Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Honda HRV swap

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    z ta hrv jest problem o tyle taki ze nawet jak ktos cos przy niej zrobi to juz sie z tym nie podzieli bo zapomina o swiecie :/

  2. #12
    Użytkownik Awatar Komarecki
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Pawel
    Auto
    HRV 4x4 D16W1
    Skąd
    Piła/Poznań/Wawa/Poznań
    Posty
    65

    Domyślnie

    Nie zapomina o świecie tylko rzadziej tu zagląda ...
    Więc ... przełożeń nie udało mi się dopasować ... po rozebraniu skrzynia zupełnie nie przypomina skrzyni od D-serii , bardziej podchodzi pod B-serie i muszę się rozejrzeć za jakimś mniejszym przełożeniem od Serii B - więc status mojej skrzyni biegów jest wciąż w trakcie.
    Jeśli chodzi o SWAP - Zdecydowałem się na Mini-Me mam już wszystkie graty by to zrobić ... jednak wypadły mi inne plany i fundusze musze zainwestować w pewien prodzekt więc pewnie zakończę zabawę ze swapem jak prodzekt zacznie przynosić zyski ... więc moze znów mi się to odwlec
    Ale Kolektor 4-2-1 już założony, trochę rzeźby było ale efekt końcowy zadowalający ... postaram się jakieś foty do mojego wątku dorzucić .

  3. #13
    Użytkownik Awatar graf78
    Dołączył
    Sep 2005
    Skąd
    Kraków
    Posty
    235

    Domyślnie

    a czemu nie wsadzisz silnika ze skrzynia z 1 gen CR-V 2,0 147KM?? jesli dobrze pamietam to silnik B serii i da sie glowice z VTECiek doniego wsadzic i robi sie przyjemnie

  4. #14
    Użytkownik Awatar Komarecki
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Pawel
    Auto
    HRV 4x4 D16W1
    Skąd
    Piła/Poznań/Wawa/Poznań
    Posty
    65

    Domyślnie

    Generalne też szukałem B20 z CRV właśnie tego o którym piszesz ... ale nigdzie nie znalazłem jaka będzie różnica w wadze pomiędzy D16 a B20 i boje się ze przód moze mi znacznie siaść po montażu silnika z CRV a jednak chciałbym zachować jak najwięcej z właściwości terenowych mojego autka.

  5. #15
    Użytkownik Awatar graf78
    Dołączył
    Sep 2005
    Skąd
    Kraków
    Posty
    235

    Domyślnie

    z 20kg wiecej? B20 wsadza sie do ITR i civicow i jakis jezdza bez problemu

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Komar i co zrobiłes z czescia 2-1? ja swoj odesłałem ze wzgledu na tego zawijasa. A co z reszta wydechu ? wiekszy koncowy tłumik?
    i co z ta głowica ? jakie czesci sa potrzebne ?

  7. #17
    Użytkownik Awatar Komarecki
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Pawel
    Auto
    HRV 4x4 D16W1
    Skąd
    Piła/Poznań/Wawa/Poznań
    Posty
    65

    Domyślnie

    Sorki za późną odpowiedz,
    część 2-1 robili mi w el-tec na wymiar, zrobili piękny zawijas i efekt jest bardzo przyjemny:

    Resztę wydechu planowałem robic też w Eltec i poprowadzić go nad wałem ... ale narazie wstrzymuje się ze względu na powiększenie sie rodziny i nie wiem czy czasem CRV nie będe kupował.
    Jeśli chodzi o głowice to mam cały zestawik i jeśli sprzedam HRV to pewnie będe się chciał go pozbyć ( głowica, ssący, komputer, wiązka i generalnie wszystko co potrzebne do HRV do mini-me)

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Artur
    Auto
    Honda Civic V Ej2
    Skąd
    Włocławek/Toruń
    Posty
    74

    Domyślnie

    Odkopie żeby nie robić śmietnika!
    Obróciło mi panewke w D16W1 w mojej HRV 99-01 i chce zrobić SWAP'a na "coś" bo w remonty i szlify nie chce się bawić.
    Znalazłem D15Z6, podejdzie be problemu? Wydaje mi się, że łapy są jak w civicu kwestia jeszcze jak skrzynia wejdzie od HRV w to i co z kompem??
    Jest jeszcze opcja kupić dół np od D16Z6 albo Y8 i założyć głowice od W1 ?
    Ktoś coś kombinował już ze swapami tego pokroju?
    Ostatnio edytowane przez Dredzilla ; 22-04-16 o 19:11

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Piotr
    Auto
    HR-V
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    30

    Domyślnie

    Weź jeszcze pod uwagę, że d16w1 i d16w5 ma miejsce w bloku na przykręcenie podpory półosi(inne d-serie jej nie mają-np. d16z6 , d15z6 i d16y8) i dochodzi problem z mocowaniem podpory.

  10. #20
    Użytkownik Awatar majchas
    Dołączył
    Jun 2007
    Imię
    Michał
    Auto
    EG4 d15b2/7
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    176

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez timor Zobacz posta
    Weź jeszcze pod uwagę, że d16w1 i d16w5 ma miejsce w bloku na przykręcenie podpory półosi(inne d-serie jej nie mają-np. d16z6 , d15z6 i d16y8) i dochodzi problem z mocowaniem podpory.
    trochę odkopię, bo interesuje mnie temat HRV.

    Ok, po kupnie, jeśli będzie trzeba, to dołożenie czapki z vtec to nie problem. Co jeśli okaże się, że wypada wymienić całę serducho na inną D-serię? co z tą podporą półosi? ktoś coś kombinował?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •