Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 77

Wątek: Reset komputera / ECU - How To

  1. #1
    Użytkownik Awatar jaqb
    Dołączył
    Nov 2005
    Imię
    jaqb
    Auto
    INT3GRA DB7
    Skąd
    Brwinow - bryff
    Posty
    866

    Domyślnie Reset komputera / ECU - How To

    mam propozycje dla magistrow od modu mocy tego forum, moze ktos uprzejmy opisze w jednym całym poscie jak dac sobie rade z resetem kompa, kiedy to robic? czy nawet przy wymianie koncowego, czy przy wymianie calego wydechu, czy przy wymianie dolotu? bo przy wymianie kolektora to juz wiemy ze trzeba reset kompa..
    czy wystarczy odpiąć akumulatoeur na 2-3 godzinki i potem ''nauczyc'' auto od nowa i czy nie powstana jakies bledy co spowoduje swiekszenie spalania albo zmniejszenie mocy albo nie wiadomo co jeszcze..

    sa przeciez przypadki ze odpinamy akumulator na noc i potem nie zwracamy uwagi na to ze trzeba ''uczyc'' auto przez jakis czas i tak w latwy sposob mozna spie....yc sobie samochod??bo wlasciwie kazdego dnia jezdzimy inaczej :]

    jesli jezdzimy wiekszosc w miescie to przejechac bez przerwy 50-100km na autobanie czy ''nauczyc'' auto w miescie??

    mam klopoty z koncentracja i ciezko jest mi ogarnąc wszystkie posty po trochu i poskladac to potem do kupy :570:

    EDIT by ppm702
    Wydzielilem tę dyskusję, żeby nie było OT

  2. #2
    Członek honorowy SCKP Awatar Furious
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Tomek
    Auto
    EG3 K20A2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    9,236

    Domyślnie

    Wystarczy wyciagnac bezpiecznik 7,5A (back-up) spod maski na 15sekund.
    Generalnie robi sie to przy kazdej zmianie wydechu czy dolotu, ale sam jeden tłumik na tyle mało zmienia ze ja bym pominal reset kompa przy samej wymianie jednego tłumika koncowego... cały układ to i owszem.. robimy reset.
    Resetem bledy wlasnie sie kasuje, nic nie spierdzielisz.
    Robisz reset, wylanczasz jakikolwiek pobor pradu z fury (nawiewy, swiatla, radio), odpalasz i czekasz tak kolo 20-25minut az sie zagrzeje i wlaczy sie wentylator. Jak wentylator chlodnicy sie wylaczy gasisz fure, wlanczasz wszystko i jezdzisz troszke w roznym zakresie obrotow (najlepiej po miescie) i tak z czasem komp bedzie zmienial sobie powoli parametry i dostrajal sie na bierzaco...
    Sprzedaz, modyfikacja komputerow OBD1 i strojenie Hond (Crome D,B,H-seria oraz Hondata K-seria)
    w w w . s t r o j e n i e h o n d . p l

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2005
    Skąd
    Czeladź
    Posty
    339

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rem36
    no jest wazna ale hamowani ma algorytm do przeliczania wynikow w zaleznosci od warunkow pomiaru, ma wprowadzona jakas norme i wyniki przemnaza zeby doprowadzic do stanu normlanego... mimo to roznice zawsze jakies beda... bo rozne samochody roznie na to reaguja...
    Chłopaki a moje zdanie jest takie ze przecierz skoro na zewnątrz jest temperatura np 9 st C
    to w pomieszczeniu gdzie jest chamowan e auto i tak jest cieplej bo przecierz wkońcu to jest budynek-a druga rzecz ,to przecierz i tak wieje wentylator na cały silnik zinmy powietrzem ,to w sumie czy jest zimno czy ciepło silnik i tak jest goracy a powietrze dosatje sie zimne do silnika bo przeca wentylatory ogromniaste wieją,rozumie ze różnica moze byc w jezdzie w gorący dzien i w zimny,ale na hamowni to chyba bedzie identyko

    [ Dodano: Nie 25 Gru, 2005 ]
    Cytat Zamieszczone przez Furious
    Cytat Zamieszczone przez jaqb
    kto wie ile czasu trzeba zeby komp sie przyzwyczail do nowych warunkow??
    ja bym strzelił w 2 dni i jazda w różnych warunkach
    ja wyczytalem ,że ustawianie ecu odbywa sie w następujacy sposób:
    odpalic fure,niech sobie tak pyka z 25 minut ,jak włączy sie wentylator ,poczekać aż sie wyłączy i znów załączy wentylator,później wsiadamy w fure przygazówki z 4 do końca
    -KOMP zaprogramowany

  4. #4
    Użytkownik Awatar jaqb
    Dołączył
    Nov 2005
    Imię
    jaqb
    Auto
    INT3GRA DB7
    Skąd
    Brwinow - bryff
    Posty
    866

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sajmon1100
    Cytat Zamieszczone przez rem36
    no jest wazna ale hamowani ma algorytm do przeliczania wynikow w zaleznosci od warunkow pomiaru, ma wprowadzona jakas norme i wyniki przemnaza zeby doprowadzic do stanu normlanego... mimo to roznice zawsze jakies beda... bo rozne samochody roznie na to reaguja...
    Chłopaki a moje zdanie jest takie ze przecierz skoro na zewnątrz jest temperatura np 9 st C
    to w pomieszczeniu gdzie jest chamowan e auto i tak jest cieplej bo przecierz wkońcu to jest budynek-a druga rzecz ,to przecierz i tak wieje wentylator na cały silnik zinmy powietrzem ,to w sumie czy jest zimno czy ciepło silnik i tak jest goracy a powietrze dosatje sie zimne do silnika bo przeca wentylatory ogromniaste wieją,rozumie ze różnica moze byc w jezdzie w gorący dzien i w zimny,ale na hamowni to chyba bedzie identyko

    tez mi sie wydaje ze na zdrowy rozum to tak moze byc, chyba ze taka roznica 5km wynika z niedokladnosci hamowni...choc furious tlumaczy to zmiana wydechu :]

    [ Dodano: Nie 25 Gru, 2005 ]
    Cytat Zamieszczone przez Furious
    Cytat Zamieszczone przez jaqb
    kto wie ile czasu trzeba zeby komp sie przyzwyczail do nowych warunkow??
    ja bym strzelił w 2 dni i jazda w różnych warunkach
    ja wyczytalem ,że ustawianie ecu odbywa sie w następujacy sposób:
    odpalic fure,niech sobie tak pyka z 25 minut ,jak włączy sie wentylator ,poczekać aż sie wyłączy i znów załączy wentylator,później wsiadamy w fure przygazówki z 4 do końca
    -KOMP zaprogramowany
    czyli mamy dwie propozycje na reset kompa i ''uczenie'' auta, a co jesli chodzi o przegazowki z 4 ''do konca''?? czyli do odciecia tak to mamy rozumiec? a moze z 3 tylko albo 5 trzeba zrobic??

    ktos moze wie jak to ma wygladać dokładnie i precyzyjnie??

    ale wiemy juz coraz wiecej

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2005
    Skąd
    Czeladź
    Posty
    339

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaqb
    Cytat Zamieszczone przez sajmon1100
    Cytat Zamieszczone przez rem36
    no jest wazna ale hamowani ma algorytm do przeliczania wynikow w zaleznosci od warunkow pomiaru, ma wprowadzona jakas norme i wyniki przemnaza zeby doprowadzic do stanu normlanego... mimo to roznice zawsze jakies beda... bo rozne samochody roznie na to reaguja...
    Chłopaki a moje zdanie jest takie ze przecierz skoro na zewnątrz jest temperatura np 9 st C
    to w pomieszczeniu gdzie jest chamowan e auto i tak jest cieplej bo przecierz wkońcu to jest budynek-a druga rzecz ,to przecierz i tak wieje wentylator na cały silnik zinmy powietrzem ,to w sumie czy jest zimno czy ciepło silnik i tak jest goracy a powietrze dosatje sie zimne do silnika bo przeca wentylatory ogromniaste wieją,rozumie ze różnica moze byc w jezdzie w gorący dzien i w zimny,ale na hamowni to chyba bedzie identyko

    tez mi sie wydaje ze na zdrowy rozum to tak moze byc, chyba ze taka roznica 5km wynika z niedokladnosci hamowni...choc furious tlumaczy to zmiana wydechu :]

    [ Dodano: Nie 25 Gru, 2005 ]
    Cytat Zamieszczone przez Furious
    Cytat Zamieszczone przez jaqb
    kto wie ile czasu trzeba zeby komp sie przyzwyczail do nowych warunkow??
    ja bym strzelił w 2 dni i jazda w różnych warunkach
    ja wyczytalem ,że ustawianie ecu odbywa sie w następujacy sposób:
    odpalic fure,niech sobie tak pyka z 25 minut ,jak włączy sie wentylator ,poczekać aż sie wyłączy i znów załączy wentylator,później wsiadamy w fure przygazówki z 4 do końca
    -KOMP zaprogramowany
    czyli mamy dwie propozycje na reset kompa i ''uczenie'' auta, a co jesli chodzi o przegazowki z 4 ''do konca''?? czyli do odciecia tak to mamy rozumiec? a moze z 3 tylko albo 5 trzeba zrobic??

    ktos moze wie jak to ma wygladać dokładnie i precyzyjnie??

    ale wiemy juz coraz wiecej
    chodziło mi oto ze wskakujesz do fury i na luzie naciskasz pedał gazu do oporu tak gdzies po 3 sekundy trzymaj na odcięciu ,i tak w sumie 4 razy i komp zaprogramowany,najwazniejsze aby na luzie sobie pracował do wlonczenia sie wentylatora

  6. #6
    Członek honorowy SCKP Awatar LIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    ŚMIGŁO
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    16,430

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sajmon1100
    chodziło mi oto ze wskakujesz do fury i na luzie naciskasz pedał gazu do oporu tak gdzies po 3 sekundy trzymaj na odcięciu ,i tak w sumie 4 razy i komp zaprogramowany
    co za bzdura :roll: :!:
    SPPJ Member

  7. #7
    Członek honorowy SCKP Awatar Furious
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Tomek
    Auto
    EG3 K20A2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    9,236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LIO
    Cytat Zamieszczone przez sajmon1100
    chodziło mi oto ze wskakujesz do fury i na luzie naciskasz pedał gazu do oporu tak gdzies po 3 sekundy trzymaj na odcięciu ,i tak w sumie 4 razy i komp zaprogramowany
    co za bzdura :roll: :!:
    Bzdura totalna!! W zyciu niech nikt nie robi czegos takiego!!
    Sprzedaz, modyfikacja komputerow OBD1 i strojenie Hond (Crome D,B,H-seria oraz Hondata K-seria)
    w w w . s t r o j e n i e h o n d . p l

  8. #8
    Użytkownik Awatar jaqb
    Dołączył
    Nov 2005
    Imię
    jaqb
    Auto
    INT3GRA DB7
    Skąd
    Brwinow - bryff
    Posty
    866

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Furious
    Cytat Zamieszczone przez LIO
    Cytat Zamieszczone przez sajmon1100
    chodziło mi oto ze wskakujesz do fury i na luzie naciskasz pedał gazu do oporu tak gdzies po 3 sekundy trzymaj na odcięciu ,i tak w sumie 4 razy i komp zaprogramowany
    co za bzdura :roll: :!:
    Bzdura totalna!! W zyciu niech nikt nie robi czegos takiego!!
    czyli zasmiecanie..?

    moze w jakims ASO beda wiedzieli dokladnie na czym to polega...czy najpierw idziemy z Hania do przedszkola a potem do zerowki itd...czy moze od razu doktorat.. i nauczona!!

    [ Dodano: Pon 26 Gru, 2005 ]
    Cytat Zamieszczone przez LIO
    Cytat Zamieszczone przez sajmon1100
    chodziło mi oto ze wskakujesz do fury i na luzie naciskasz pedał gazu do oporu tak gdzies po 3 sekundy trzymaj na odcięciu ,i tak w sumie 4 razy i komp zaprogramowany
    co za bzdura :roll: :!:
    LIO moze napisz pare madrych slow na temat resetu i ''nauczania'' hani, czy dwa dni sie przyzwyczaja czy 15sek

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2005
    Skąd
    Białystok
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaqb
    czy najpierw idziemy z Hania do przedszkola a potem do zerowki itd...czy moze od razu doktorat.. i nauczona!!
    hihi, zależy czego chcemy ją uczyć, jak gotowania to może nie od razu doktorat

    Ale tak na poważnie. Wydaje się być sensowne to "programowanie" kompa w przypadku modów, ale ja wsadziłem silnik pod filtr powietrza i wydech z d15b7, przez 3 dni szarpał dławił się, zdecydowanie zastany jakiś wtryskiwacz czy aparat czy inna cewka, albo brudna przepustnica. Przedmuchał się i jeździ. Czy komp się dostroił czy nie? Mi się wydaje że tak. Zakres "nauczalności" komputera pewnie jest wąski i nie przesadzajmy z tym strojeniem kompa. Chyba, że ktoś to raz a dobrze wytłumaczy łopatologicznie, bo z reguły każdy powtarza po kimś i legenda się robi, stąd się biorą takie różne sposoby na "uczenie" kompa.
    Są tacy co w życiu nie resetowali świadomie a już napewno nie programowali i.. jeżdżą

  10. #10
    Członek honorowy SCKP Awatar LIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    ŚMIGŁO
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    16,430

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaqb
    LIO moze napisz pare madrych slow na temat resetu i ''nauczania'' hani, czy dwa dni sie przyzwyczaja czy 15sek
    z chęcią bym Ci opisał, ale mając świadomość że było o tym naprawde milion razy na

    forum, to nie chce mi się
    tu masz oryginalny artykuł
    http://www.hondapl.org/samodiagnosty...agnostyka.html

    i cała masa opisów na forum dzięki opcji SZUKAJ

    co do opisywanej bzdury, to napisze tylko, że podczas jazdy auto odbiera informacje od wszelkich czujników, z silnika pod obciążeniem, w zmiennych warunkach i zakresie obrotowym itd. Podany przykład sajmona gówno Ci da.
    SPPJ Member

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •