Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: Spryskiwacze przedniej szyby??

  1. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    D14Z1->N22A2
    Skąd
    mazo
    Posty
    715

    Domyślnie

    Nie zazdroszczę osobom jadącym za Tobą

  2. #22
    Użytkownik Awatar mrcn
    Dołączył
    Nov 2008
    Auto
    Cupra ST 4drive
    Posty
    379

    Domyślnie

    Hmm.. ja sobie ustawiłem naciskają wkrętakiem - słychać taki klik, jak się przesuwa dysza.

  3. #23
    Użytkownik Awatar tommygunsnk
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Tomek
    Auto
    Civic 1,8 exec.
    Skąd
    Sanok/Kraków
    Posty
    45

    Domyślnie

    mrcn ale co naciskałeś wkrętakiem ? samą dysze czy jak? bo nie za bardzo zrozumiałem

  4. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Daniel
    Auto
    FK2
    Skąd
    Stargard
    Posty
    369

    Domyślnie

    W dolnej częśći dyszy jest pozioma szczelina. Należy wsunąć w nią np końcówkę płaskiego śrubokręta i poruszając, w zależności od potrzeby, góra-dół, wyregulować dyszę w pionie.

  5. #25
    Użytkownik Awatar kusiu
    Dołączył
    Nov 2014
    Auto
    Honda Civic R18A2
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    616

    Domyślnie

    Witam, muszę obniżyć nieco swoje spryskiwacze w dół (czytałem że jest regulacja w pionie) obecnie duża część płynu idzie na dach a nawet tylną szybę. Przyglądałem się dyszy ale nie wiem jak ją regulować, piszecie by włożyć płaski śrubokręt tylko nie bardzo wiem gdzie W dół czy górę dyszy? A nie chce zepsuć i robić to metodą prób/błędów

  6. #26
    Użytkownik Awatar andkas
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Andrzej
    Auto
    FN2/FK2R
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1,759

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kusiu Zobacz posta
    Witam, muszę obniżyć nieco swoje spryskiwacze w dół (czytałem że jest regulacja w pionie) obecnie duża część płynu idzie na dach a nawet tylną szybę. Przyglądałem się dyszy ale nie wiem jak ją regulować, piszecie by włożyć płaski śrubokręt tylko nie bardzo wiem gdzie W dół czy górę dyszy? A nie chce zepsuć i robić to metodą prób/błędów
    W samym spryskiwaczu (z tego co pamiętam w dolnej jego części) jest miejsce na śrubokręt.

  7. #27
    Użytkownik Awatar kusiu
    Dołączył
    Nov 2014
    Auto
    Honda Civic R18A2
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    616

    Domyślnie

    Widzę tą poziomą szczelinę ale w górnej części dyszy a nie w dolnej jak piszecie, jutro sprawdzę dokładniej

  8. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Auto
    Civic VIII
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    112

    Domyślnie

    Też próbowałem regulować, chodziło o obniżenie dyszy bo pryskało na dach i nawet dalej - wyglądało to tak że wkładając wąski płaski śrubokręt w szczelinę w dolnej części dyszy nic nie mogłem zrobić ponieważ moje ruchy blokowała obudowa podszybia, natomiast próbując naciskać poprzez włożenie śrubokręta do górnej części dyszy, owszem dysza się uginała w dół i to znacznie ale od razu powracała na swoje miejsce, nie blokowała się, nie było żadnego kliknięcia.
    W końcu odwiedziłem ASO i tam jakoś mi to wyregulowali za parę złotych i jest ok. Potwierdzili ze jest tylko regulacja góra dół, a spryskiwać na zasadzie mgły ma takie zastosowanie ze nie potrzeba mu regulacji na boki - tylko że wg mnie przynajmniej ten od kierowcy powinien spryskiwać trochę bardziej w lewo no ale taki chyba urok tego sprysku ....

    Ps. Spotkałem się też z opiniami ze nieumiejętne majstrowanie przy tych dyszach może doprowadzić do potrzeby całkowitej ich wymiany - dlatego wolałem zapłacić te kilka złotych i mieć święty spokój.

  9. #29
    Użytkownik Awatar andkas
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Andrzej
    Auto
    FN2/FK2R
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1,759

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MałyLuk Zobacz posta
    Potwierdzili ze jest tylko regulacja góra dół ...
    Po zdjęciu podszybia możesz sobie wyregulować lewo prawo.

  10. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andkas Zobacz posta
    Po zdjęciu podszybia możesz sobie wyregulować lewo prawo.
    POtwierdzam trzeba zdjac podszybie i jest regulacja prawo lewo, odpowiadają za to dwie śrubki, dzisiaj to zrobilem i jest juz ok

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •