Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53

Wątek: Problem ze spalaniem D13B2

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Auto
    d13b7
    Skąd
    www.kontuzjowani.pl
    Posty
    70

    Domyślnie

    Tak wiem o tym jesli mozesz to poradz mi stozek i blosa. Co z rurka od krokowca i czujnikiem temperatury powietrza dolotowego i wezykiem tym ciękim od tego grzybka przy filtrze gdzie to podlaczyc?

  2. #12
    Użytkownik Awatar yautja
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Tomek
    Auto
    Lexus IS200
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maly2575 Zobacz posta
    ...Co z rurka od krokowca i czujnikiem temperatury powietrza dolotowego i wezykiem tym ciękim od tego grzybka przy filtrze gdzie to podlaczyc?
    Do nowo skonstruowanego dolotu. Można do kolanka zakładanego na gaźnik. Poszukaj na Forum o dolotach.

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Auto
    d13b7
    Skąd
    www.kontuzjowani.pl
    Posty
    70

    Domyślnie

    Czyli ten czujnik wezyk od krokowego i od tego grzybka podpiac pod kolanko tak?

  4. #14
    Użytkownik Awatar yautja
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Tomek
    Auto
    Lexus IS200
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,371

    Domyślnie

    Tak.

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Auto
    d13b7
    Skąd
    www.kontuzjowani.pl
    Posty
    70

    Domyślnie

    Panowie dalej problem zawiozlem dzisiaj auto do gaziarzy i gosc mowil ze obdzwonil cala polske za tym mikserem i nigdzie nie moze dostac oryginalu chce mi zalozyc regulacje osobne na te werzyki a jak cos pomoze to tą przepustnice rozruchowa chce mi szlifowac zeby sie zamykala zebym mogl auto w zimie odpalic. Na te oddzielne regulacje zgodzilem sie ale na szlifowanie tej przepustnicy nie mam ochoty sie zgodzic.Czy dobrze robie? ja wiem ze te regulacje na te werzyki nic nie dadza. Co robic? Zakladac blosa?

  6. #16
    Użytkownik Awatar Bassmaster
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    Marek
    Auto
    CTS Black Sheep
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    394

    Domyślnie

    O w mordę!
    Wybacz, ale nie można było tego inaczej ująć niż w tych słowach.
    Czytając ten post doszedłem do wniosku, że miałeś wyjątkowego pecha rozpoczynając swoją przygodę z LPG.
    Trafiłeś na wyjątkowych druciarzy z piekła rodem i to 10-letnią tradycją
    Ale do rzeczy. Po pierwsze zastanów się, czy warto do nich jeździć i prosić o zrobienie czegokolwiek przy instalacji, jeśli wygadują takie herezje jak opisałeś (ja bym znalazł inny warsztat i spał spokojnie).
    Masz D13B2 i jeśli chcesz mieć instalację II gen. zajrzyj najpierw tu -> http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=17965 zobaczysz jak inni mają założone miksery.
    Co do BLOS-a w tym silniku, to będziesz musiał zmienić dolot (wywalić puszkę filtra powietrza a wstawić power-rurę na końcu z filtrem stożkowym a po środku z BLOS-em).
    Ogólnie, to radzę przeczytać lekturę o instalacjach gazowych (mądrzejszy człowiek płaci zawsze mniej i nie daje się zrobić...).
    Jest kilka tematów na forum o instalacjach LPG, w których wyjaśniam i podaję przydatne linki, trzeba tylko poszukać.

  7. #17
    Użytkownik Awatar yautja
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Tomek
    Auto
    Lexus IS200
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,371

    Domyślnie

    Żadnego szlifowania! Jeszcze Ci zepsują to, co do tej pory działa. Jedź do innego warsztatu i powiedz, żeby Ci ściągnęli oryginalny mikser dwukomorowy BRC (taki jak mój) albo założyli "niski Pierburg" (pasuje też do Golfów). Rewelacji nie oczekuj ale powinien w miarę dobrze śmigać na LPG. Oczywiście do tego porządna regulacja.
    Ostatnio edytowane przez yautja ; 28-10-08 o 14:11

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Auto
    d13b7
    Skąd
    www.kontuzjowani.pl
    Posty
    70

    Domyślnie

    Wiem mam pecha i nic nie poradze dzisiaj rano powiedzialem mu ze tu W D13B2 jest silnik krokowy bardzo sie zdziwil i zalozyl mi jakis czujnik oznaczenia tego czegos to"LP PRE0004 12VDC 30/40 A nie wiem czy to dobrze czy zle ze to dal. Czy parownik 100HP bedzie sie nadawal do podlaczenia blosa ja sie w sumie zdecydowalem na zalozenie blosa dzisiaj jade zobaczyc do goscia jak ma to zrobione. Teraz auto mi troche lepiej chodzi.Ale duzo wolniejsze.

  9. #19
    Użytkownik Awatar yautja
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Tomek
    Auto
    Lexus IS200
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,371

    Domyślnie

    Może Ci założył przekaźnik wyłączający silniczek krokowy w czasie pracy na LPG. Jeśli tak, to dobrze. Co do parownika to na 100HP to aż nadto (d13b2 ma 75HP).

  10. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Auto
    d13b7
    Skąd
    www.kontuzjowani.pl
    Posty
    70

    Domyślnie

    Mam wlasnie ten 100HP slyszalem ze na blosa trzeba miec troche mocniejszy to mysle ze bedzie. Panowie dziekuje za pomoc

    bylem dzisiaj u innych gaziarzy i mi mowili ze ten mikser idzie dostac ale jest drogi i dla tego takie cos robia zeby poprostu kasa im wieksza zostala. Mowili tez ze spokojnie moge dac sprawe do sadu i mam wygrana. Jak radzicie robic im ta sprawe dac im nauczke niech innie nie cierpia jak im beda zakladac?
    Ostatnio edytowane przez maly2575 ; 29-10-08 o 16:35 Powód: Automerged Doublepost

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •