Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Honda HRV swap

  1. #1
    Użytkownik Awatar Komarecki
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Pawel
    Auto
    HRV 4x4 D16W1
    Skąd
    Piła/Poznań/Wawa/Poznań
    Posty
    65

    Domyślnie Honda HRV swap

    Witam,
    W przeciągu paru miesięcy planuje zakup hondy HRV (rocznik 1999~2001) i już powoli zastanawiam się jakie będe miał możliowści zwiekszenia jej osiągów.
    Oczywiście takiego autka już zdecydowanie nie opłaca się obniżać, ale zastanawiałem się nad zwiększeniem mocy i gdzieś na jakiejś stronce znalazłem info ze silniki w niej montowane pochodziły z Civica.
    Stąd moje pytanie: Czy będe mógł do niej wsadzić jakiś silnik z serii B16 lub B18 ? ? Czy ktoś się spotkał z takimi projektami ? Proszę o info ludzi którzy mieli z tymi autkami styczność.

    Z góry dziekuje za info.

  2. #2
    Użytkownik Awatar Motyl
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    Marcin
    Auto
    EG6
    Skąd
    JHM - Warszawa
    Posty
    1,874

    Domyślnie

    kopatybilne są silniki serii d, różnica jest tylko w jednej łapie.(civic ma jedną mniej) ale i bez niej można śmiało śmigać.

    HRV miały dwa silniki odpowiadające y7 i y8. DO tego 105 konnego trzeba dołożyć vtecową głowice i masz 125, czyli klasyczne operacja zaminy głowicy - jak w cifach.

    Co do bserii to problem widzę w skrzyni biegów.

    Dominik (ECU Performance) wsadził do CRV K20 więc generalnie jakoś się da, ale jakie są problemy czy koszty... to już nie wiem

  3. #3
    Użytkownik Awatar Komarecki
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Pawel
    Auto
    HRV 4x4 D16W1
    Skąd
    Piła/Poznań/Wawa/Poznań
    Posty
    65

    Domyślnie

    OK HR-V już jest więc można zaczynać.
    Motyl, planuje zmienić głowice na VTEC'ową i powiedz czy JHM by mi to oganoł ?
    I nie wiem czy się orientujesz czy do tego silniczka można założyć kolektor 4-2-1 od civic'a? Z tego co widziałem jak zaglądałm pod spód to jest tam mały zawijas i moze być problem by założyć "dolną" (2-1) część kolektora

  4. #4
    Użytkownik Awatar adamuss
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Adam
    Auto
    Del Sol ESI
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    18

    Domyślnie

    Dowiedziałeś się coś w temacie HRV z B-serią? Jak masz jakieś ciekawe artykuły na ten temat to wrzuć mi linki na PW.
    Też mi chodzi po głowie taki wozik z jakimś B16/B18 lub H22 tylko nie wiem czy jest to wykonalne i jak z trwałością napędu po takich modach (podejrzewam, że słabym punktem może być mechanizm załączania tylnego napędu w momencie utraty przyczepności przodu).

  5. #5
    Użytkownik Awatar buster_11
    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,044

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamuss Zobacz posta
    Dowiedziałeś się coś w temacie HRV z B-serią? Jak masz jakieś ciekawe artykuły na ten temat to wrzuć mi linki na PW.
    Też mi chodzi po głowie taki wozik z jakimś B16/B18 lub H22 tylko nie wiem czy jest to wykonalne i jak z trwałością napędu po takich modach (podejrzewam, że słabym punktem może być mechanizm załączania tylnego napędu w momencie utraty przyczepności przodu).
    A czemu ma byc problem?? U mnie wytrzymalo caly sezon 300 koni a to praktycznie to samo jest co w civicu rtsi wiec raczej nie bedzie problemow. Moja rada, jak ma fajnie jezdzic, zakladaj jak ma byc wolnossak B20/B16 czyli takie cos jak ma chociazby Nitro u siebie w 6 genie. Doloz do tego skrzynie z cr-vki i bedzie pieknie latac. To przeciez nie musi byc jakis mega scigant na 1/4 mili a takie cos Ci wytarczy do fajnej jazdy

  6. #6
    Użytkownik Awatar Komarecki
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Pawel
    Auto
    HRV 4x4 D16W1
    Skąd
    Piła/Poznań/Wawa/Poznań
    Posty
    65

    Domyślnie

    Wiec ... szukałem info o SWAPie na B16 ~ B18, znalazłem tylko info ze to bardzo trudne i kosztowne ... więc zarzuciłem ten pomysł.
    aktualnie jestem na etapie szukania głowicy z D16Y8 i mam zamiar założyć to na mój D16W1, do tego wycech i dolot i mam nadzieje wycisnąć coś koło 140 KM , jak już ten etap uda mi się zakończyć to moze pomyśle nad dalszą modyfikacją tej jednostki, jednak w B-Serie w tym autku nie bede się bawił.

  7. #7
    Użytkownik Awatar kenny
    Dołączył
    Dec 2004
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda
    Skąd
    Sydney
    Posty
    7,300

    Domyślnie

    I dobrze. Wsadź od razu tłoki doprężające. Kosztują tyle co nic, a będzie 150+

  8. #8
    Użytkownik Awatar Komarecki
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Pawel
    Auto
    HRV 4x4 D16W1
    Skąd
    Piła/Poznań/Wawa/Poznań
    Posty
    65

    Domyślnie

    Więc, udało mi się dorwać zestaw mini-me do mojego silniczka i za pare tygodni/miesięcy planuje montaż.
    Chciałbym również zmienić przełożenia 5 biegu gdyż jest on strasznie krótki, czy ktoś miał okazje rozbierać taką skrzynie i wie co tam siedzi ?
    Po rozebraniu mojej skrzyni okazało się że przełożenia od D-serii z D15 (econo) nie podeszły i ponoć ta skrzynia przypomina bardziej B-serie niż D serie.
    Poradzcie, podpowiedzcie w jaki sposób mogę pozamieniać przełożenia by autko stało się bardziej ekonomiczne na trasie ? ?

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam.
    sorry za odkop, ale mam troche podstawowych pytan...
    Ile wyniosla Cie ta cala operacja?
    jakie czesci trzeba kupic?
    i jakie tego byly koszty?

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    chwilowo brak...
    Skąd
    WB .....
    Posty
    66

    Domyślnie

    Chłopaki po sprzedaży EJ9 zainteresowałem się HR-V'ką. Ciekawi mnie tylko czy da radę dopasować jakoś przełożenie 5 biegu (np. z innej skrzyni, powiedzmy od Cifa) by w trasie przy prędkościach 90-120 była bardziej ekonomiczna

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •