepiej słyszalny Ja tak mam . Znajomy mechanik z ASO powiedział ,że po wymianie na nowe jest jakiś czas ok a póżniej to powraca . Taki urok tej maszyny . Nie szukaj nowych niepokojących odgłosów tylko ciesz sie z jazdy

  8. #18
    Użytkownik Awatar KUBI2410
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Kris
    Auto
    Civic 2001 5D 1.4
    Skąd
    Lubartów/Lublin
    Posty
    146

    Domyślnie

    wojtek5300 dzięki za słowa uspokojenia zobaczymy jeśli to pozostanie tylko lekki szum na wyciśniętym sprzęgle to nie mam zamiaru się tym na razie w ogóle przejmować chyba że dźwięk będzie się nasilał i przemieni się w jakiś jargot wtedy się pomyśli. Na razie mam zamiar tak jak mówisz cieszyć się z jazdy

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    wojtek
    Auto
    civic 2002 d16v1 d5
    Skąd
    Lublin
    Posty
    65

    Domyślnie

    Ja miałem teraz zamiar zmieniać moją hanie na cos nowszego Szukałem jakiegoś UFO w 1.4 . Ale na lubelszczyżnie krucho z tym modelem . Moje plany poszły na marne bo żona postanowiła wyremontować mieszkanie . Teraz właśnie kompletuje łozyska do skrzyni bo u mnie huczą na 1i 2 biegu i juz wymienie to na wałku sprzęgłowym bo rano aż budze sąsiadów tak wyje . Może trochę przesadzam !!!! Mam mechaniora z ASO to wie które dwa padają i jakis rabacik może będzie . Robota u niego w garażu po godzinach 250 zł za wymianę . Olej w skrzyni ma dopiero 25 tys to zostawiam stary.

  10. #20
    Użytkownik Awatar KUBI2410
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Kris
    Auto
    Civic 2001 5D 1.4
    Skąd
    Lubartów/Lublin
    Posty
    146

    Domyślnie

    wojtek5300 pamiętam pisałeś o tym znajomym mechaniku jak przyjdzie czas na wymianę moich łożysk od razu zgłoszę się do ciebie o skontaktowanie z mechanikiem. Jak już cała sprawę załatwisz daj znać jaka suma zamkną się całkowity koszt pozdro
    Ostatnio edytowane przez KUBI2410 ; 05-04-09 o 21:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •