Strona 3 z 29 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 283

Wątek: 1.4i 75KM D14A3

  1. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2005
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    222

    Domyślnie

    sc0rpion

    Witam,
    Podaj mi namiary na Kolego WITA, ktory opisywal jak przerobic 75 konnego Cifa na 90 KM

    Za odpowiedz z gory dziekuje i pozdrawiam

  2. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2005
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    222

    Domyślnie

    A ja mam takie jeszcze jedno pytanie zwiazane z tym tematem....

    Jak profesjonalnie nazywa sie ta uszczelka papierowa, ktota trzeba zastapic wyjeta zwezke???
    Jakas nazwa, tak aby gosciu w sklepie lub serwisie zajazyl o co chodzi :wink:

    Za odpowiedz z gory dziki i pozdrawiam

  3. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Rem
    Auto
    ZE1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,021

    Domyślnie

    uszczelka pod przepustnica

  4. #24
    Użytkownik Awatar Jarek
    Dołączył
    Dec 2004
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    164

    Domyślnie

    Pisałem na ten temat już tu i tam i nie chcę powtarzać, ale... Mam silnik D14A2 - to jest ważne!!! Normalnie przytkane przez zwężkę są d14A3. Teoretycznie mók ma 90KM, jak każdy D14A2, jednak mój ma 75KM :sad: Nie byłem na hamowni, ale mój brat ma VW Polo 1.4 ośmiozaworowego czyli 60KM i 120Nm przy jakiś tam obrotach. A jego Polówka jest elastyczniejsza i raczej szybsza. Wątpię, żeby te Polo radziło sobie z Cifem 90KM :wink: Jednak daję przykład, bo może akurat jestem w błędzie. Ja nie mam żadnej zwężki przed przepustnicą i tu jest ból. Jak tu wyłuskać te 90KM? Pewnie mam to przez kompa ograniczone. Ale mój car jest z 1996r. Wtedy niby jeszcze takich tricków nie robili, ale może, nie wiem. Może znacie jakiś prawdziwych mechaników od Hondy z bardzo długim doświadczeniem, zapytajcie jak możecie... I pytanie, jeśli to ograniczenia komputera, to jak np. pojadę do firmy tuningowej na tzw. Chip Tuning i wstawię jakiegoś tam chipa to on powoduje zmiany w kompie itd. W wyniku czego spowoduje to samo naprawienie wszystkiego?? Czy taka opcja jest sensowna? Czy np. musiałbym wymieniać całego kompa? Wkoncu chip tuning to chyba jakgdyby zmiana softwear'u kompa, czy nie? Poprawcie mnie jak co, żeby inni później głupot nie czytali!!! I prośba do osby która też ma takowego D14A2 75KM i spotkał jej ten los z którego wyszła zwycięzko, o kontakt - " jarek_135@o2.pl " Pozdro

  5. #25
    mufaz
    Gość

    Domyślnie

    Proponuje sprawdzic numer silnika i bedzie wszystko jasne jaka moc ma H.
    W cifach od 95roku bylo 5 rodzajow silnikow 1.4.......
    D14A3=75KM
    D14A7=75KM
    D14A4=90KM
    D14A8=90KM
    D14Z2=90KM

  6. #26
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Rem
    Auto
    ZE1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,021

    Domyślnie

    Jarek
    Nei ma czegos takiego jak d14a2 75 km!! jesli w silnikach byly jakie kolwiek roznice to mialy one inne oznaczenia, pozatym ztego co wiem to w d14a3 jest ten sam komp co w innych 1,4. Te silniki maj swoja moc dopiero na wyzszych obrotach nie ma absolutnie zadnego porownania z polo ktore ma typowo nisko obrotowy silnik, stan kiedys na swiatlach z bratem i sie dowiecz jak sprawa wyglada, tylko pamietaj ze Honde trzeba krecic do czerwonej kreski a nie zmieniac bieg jak zaczyna sie glosno robic....Jesli rzeczywiscie z toim silnikiem jest cos nie tak i nie ma tych 90 km to problemu upatrywal bym gdzies indziej np. nie dawno byl temat w ktorym zatkany uklad wydechowy zabral 50km!!

  7. #27
    mufaz
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma silnika D14A2..przyswiec jeszcze raz numer silnika.

  8. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Rem
    Auto
    ZE1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,021

    Domyślnie

    jest taki silnik tylko w wersji 5d

  9. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Białystok
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rem36
    jest taki silnik tylko w wersji 5d
    Dokładnie mam D14A2 w swoim 5d.

  10. #30
    Użytkownik Awatar Jarek
    Dołączył
    Dec 2004
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    164

    Domyślnie

    Wiem jak się jeździ Hondą :wink: 2-3,5 - ślimak, 4-wzwyż - milusio (w moim przypadku nie do końca), ale za to chleje... A z bratem jechałem na obwodnicy i jechałem za bratem na 3, prędkość od 80-wzwyż - chyba do 120 czy jakoś tak, ale brat mi delikatnie odskakiwał :wink: Faktycznie może samej czerwonej krechy nie osiągnąłem, ale powyżej 4tys był, a wtedy Honda już się budzi, bynajmiej powinna. A Polo może być niskoobrotowe, czy jakiekolwiek, ale jest szybsze. Nie naginajcie, nie jestem ćwokim :x Mam silnik D14A2 bo jest tak wykute na silniku i w dowodzie!! A silniczek ma 75KM, po pierwsze ma tak w papiewrach serwisowych, że tak powiem - te które kolo jeszcze miał od zakupu samochodu. Tam jest dokładnie opisane całe wyposażenie, nr silnika i jego moc - 75KM. Po drugie jest po prostu słaby. Sprzedający także sam oznajmił mi, że samochodzik ma 75KM i jest słaby. Jednak fakt, że mi się spodobał i był tani, to się zakupiło i nie żałuję, ale chciałbym 15KM więcej :twisted: Ostatnio wymieniałem KATA i all z wydechem było OK. Jak by miał taki syf na wylocie to by wogóle się turlał. Fakt, mój car to 5D, VIGen, 1996r. Może ktoś odpowiedzieć na wcześniejsze pytanka... Pozdro

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •