Strona 43 z 43 PierwszyPierwszy ... 33414243
Pokaż wyniki od 421 do 428 z 428

Wątek: D15B2 mpfi (na D15B7) - co jeszcze może być potrzebne?

  1. #421
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Imię
    Norbert
    Auto
    EG4 D15B2
    Skąd
    Dębica
    Posty
    770

    Domyślnie

    Chłopaki mam problem po przeróbce na pełny wtrysk. A mianowicie d15b2 po przeróbce na b7 pali na dwa cylindry :/ iskra jest, auto zapala normalnie ale pracuje jak traktor. Do wtryskow puscilem cztery dodatkowe przewody. Wiązkę silnikowa mam z d14a2 a kabinowa przerabiania według schematów z forum. Co może być przyczyną?? Z góry dziękuję za pomoc. pozdrawiam

  2. #422
    Użytkownik Awatar airman
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Kamil
    Auto
    EG4D15VTEC+CU2-S
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,294

    Domyślnie

    Wtryski są pewne? Nie leżały długo huk wie gdzie? Miałem taki przypadek że dopiero za którymś razem zaczęły wszystkie pracować. To samo z aparatem zapłonowym, dobrze go sprawdzić na innym aucie jeśli przeszłość nie jest znana.

  3. #423
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    23

    Domyślnie

    Będę odgrzewał ponieważ na swoje pytanie nie mogłem znaleźć odpowiedzi , myślę że ktoś pomoże mi z was, założyłem wiązkę silnikową obd1 , zrobiłem przejściówkę przy wtyczkach komputeraz na obd1 , ale jedna kostka (łącząca kabinową z silnikową) nie pasuję na wtyk. Jedną podłączyłem , drugą od wtrysków połącze. Ale nie wiem od czego dokładnie jest ta niepodłączona , czy znajdę jakiś schemat lub po kolorach przewodów dojdę jak je ze sobą połączyć? i czy dobrze robię?

    http://i65.photobucket.com/albums/h2...psx4q86zmc.jpg
    http://i65.photobucket.com/albums/h2...psvn88uyjw.jpg
    http://i65.photobucket.com/albums/h2...psykceiyn2.jpg
    Ostatnio edytowane przez EcuTypeRAFR ; 29-10-15 o 13:13

  4. #424
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    23

    Domyślnie

    Witam, podłączyłem , zrobiłem przejscie zgodnie ze schematami. Ale mam trochę dziwny problem, po przekręceniu zapłonu pompa paliwa pracuje cały czas. Wentylator się włącza ładnie. Chłodzi. Ale też nie mam nawiewu w środku. Wiązka kabinowa i silnikowa jest ori. Dołożyłem tylko Wtryski czyli 4 przewody wychodzące z ECU. Zastanawiałem się co z żółtoczarnymi które idą cztery na każdy wtrysk po jednym. A wiązce D15B2, były dwa do tych wtrysków,tylko że jeden z nich był grubszy, ten na górnym wtrysku czyli i cienki na drugim. Jak to zgrać żeby dobrze działało i czemu mi pompa pracuje cały czas. Kolejny problem to map sensor , jego też trzeba przelutować jakoś, bo mam wskazania na odwrót czyli stojąc na postoju pokazuje mi skurczybyk 100% otwarcia przepustnicy, a pod wcisnietym gazem jego otwarcie w procentach spada. Idealnie jakby miał sygnały na odwrót :>

    Ktoś chętny żeby coś podpowiedzieć?

  5. #425
    użytkownik Awatar piroman
    Dołączył
    Jun 2007
    Imię
    アレ
    Auto
    DC2
    Skąd
    Mielec
    Posty
    2,013

    Domyślnie

    nie map sensor tylko tps- trzeba zamienić skrajne przewody miejscami, było już o tym pisane nie raz...
    co do pompy to prawdopodobnie coś namieszałeś z żółto/czarnymi przewodami-nie wszystkie mogą być zwarte na stałe

  6. #426
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    23

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź i sorki za błąd, chodziło mi właśnie o TPS, dmuchawa działa, zrobiłem również już tego tps. Mam jeszcze właśnie pytanie o te żółtoczarne przewody, gdzie dokładnie mogłem coś namieszać? Przy tej wiązce silnikowej ? Czy przy przejściówce którą robiłem, pomogę w tym jak powiem, że odłączając przejściówkę i podłączając stary komputer p04, pompa startuje, podaje paliwo i normalnie się wyłącza. A zakładając przejscie i uruchamiając go na komputerze obd1 po przękręceniu zapłonu cały czas podaje paliwo i pompa pracuje cały czas. Prosiłbym o pomoc, tutaj nie chodzi o przekaźnik pompy paliwa? Tylko raczej błąd jest w samych przewodach? Tylko dlaczego na tym kompie starym jest okey, a na obd1 nie, to znaczy, że błędu jako tako NIE może być przy silniku i tam gdzie polutowałem wtryski, bo tam były dwa żółtoczarne przewody od starych wtrysków(dwóch), użyłem jednego.

    Jest możliwy jakiś schemat który mi w tym pomoże, widziałem że kiedyś wrzucałeś, ale dwa linki wygasły.
    Ostatnio edytowane przez EcuTypeRAFR ; 10-11-15 o 08:36

  7. #427
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    23

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedzi Załatwiłem temat. Udało się zrobić pompę, gasnący samochód, falowanie obrotów. Teraz trzyma 950rpm na jałowym, załącza się wentylator. Po zmianie aparatu zapłon ustawiony na znaki.. 16*. Wszystko powinno być już dobrze. Fajnie że powstał tutaj taki temat kiedyś

  8. #428
    Użytkownik Awatar choody88
    Dołączył
    Nov 2010
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ2, EJ6
    Skąd
    Ząbki
    Posty
    125

    Domyślnie

    Witam.

    Kupiłem auto w którym oryginalnie były d16y7(EJ6 6gen coupe).

    w samochodzie było zrobione minime z głowicą y8, kolektorem i przepustnicą z6, wiązka przerobiona pod obd1, komp p28 z jakąś tam mapą (jest podstawka).

    po kupnie okazało się że dół silnika to śmietnik, podmieniłem sam blok na d15b7 czyli mam d15minime na głowicy y8, z osprzętem z6.

    wiązka była przerabiana z oryginalnej y7.

    moje pytania:

    1) Iat mam podpięty w rurze dolotu (chyba od EK3 dolot), ten z tyłu kolektora jest spalony (moja wina podpiałem tam wtyczke od krokowego :/) czy to ma wpływ na cokolwiek?
    2) Nie działa samodiagnostyka, nie ma reakcji na zworke w dwupinowej kostce, podejrzewam, że nie podpięta kostka do kompa albo podpięta źle. W które piny powinna być wpięta w kompie p28 obd1?

    generalnie samochód słabo jedzie z dołu dużo pali i nie trzyma wolnych obrotów( falują~1500-2500) samochód oddam do strojenia/ wgrania mapy jednak chce ogarnąć mechanike i elektrykę najpierw, a przy tym samodiagnostyka by się przydała.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •