Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 90

Wątek: Xenony do Civica 5D-kilka pytań

  1. #11
    Użytkownik Awatar Hondata
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EJ2-K20
    Skąd
    Mielec
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialy06 Zobacz posta
    Myślałem ze zrozumiale napisałem. Chodzi mi o to czy działa regulacja wysokości świateł (dla nie kumatych to co się reguluje góra dół takim suwakiem po lewej w skali od 0-3 z taką ikonką palącej się lampki - i po tym światełka albo się opuszczają albo podnoszą)
    KOREKTOR USTAWIENIA ŚWIATEŁ...
    No ale to chyba nie koliduje z xenonami...tzn... ze po zalozeniu zestawu...dalej on działa...hmm tak mi sie wydaje przynajmniej...Bo czemu miałby nie działac..??

  2. #12
    Użytkownik Awatar skolopendra
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    ダレ
    Auto
    Ej9-B18 T
    Skąd
    nowa huta
    Posty
    10,452

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialy06 Zobacz posta
    Czy po instalacji zestawów od Setha macie regulacje wysokości?

    nie wiem jakie akurat ma Seth ,ale moje wyregulowały się idealnie

  3. #13
    Użytkownik Awatar Cairo
    Dołączył
    Sep 2005
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic 1st gen 5D 7
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2,143

    Domyślnie

    Regulacja zostaje, ale nie znaczy to że lampy będą świecić tak jak należy.

  4. #14
    Użytkownik Awatar skolopendra
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    ダレ
    Auto
    Ej9-B18 T
    Skąd
    nowa huta
    Posty
    10,452

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cairo Zobacz posta
    ale nie znaczy to że lampy będą świecić tak jak należy.
    zapewne tak, gdyż do poprawnego świecenia wymagana jest soczewka do zogniskowania tak silnego strumienia(ok 3000L)w zależności od temp barwy światła

    na pewno nie będzie ono doskonałe lecz na pewno takie jak należy

  5. #15
    Użytkownik Awatar aer
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Artur
    Auto
    FN2
    Skąd
    Reda / Szczytno
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skolopendra Zobacz posta
    na pewno nie będzie ono doskonałe lecz na pewno takie jak należy
    jak należy napewno nie będzie...

    http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=15742
    zamieszczałem ten link już w innym temacie ale chyba niewiele osób się tym zainteresowało więc myślę, że warto zamieścić i tutaj,
    długie, ale warte przeczytania w całości

    i taka prośba ode mnie - zastanówcie się dwa razy zanim zamontujecie sobie zestaw bixenonowy!
    dużo jeżdzę po zmroku i właściwie nie ma dnia żeby ktoś nie oślepił mnie takimi lampami,
    szczególnie uciążliwe na wąskich i krętych drogach za miastem

  6. #16
    Użytkownik Awatar b.negative
    Dołączył
    Jul 2007
    Imię
    Wojtek
    Auto
    MB2 D14A8, Kona Coiler
    Skąd
    Zamość/Biłgoraj
    Posty
    266

    Domyślnie

    Zgadzam się z aerem. Eskorty, ople, vw i mesie z takimi światłami nieraz nieźle potrafią dać w oczy, dlatego odszedłem od pomysłu montowania bixenonów. Artukuł wart uwagi, radzę przeczytać. A przy ewentualnej kolizji będę mówił, że zostałem "dziwnie oślepiony" światłami...

  7. #17
    Użytkownik Awatar spid3r
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Patryk
    Auto
    MB3
    Skąd
    japansquad
    Posty
    94

    Domyślnie

    zgadzam się z przedmówcami... Fajnie to wygląda i dla kierującego jest o niebo lepsze oświetlenie, ale strasznie niektórzy oślepiają (choć nie wszyscy)... Ostatnio koleś za mną beemką jechał i tak mi świecił od tyłu w lusterko, że aż miałem ochotę wyjść i mu napier****, bo strasznie to męczy.
    Ostatnio edytowane przez spid3r ; 10-11-08 o 11:15

  8. #18
    Użytkownik Awatar skolopendra
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    ダレ
    Auto
    Ej9-B18 T
    Skąd
    nowa huta
    Posty
    10,452

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aer Zobacz posta
    jak należy napewno nie będzie...
    część rzeczy jest zgodna z prawdą ,lecz reszta stronnicza

    co to za badania Źródło „Super Warsztat” kwiecień 2007 str. 48-50
    bez przesady to tak jak badania rożnych firm nad jakościami olei

    co zaś się tyczy tego przepisu to niedługo po ukazaniu stracił on moc prawną ze względu na dyrektywy unijne ,(pisałem już o tym w innym temacie )

    • zapisy regulaminu 48 określają, że reflektory wyposażone w źródło światła dużej jasności (wysoka wartość strumienia świetlnego), a takimi są gazowe wyładowcze źródła światła, powinny być wyposażone w urządzenia oczyszczające szybę reflektora (tzw. spryskiwacze) oraz urządzenia samopoziomujące reflektor,

    pozostał przepis dotyczący samo poziomowania, lecz tyczy się on wyłącznie lamp montowanych fabrycznie
    co i tak w większości przypadków nie spełnia właściwej funkcji ze względu na swoją powolność działania

    dalej

    "Co więcej dystrybucja i handel wyrobami nie posiadającymi (w tym przypadku) oznaczeń homologacyjnych właściwych dla reflektorów i dla źródeł światła jest nielegalny"

    następna bzdura gdyż dziś większość zestawów posiada homologację
    można by tak dalej ale mi się nie chce

    podsumowując .nie czytajcie chłopcy bzdurnych artykułów bez zrozumienia , reali unijnych ,oraz naszych krajowych gdzie to przepisy zmieniają się z prędkością światła

    pozostał tylko jeden przepis mówiący o homologacji lampy wraz z jego wkładem czyli żarówką

    Cytat Zamieszczone przez aer Zobacz posta
    zastanówcie się dwa razy zanim zamontujecie sobie zestaw bixenonowy!
    nie przesadzaj już
    skoro często jeździsz po pipidówach w których to w nocy jest ciemno jak w d.... , do byle wiesnik z halogenami 100w (a takich jeździ wielu) oślepia bardziej niż xenon nawet montowany fabrycznie.a i taki również przywali po oczach na głupiej nierówności pomimo soczewki i poziomowania

    h4 tak samo oślepia lecz z intensywnością ok 1000L a nie trzech wiec różnica w oślepianiu będzie bardziej widoczna
    dopóki nie wymyślą to nowego sposobu ogniskowania i poziomowania samej lampy musimy się jednak przyzwyczaić


    wracając o samego xenonu to ja nie raz zostałem zatrzymany do kontroli i nigdy nie było wspomnienia na temat lamp ,jak i również znam kilka osób z klubu którzy również nie mieli problemów z xenonami .
    tak samo na przeglądzie jakoś nie widziałem miny skrzywienia pana przy badaniu ustawienia samych świateł , ni krzyku ekstazy zachwytu " jakież to wspaniałe, oślepiająco mocne światło
    emanuje z lamp, pana hondy''

    ..zdaję sobie również sprawę z tego ze nie są to tanie zestawy dla niektórych osób, ale że 'aszsz" im coś ściska chwilami mocniej ,to nie wiedziałem
    pzdr
    Ostatnio edytowane przez skolopendra ; 10-11-08 o 12:17

  9. #19
    Użytkownik Awatar chubik
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Przemek
    Auto
    ed7 / mc2
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    726

  10. #20
    Użytkownik Awatar crash
    Dołączył
    Dec 2006
    Imię
    Piotrunio
    Auto
    Corolla E12 :]
    Skąd
    Słupca
    Posty
    1,522

    Domyślnie

    napisze cos bo sam bede chcual kiedys to zamontowac u siebie ......co do legalnosci to chyba nie ma co sie sprzeczac ze jest to nie legalne ... co do swiecenia to moje spostrzezenia są takie :

    ksenon w starej lampie gdze nawet zwykle H4 zle swieci jest nie do przyjecia.... linia swiatla i cienia jest do d.... a nasze lapmy w 5d po kilku latach sa zolte a nie biale ...

    ksenon w zmodyfikowanych lapmach z soczewkami ... super ... nawet ogladalem u kolesia w golfie III i byla igła

    wiec jak zdecyduje sie na zmiane to najpierw wymienie reflektory i polatam troche na H4 ... a pozniej zastanowie sie nad ksenonem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •