Strona 2 z 52 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 520

Wątek: usterki w VII gen

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    114

    Domyślnie

    fotel, fotel! lata, kiwa sie, skrzypi, chyba jedyny sposob to zalozyc inny razem z mocowaniami i kawalkiem podlogi
    klocki starczaja na 20 000km
    [skrzypiace sprzeglo; reczny] naprawiaja w aso w 3min, smrod-wymieniam filtr przeciwpylkowy co rok i wlaczam klime raz tygodniu (w zime )
    [klamki; sprezyny; reflektory] nie zaobserwowalem

  2. #12
    Użytkownik Awatar graf78
    Dołączył
    Sep 2005
    Skąd
    Kraków
    Posty
    235

    Domyślnie

    a mnie: po pol roku i 17tkm
    - szyba przednia zle wklejona (za nisko) zaraz po odbiore wyszlo ze przy predkosci powyzej 160 swiszczalo tak ze sie jechac nie dalo - serwis zalatwil sprawe podklejajac uszczelke
    - reczny nie dziala bylem 3 razy w ASO naciagli linke i nic nie pomaga
    - smrodu z klimy nie mam bo mam ja caly czas wlaczona, wiem ze jak dluzej nie pracuje to sie pojawia (tez mialem w lecie jak ja wylaczalem), polecam wlaczyc i powinni byc po sprawie.
    - fotel przod ok testowany w roznych warunkach
    - sprzeglo tzn pedal skrzypial ale przestal sam wiec jest OK
    - leflektory OK nie paruja
    - uchwyty w drzwiach OK nic sie nie wyciera
    - wskaznik temp zewnetrznej troche zle pokazuje w zimie ze jest cieplej a w lecie chlodniej
    - z wad zaobserwowalem ze CIVIC ma bardza slaba trakcje na sniegu (opony zimowe michalin alpin 205/55R16)
    Pozdrawiam

  3. #13
    Użytkownik Awatar MichalG
    Dołączył
    Jul 2005
    Skąd
    Kutno
    Posty
    69

    Domyślnie

    Ja mam póki co 0,5 roku i ~10500 kilometrów i jak dotąd:
    1. Coś stukało (jakby plastikowo) z przopdu zawieszenia - im bardziej koła były skręcone tym bardziej stukało - na wybojach oczywiście) - ASO naprawiło "od ręki".
    2. Tłumik zaczyna mi "bulgotać"
    3. Silnik nieciekawie zaczał warczeć - ASO twierdzi, że tak ma być ale coś mi się to nie widzi.
    4. Wskaźnik temperatury pokazywał straszne głupoty ale ASO naprawiło również szybciutko - powiedzieli, że wyregulowali.

    Poza tym bombowo.

  4. #14
    Użytkownik Awatar graf78
    Dołączył
    Sep 2005
    Skąd
    Kraków
    Posty
    235

    Domyślnie

    4. Wskaźnik temperatury pokazywał straszne głupoty ale ASO naprawiło również szybciutko - powiedzieli, że wyregulowali.

    Poza tym bombowo.[/quote]

    co ci wskaznik temperatury zewnetrznej pokazywal??? moze moj tez jest wadliwym wiem ze w zimie zawyrza temp otoczenia (byc moze grzeje sie od silnika) a w lecie zaniza

  5. #15
    Użytkownik Awatar MichalG
    Dołączył
    Jul 2005
    Skąd
    Kutno
    Posty
    69

    Domyślnie

    co ci wskaznik temperatury zewnetrznej pokazywal??? moze moj tez jest wadliwym wiem ze w zimie zawyrza temp otoczenia (byc moze grzeje sie od silnika) a w lecie zaniza
    Ciekawe co miałoby w lecie go chłodzić - ale faktycznie zaniżał.

    Pokazywał straszne głupoty. Np.:
    1. Rano skrobię szybki, wsiadam do auta a wskaźnik mnie przekonuje, że jest +7°C.
    2. Samochód stoi w garażu pod domkiem. W garażu jest ~14°C i tyle pokazuje wskaźnik w samochodzie. Wyjeźdźam (w mrozy oczywiście), wskaźnik po 4-6 godzin pokazuje 9°C.
    3. W wigilię wyjechałem do roziny - w corsie teściów termomentr pokazywał -2°C - u mnie +4°C

    Teraz termometr reaguje na zmiany dość sprawnie, w garażu pokazuje prawidłową temperaturę - na zewnątrz prawdopodobną - nie porównywałem z innym samochodem.

    Przyznam, że w ASO nie byli specjalnie zaskoczeni moim marudzeniem o termometrze - pytali tylko o ile mniej więcej mi zawyża - tylko, że mi zawyżał delikatnie mówiąc "różnie" . No i latem zaniżał także samo "przeskalowanie" wksaźnika popsułoby i tak już posute wskazania letnie. W każdym razie naprawili, zobaczę jak będzie latem ale teraz jest dość "wiarygodnie".

    Jedź do nich, na pewno Ci to naprawią.

  6. #16
    Buczer
    Gość

    Domyślnie

    1) Polecialy mi przednie plastikowe nadkola ... wedlug ASO bylem trzecim takim przypadkiem ale poprzednio zawsze problem wystepowal w 4D z Turcji. Wymienione na gwarancji na mocniejsze i jest oki ....
    2) Jak nagle rosnie temp (z minusowej) to potrafi mi zaskrzypiec fotel pasazera.

    I to wszystko. Nic szczesliwie (tfu, tfu :P) nie paruje, nie wariuje, nie buczy itd.

  7. #17
    Członek honorowy SCKP Awatar LIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    ŚMIGŁO
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    16,430

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Buczer
    nie buczy


    oj Bucza, Bucza :-)
    SPPJ Member

  8. #18
    Buczer
    Gość

    Domyślnie

    W koncu sie zalgowalem Lio Tylko, ze pod innym pseudo. Wlasnie sie zastanawiam .. mozna jakos zmienic na Bucze?

  9. #19
    Użytkownik Awatar kijas
    Dołączył
    May 2005
    Skąd
    Warszawa-Poznań
    Posty
    70

    Domyślnie

    Bardzo słabe klocki hamulcowe i skrzypienie plastików w drzwiach od samego poczatku. Przy okazji zmiany audio troche mi tam pomajstrowano i jest niby lepiej. Ogolnie jest OK. Klima faktycznie smierdzi jesli jej sie nie używa. Pomagają odświeżacze do klimy.

    Pozd.M

  10. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2005
    Skąd
    Białystok
    Posty
    175

    Domyślnie

    Moze ktos mi powie co zrobic z tym skrzypiacym sprzeglem?? ..gdzie i czym prysnac

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •