Strona 1 z 29 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 283

Wątek: 1.4i 75KM D14A3

Mieszany widok

  1. #1
    Maci3k
    Gość

    Domyślnie 1.4i 75KM D14A3

    Witam (choc juz zdazylem to zrobic w odpowiednim dziale)

    Stalem cie posiadaczem Cifa 5D 1.4 z Niemiec. Auto jednak jest w wersji 75KM. Poradzcie mi jak w prosty sposob przywrocic mu oddech pelna piersia, czyli 90KM??

    edit:
    zmienilem nazwe tematu - Furious

  2. #2
    Użytkownik Awatar Mystek
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Michal
    Auto
    Accord 2.2 iCTDI
    Skąd
    W-wa
    Posty
    1,767

    Domyślnie

    jak to w wersji 75km ? cholera a byly takie ? Myslalem ze tylko 1.3 z 5g mialy taka moc ... na jakiej podstawie tweirdzisz iz to wlasnie 75 kucy ?

  3. #3
    Członek honorowy SCKP Awatar LIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    ŚMIGŁO
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    16,430

    Domyślnie

    z tego co mi sie tam obilo o uszy, to:
    byla wersja 1.4 75KM na Stany i byla 8V,
    oraz 16V, ale jakas zmulona do 75KM i mozna bylo ja jakos przerobic na te 90KM
    tyle ze to dawno gdzies wyczytalem i na 100% pewny nie jestem, tzn tej drugiej opcji, bo tej pierwszej jestem pewny.
    SPPJ Member

  4. #4
    Użytkownik Awatar tomi
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Tomasz
    Skąd
    WN
    Posty
    1,328

    Domyślnie

    byly takie wersje na rynek szwabski zeby mniej podatku placic bo jest on uzalezniony od mocy a nie od pojemnosci podejzewam ze jest on zdlawiony elektronika i moze wymiana kompa by pomogla ale tego na 100% nie wiem

  5. #5
    Użytkownik Awatar hosi
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Dublin, IRL
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    Jaka wymiana kompa! Wymiana uszczelki papierowej :wink:
    http://www.tuning-guidez.de/board/viewtopic.php?t=35

  6. #6
    Maci3k
    Gość

    Domyślnie

    No niestety jest taka wersja, a wem to po prostu z dokumentow, poza tym na http://hondapl.org/ widac dokladnie ze byly takie wersje po rozkodowaniu nr-u nadwozia
    podejrzewam, ze oddlawienie nie moze byc trudne w tym przypadku, a swiadomosc ze czxai sie tam 25 kucy bezczynnie jest dobijajaca
    ----------------------------------------------------------------------------
    Jaka wymiana kompa! Wymiana uszczelki papierowej
    Uszczelki papierowej? Tzn?? Wstawili jakas kryze w dolot??
    ----------------------------------------------------------------------
    kurde, jakby to po polskiemu lub angielsku bylo, to dalbym rade, ale po niemiecku nie w zab, moze mi ktos w skrocie objawic temat z tego linku wyzej?

    edit by ARTX: Edytuj posty a nie 3x z rzędu :!: :!: :!: :!:

  7. #7
    Użytkownik Awatar 4est
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    GóRnY ŚlĄsK
    Posty
    102

    Domyślnie

    cała zabawa polega na usunięciu blaszki która jest w dolocie (redukuje ona kanał dolotowy), blaszkę chyba zastępuje się uszczelką. Podobno maks 30minut roboty.
    zresztą co bede pisał...zajrzyj na www.hondaclub.cz jest to tam opisane krok po kroku...tylko po czesku

  8. #8
    Użytkownik Awatar sc0rpion
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Głogów/Poznań/UK
    Posty
    829

    Domyślnie

    tam nie chodzi o zadna papierową uszczelkę
    trzeba wypruc kawal blachy z przepustnicy
    nie chce mi sie tego przepisywac wiec wkleje text mojego kolesia WITa z innego forum, jak bedziesz mial jeszcze jakies watpliwosci do wal do niego bo on niedawno odtykal swojego D14A3

    cytuje:

    Cytat Zamieszczone przez WIT
    D14A3 ma 75KM i ani konika wiecej....

    Jest to motor sztucznie zdlawiony na rynek niemiecki, wiec mozna zdjac zwezke i bedzie mial 90KM i osiagi D14A4 Ogolnie proscizna, tylko pozniej trza zresetowac kompa i jazda....
    W D14A3 zwezke bardzo dobrze widac po wyciagnieciu filtra powietrza i otwarciu przepustnicy-z kanalu o wielkiej srednicy zrobili malutki otworek (mniej wiecej tak jak przy instalacji gazowej)-brrr straszna rzecz :cry:

    O tu jest o tej zwezce:
    http://www.hondaclub.cz/base/default..._id=105&s_id=1

    Swoja droga mozna by to bylo przetlumaczyc i wrzucic na strone, bo jest to bardzo przydatne info.

  9. #9
    Maci3k
    Gość

    Domyślnie

    wow
    Wiedzialem ze to nie moze byc takie trudne :lol: Dzieki za szybkie info, juz wiem co bede robil w najblizszy weekend (niestety dopadne autko dopiero wtedy )
    Reset kompa, czyli rozumiem ze powinno wystarczyc odlaczenie akumulatora na jakis czas?
    Kurde jak sie ciecham, przyrost 25KM w pol godziny

  10. #10
    Użytkownik Awatar Pati
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Patryk
    Auto
    555 Blue GC8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,529

    Domyślnie

    pierwsze modele da sie odetkac ta zwezka, a pozniejsze odtykała sie dodatkowo kompem bo jest inny niz w D14A4

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •