Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Wątek: Civic VIII gen. nie na polskie drogi.

  1. #31
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    Otwock
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alberto30 Zobacz posta
    Jeździłem tym autem przed zakupem. Na jeździe testowej przejechałem może z 10 km po różnych drogach. Podobało mi się że dobrze trzyma się drogi i twarde zawieszenie jakoś mi nie przeszkadzało. Jeździłem tym samochodem po mieście i na krótkie trasy do 100 km, też mi zawieszenie nie przeszkadzało. W zeszłym tygodniu wybrałem się w dłuższą trasę. Tu doceniłem moje stare duże auta. Jeździłem kiedyś Toyotą Carina ta samą trasą i nie pamiętam bym się tak zmęczył. Może to wina wielkości auta. Nie przyzwyczajony jestem do jazdy małym samochodem na długich trasach. Dobrze że często nie jeżdżę daleko , chciałem mieć samochód do miasta więc mam.
    Samochód jest twardy, to nie ulega wątpliwości. Wydaje mi się jednak, że szybko się do tego można przyzwyczaić - przynajmniej ja tak miałem. Również na początku strasznie mnie to denerwowało, ale nie mogę powiedzieć, że po dłuższych trasach byłem zmęczony. Po zmianie letnich opon na zimówki w rozmiarze 205/55/r16 odczułem wzrost komfortu i wydaje mi się, że taki rozmiar jest do tego samochodu optymalny, choć większe koła jednak wizualnie wyglądają lepiej.

    Życzę szybkiego dopasowania się do twardości zawieszenia, jak to miało miejsce u mnie, bo inaczej to wszystkie zalety tego autka, będą przesłonięte przez ten wkurzający brak komfortu ;-)

  2. #32
    Użytkownik Awatar manticore
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic VIII 1.8 Comfort
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alberto30 Zobacz posta
    Witam

    Właśnie wróciłem Civiciem z pierwszej dłuższej podróży. Przejechałem około 700 km i niestety muszę przyznać że podróż po polskich drogach tym samochodem to koszmar. Twarde zawieszenie, twarde fotele , mały rozstaw , nisko profilowe opony sprawiają że jazda tym pryszczem jest mało wygodna. Wytrzęsło mnie strasznie. Nie sądziłem że będzie tak źle. Auto jeździ dobrze ale po równych drogach, po nierównych trzęsie, skacze, beznadzieja . Jazda starym civiciem VI generacji jest 2 razy wygodniejsza. Chyba na długie trasy będę jeździł starym. Nowy zostanie tylko do miasta. Coraz bardziej się rozczarowuję nowym Civiciem. Jakość wykonania też rozczarowuje. Cienkie blachy , gdy stawiam antenę na dachu to muszę uważać by nie wdusić blachy. Lakier też jest beznadziejny. Nowy samochód a mam już kilka odprysków od kamieni do blachy. Środek jest strasznie plastikowy , mam wrażenie że te Hondy robią w Chinach. Na razie jeszcze nic nie skrzypi ale boję się że to tylko kwestia czasu.
    hmm no tak jak Ci ludzie pisali Civic 1.4 nie nadaje sie w trasy. Mysle ze gdybys mial pod maska 140 koni zrekompensowaloby Ci to reakcje samochodu na nierownosciach

    ja we wrzesniu zrobilem w trasie niemal 1k km i jestem tym autem zachwycony. Trzyma sie drogi jak przyklejone, dynamika przy wyprzedzaniu swietna - a ze na dziurach twardo - cos za cos. Wole to niz niepewne prowadzenie auta.

  3. #33
    Użytkownik Awatar semri
    Dołączył
    May 2007
    Auto
    R18A2 HB 5D NHB
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    343

    Domyślnie

    przed honda mialem primere p10, laczki 205/45/16 - max jakie wejda bez przeróbek, a do tego pelen gwint. auto bylo ledwie na 8 cm wysokosci i sie jezdzilo jak po torach (dla porownania ten sam zakret 130, honda max 110kmh). hondą jeszcze tak szybko i przyjemnie nie wchodze w zakrety, po prostu sie bardziej przechyla, ale i tak malo z porownaniem z innymi seryjnymi autami. Jak dla mnie z porownaniem z poprzedniczka P10 to civic oferuje pelen komfort, choc na R16 jest jeszcze przyjemniej, ale nie o to chodzi.

  4. #34
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Auto
    Civic 5D 1.8 Sport '07
    Skąd
    Kościerzyna
    Posty
    174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez semri Zobacz posta
    przed honda mialem primere p10, laczki 205/45/16 - max jakie wejda bez przeróbek, a do tego pelen gwint. auto bylo ledwie na 8 cm wysokosci i sie jezdzilo jak po torach (dla porownania ten sam zakret 130, honda max 110kmh). hondą jeszcze tak szybko i przyjemnie nie wchodze w zakrety, po prostu sie bardziej przechyla, ale i tak malo z porownaniem z innymi seryjnymi autami. Jak dla mnie z porownaniem z poprzedniczka P10 to civic oferuje pelen komfort, choc na R16 jest jeszcze przyjemniej, ale nie o to chodzi.
    Masz rację w 5d buda trochę się przechyla i na początku też nie byłem pewien granicy, ale teraz po przejechaniu 12kkm wiem że tylna belka skrętna daje radę i nie ma co się przejmować przechyłami budy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •