Strona 3 z 86 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 859

Wątek: łożyska w skrzyni biegów

Mieszany widok

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    wojtek
    Auto
    civic 2002 d16v1 d5
    Skąd
    Lublin
    Posty
    65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KUBI2410 Zobacz posta
    mnie coś zaniepokoiło ostatnio jak stoję na luźie słychać takie szuranie jakby świszczenie delikatne, na szczęście ciche jak wciskam sprzęgło dźwięk zanika
    Zobaczymy czy dźwięk będzie narastał w miarę przybywających kilometrów już się boje że to łożyska
    A hondę mam dopiero 4 miesiące i wcześniej tego dźwięku nie było lub nie zwróciłem uwagi
    dzwoniłem z ciekawości do ASO łożysk jest 6 cena za sztukę od 100 do 140zł. Koszt wymiany około 750zł. Cenią się
    To łozysko wałka sprzęgłowego tak huczy . Nic powaznego . Zobacz ja tylko zapalisz ,najlepiej rano na zimnym silniku i oczwiście na biegu jałowym ,sprzęgo puszczone wtedy dzwiek jest jalepiej słyszalny Ja tak mam . Znajomy mechanik z ASO powiedział ,że po wymianie na nowe jest jakiś czas ok a póżniej to powraca . Taki urok tej maszyny . Nie szukaj nowych niepokojących odgłosów tylko ciesz sie z jazdy

  2. #2
    Użytkownik Awatar KUBI2410
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Kris
    Auto
    Civic 2001 5D 1.4
    Skąd
    Lubartów/Lublin
    Posty
    146

    Domyślnie

    wojtek5300 dzięki za słowa uspokojenia zobaczymy jeśli to pozostanie tylko lekki szum na wyciśniętym sprzęgle to nie mam zamiaru się tym na razie w ogóle przejmować chyba że dźwięk będzie się nasilał i przemieni się w jakiś jargot wtedy się pomyśli. Na razie mam zamiar tak jak mówisz cieszyć się z jazdy

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    wojtek
    Auto
    civic 2002 d16v1 d5
    Skąd
    Lublin
    Posty
    65

    Domyślnie

    Ja miałem teraz zamiar zmieniać moją hanie na cos nowszego Szukałem jakiegoś UFO w 1.4 . Ale na lubelszczyżnie krucho z tym modelem . Moje plany poszły na marne bo żona postanowiła wyremontować mieszkanie . Teraz właśnie kompletuje łozyska do skrzyni bo u mnie huczą na 1i 2 biegu i juz wymienie to na wałku sprzęgłowym bo rano aż budze sąsiadów tak wyje . Może trochę przesadzam !!!! Mam mechaniora z ASO to wie które dwa padają i jakis rabacik może będzie . Robota u niego w garażu po godzinach 250 zł za wymianę . Olej w skrzyni ma dopiero 25 tys to zostawiam stary.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Imię
    KRZYSIEK
    Auto
    HONDA CIVIC 1,4 (05)
    Skąd
    M-C PODL
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtek5300 Zobacz posta
    Ja miałem teraz zamiar zmieniać moją hanie na cos nowszego Szukałem jakiegoś UFO w 1.4 . Ale na lubelszczyżnie krucho z tym modelem . Moje plany poszły na marne bo żona postanowiła wyremontować mieszkanie . Teraz właśnie kompletuje łozyska do skrzyni bo u mnie huczą na 1i 2 biegu i juz wymienie to na wałku sprzęgłowym bo rano aż budze sąsiadów tak wyje . Może trochę przesadzam !!!! Mam mechaniora z ASO to wie które dwa padają i jakis rabacik może będzie . Robota u niego w garażu po godzinach 250 zł za wymianę . Olej w skrzyni ma dopiero 25 tys to zostawiam stary.
    cześć sorry że ta bezpośrednio ale czy masz namiary na tego twojego mechaniora mój problem jest identyczny jak wystkich wiec czas zrobić porządek z łożyskami
    dzieki z góry i pozdrawiam
    kyloone akylo@op.pl

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Auto
    CTR EP3
    Skąd
    W-wa
    Posty
    760

    Domyślnie

    nigdy nie będzie tak samo na wciśnietym i wyciśniętym sprzęgle. Skrzynia zawsze trochę szumi. Ja kiedyś wymieniłem wszystkie łozyska w skrzyni, nowy olej a różnica jakaś jest. Można odróżnić szum łożysk od ewidentnego hałasu. Fakt, że w VII gen coś było na rzeczy, ale za bardzo się wkręcacie, Civic to nie Bentley

  6. #6
    Użytkownik Awatar KUBI2410
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Kris
    Auto
    Civic 2001 5D 1.4
    Skąd
    Lubartów/Lublin
    Posty
    146

    Domyślnie

    wojtek5300 pamiętam pisałeś o tym znajomym mechaniku jak przyjdzie czas na wymianę moich łożysk od razu zgłoszę się do ciebie o skontaktowanie z mechanikiem. Jak już cała sprawę załatwisz daj znać jaka suma zamkną się całkowity koszt pozdro
    Ostatnio edytowane przez KUBI2410 ; 05-04-09 o 21:14

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    wojtek
    Auto
    civic 2002 d16v1 d5
    Skąd
    Lublin
    Posty
    65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KUBI2410 Zobacz posta
    wojtek5300 pamiętam pisałeś o tym znajomym mechaniku jak przyjdzie czas na wymianę moich łożysk od razu zgłoszę się do ciebie o skontaktowanie z mechanikiem. Jak już cała sprawę załatwisz daj znać jaka suma zamkną się całkowity koszt pozdro
    OK . Jak zakończe to dam znac

  8. #8
    Użytkownik Awatar Alchemiq
    Dołączył
    Aug 2007
    Imię
    Dominik
    Auto
    Civic Coupe EM2, D17A8
    Skąd
    Piła
    Posty
    383

    Domyślnie

    u mnie też szumi przy zmianie na na I i II biegu... im wyżej kręcę, tym bardziej szumi..
    Na początku szukałem pomocy w ASO, ale odpuściłem i śmigam tak od roku..
    Nie wiem, czy wymieniać już teraz, czy czekać do krytycznego momentu.. często śmigam na lotnisku na 1/4 , więc chyba poczekam, aż padnie sprzęgło

  9. #9
    Użytkownik Awatar konradnie
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Konrad
    Auto
    Civic 3D 1,6 2004
    Skąd
    warszawa
    Posty
    31

    Domyślnie

    U mnie też zmiana szumiących łożysk w skrzyni 88tys
    może jest jakiś upgrade tych łożysk aby nie padały tak często ...
    (jakaś poprawiona wersja )??

  10. #10
    Użytkownik Awatar Nemereth
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Coupé Carminel
    Skąd
    Białystok
    Posty
    2,622

    Domyślnie

    Kolega może podać oznaczenie skrzyni biegów? będzie fajnie wiedziec :>

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •