Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: dziwne obroty w civicu 1.3

  1. #11
    Użytkownik Awatar Zaldier
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Bartek
    Auto
    Accord Type'S CL9
    Posty
    2,254

    Domyślnie

    Mnie samego spotkała taka sama sytuacja na początku, świeżo po zakupie Hani z silnikiem D13B2 oczywiście bez LPG (nie akceptuję w ogóle instalacji tego typu, a zwłaszcza w tych samochodach). Byłem w warsztacie i okazało że gaźnik był zasyfiony. Goście go zdjęli i oczyścili, dali nowy filtr paliwa, regulację zrobili i na koniec analizatorem spalin wszystko sprawdzili. Od tej pory Hania cały czas trzyma się 800-850rpm.

    Tylko pytanie (skorzystam z tego tematu) - zdejmując nogę z pedału gazu, po jakimś czasie słyszę jakby pyrkanie delikatne. Myślałem, że to parę rzeczy które trzymam w schowku, który jest z plastiku, ale po uprzątnięciu tego to samo się dzieje, jak jestem na jałowym. Nie wiem, czego to może być wina? Tak samo jak jadę po nierównościach, to odnoszę wrażenie jakby lekka skrzynia z narzędziami rozlatywała po bagażniku i dawała irytujące odgłosy. Strasznie mnie to dołuje, nie wiem jak to jest z Waszymi Hankami. Zaznaczam, że świece jeszcze nie wymieniałem, przewodów zapłonowych też. Ale sam nie wiem, czy to stąd wynika? Naprawdę bardzo proszę Was o pomoc, bo w takim stanie jeżdżąc mam odczucie że męczę niefortunnie swoją Hankę..

  2. #12
    Użytkownik Awatar skitels
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Rafał
    Auto
    Civic 1,5 16 V Pro
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    98

    Domyślnie

    Witam podpinam się do tematu mam civica 1,5 16 i u mnie jest troszkę inna sytuacja a mianowicie jak już się rozgrzeje auto to silnik chodzi nie równo i co jakieś 5 s strzela z tłumika nie głośno ale strzela czy to będzie zapłon
    2 sprawa to od jakiegoś czasu poczułem znaczny spadek mocy co to możne być ???

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    piotrek
    Auto
    honda civic
    Skąd
    płock
    Posty
    29

    Domyślnie

    pierwszy raz w civicu 1.3 ...
    zachowuje sie jakos dziwnie.Po odpaleniu trzyma ladne obroty potem zalacza sie ssanie jak sie juz rozgdzieje auto to ciagle trzyma ok 1500 obr. co sie z nim moze dziac?pomozcie panowie

  4. #14
    Użytkownik Awatar nike69
    Dołączył
    Oct 2008
    Auto
    eg3 d14b7
    Skąd
    wojnicz/bayern
    Posty
    681

    Domyślnie

    skitels u ciebie to wyglada na zaplon przestawiony lub cos trzeba uszczelnic wyczyscic albo tez pasek rozrzadu

    piotrek obroty mozna regulowac na gazniku poszukaj sa opisy sciagnij manuala albo daj do kogos kto sie na tym zna jesli regulacja nie pomoze to trzeba cos innego szukac

    Grzesiek w twoim przypadku ja bym tez podejrzewal gaznik moze sproboj cos podregulowac wyczyscic sprawdz poziom na plywaku, bledow na kompie nie ma zadnych ?
    mozna posprawdzac jeszcze np sonde, map sensor miernikiem jak rowniez kable zaplonowe

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    piotrek
    Auto
    honda civic
    Skąd
    płock
    Posty
    29

    Domyślnie

    mam pytanko jak wyregolowac te obroty na gazniku? jest tam jakas srobka czy cos? poprosze o pomoc bo mnie to juz strasznie drazni...najlepiej jak by ktos by mi wyslal foto i opis jak to zrobic. jeszcze jedno mam pytanko co sie moze dziac z autkiem jak go gasze to tak jakby dostawal samozaplonu jeszcze na tlokach i tak wykona ze 3-4 obroty walu a potem nawet nie mozna go wogole normalnie zapalic . dodam ze wymienilem rozrzad swiece kopolke oraz przewody. panowie prosze o odpowiedz na moje pytania

  6. #16
    Użytkownik Awatar ironman
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    eg3 d13b2+
    Skąd
    Dobre/Mińsk Maz./Waw
    Posty
    457

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrek88 Zobacz posta
    mam pytanko jak wyregolowac te obroty na gazniku?
    Było milion razy ściągnij łaskawie sam naprawiam honda civic

    Cytat Zamieszczone przez piotrek88 Zobacz posta
    jest tam jakas srobka czy cos? poprosze o pomoc bo mnie to juz strasznie drazni...
    Gdyby naprawde Cię to drażniło to przeszukałbyś forum i byś znalazł


    Cytat Zamieszczone przez piotrek88 Zobacz posta
    najlepiej jak by ktos by mi wyslal foto i opis jak to zrobic.
    a jeszcze lepiej zrobił to za Ciebie, wszystko w sam naprawiam oraz manualu

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    piotrek
    Auto
    honda civic
    Skąd
    płock
    Posty
    29

    Domyślnie

    wielkie dzieki jakos dalem rade sam.

  8. #18
    Użytkownik Awatar Mierzej
    Dołączył
    Sep 2008
    Imię
    Damian
    Auto
    EP2 / CW1
    Skąd
    CIN
    Posty
    2,638

    Domyślnie

    i jak spalanie?? ja bym sie bał chyba dotykać gaźnika;p

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    piotrek
    Auto
    honda civic
    Skąd
    płock
    Posty
    29

    Domyślnie

    spalanie spoko wszystko w normie

  10. #20
    Użytkownik Awatar yonaszo
    Dołączył
    Aug 2007
    Imię
    Jasiek
    Auto
    Lexus IS200
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KroSmaN Zobacz posta
    Też mam coś takiego po wyłączeniu ssania spadają obroty, po przejechaniu z 5-8km pięknie trzyma książkowe 800rpm. mam nowe kabelki nowe świece i nic... :/ w weekend planuje pucu pucu gaźnika zobaczymy czy pomoże...
    mam podobne od kiedy się zrobiło chłodniej. pomogło coś czyszczenie, czy dalej szukasz przyczyny?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •