Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Civic 5d 99r... coś złego sie dzieje...

  1. #1
    Użytkownik Awatar skubiszek
    Dołączył
    Sep 2005
    Imię
    Przemo
    Auto
    Audi A6 C6 3.0 Tdi
    Skąd
    Szczecinek
    Posty
    302

    Domyślnie Civic 5d 99r... coś złego sie dzieje...

    a mianowicie coś mi sie popieprzyła Hondeczka po wymianie wydechu środkowego i wyjęciu sondy a później ponownym jej wsadzeniu. Ja pisałem w swoich poprzednich postach zapaliła mi się kontrolka silnika. Objaw to normalny po wypięciu na 10 min sondy i należy zresetować komputer silnika. Fakt ten uczyniłem wedle instrukcji tu mi udzielonych, kotrolka zgasła i wszystko super.... ale po przejechaniu około 400km znów się zapaliła...i tak do restartu komputera silnika...przejechałem 300km i znów się zapaliła..więc zaczęło mnie to martwić ale już nie reserowałem kompa tylko pojechałem do elektryka. Pan "fachowiec" po odczytaniu kodu błędu 63 stwierdził że nie posiada owego oznaczenia w swoich katalogach. Jak dowiedziałem się z naszego forum co wywołuje ten błąd wszystko było jasne- sonda przy katalizatorze. Pojechałem do mechanika, który wymieniał mi wydech i mówie że taka i taka sprawa a on że ręce umywa on nic nie zepsuł..krew mnie zalała ale co zrobić? Silnik chodzi, jeździ prawidłowo, pali tyle co zawsze.... Jak mogę usunąć tą usterkę? Jaki jest rozmiar sondy i typ i za ile można takową dostać? i czy to napewno jest to? aha śmieszne jest to jeszcze że troche jeździłem na włączonej kontrolce silnika..(ok tygodnia) i na jakieś 400km się wyłączyła po czym znów zaczeła świecić. A drugi problem bo resecie kompa silnika przestała działać elekryka drzwi kierowcy, szyba ani drgnie. Co można z tym zrobić? Po jakim przebiegu należało by wymienić cały rozrząd??

  2. #2
    Użytkownik Awatar boomer
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Wawa/Stara Milosna
    Posty
    1,598

    Domyślnie

    Nie znam sie ale moze to jakies zwarcie albo cos w tym stylu, bo dziwne jest to ze gasnie i sie zapala

  3. #3
    Użytkownik Awatar skubiszek
    Dołączył
    Sep 2005
    Imię
    Przemo
    Auto
    Audi A6 C6 3.0 Tdi
    Skąd
    Szczecinek
    Posty
    302

    Domyślnie

    zgasła dwa razy na przejechane 400km...ale to jest tak że np wracam na noc do domu, rano wstaje nie zapala się.Diagnostykę przeprowadza i gaśnie kontrolka... ale później podczas jazdy się zapala i przy kolejnym uruchomieniu już nie gaśnie i tak jest cały czas

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Rem
    Auto
    ZE1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,021

    Domyślnie

    63 jest beldem drugiej sondy, blad ten generalnie nic zlego nie robi, jezdze tak od jakis 7tysiecy km, spalanie bez zmian osiagi bez zmian, sondy sa niestety bardzo delikatne, po wyjeciu moja tez przestala dzialac Moja rada jest taka zeby olac sprawe i jezdzic dalej, nic zlego sie nie stanie, glowna sonda dalej dziala i jej wskazania sa wykozystywane prze ECu

  5. #5
    Użytkownik Awatar Misiu
    Dołączył
    Jul 2005
    Auto
    japoncem
    Skąd
    NOM(RFN)/W-ch(PL)
    Posty
    237

    Domyślnie Re: Civic 5d 99r... coś złego sie dzieje...

    Cytat Zamieszczone przez skubiszek
    a mianowicie coś mi sie popieprzyła Hondeczka po wymianie wydechu środkowego i wyjęciu sondy a później ponownym jej wsadzeniu. Ja pisałem w swoich poprzednich postach zapaliła mi się kontrolka silnika. Objaw to normalny po wypięciu na 10 min sondy i należy zresetować komputer silnika. Fakt ten uczyniłem wedle instrukcji tu mi udzielonych, kotrolka zgasła i wszystko super.... ale po przejechaniu około 400km znów się zapaliła...i tak do restartu komputera silnika...przejechałem 300km i znów się zapaliła..więc zaczęło mnie to martwić ale już nie reserowałem kompa tylko pojechałem do elektryka. Pan "fachowiec" po odczytaniu kodu błędu 63 stwierdził że nie posiada owego oznaczenia w swoich katalogach. Jak dowiedziałem się z naszego forum co wywołuje ten błąd wszystko było jasne- sonda przy katalizatorze. Pojechałem do mechanika, który wymieniał mi wydech i mówie że taka i taka sprawa a on że ręce umywa on nic nie zepsuł..krew mnie zalała ale co zrobić? Silnik chodzi, jeździ prawidłowo, pali tyle co zawsze.... Jak mogę usunąć tą usterkę? Jaki jest rozmiar sondy i typ i za ile można takową dostać? i czy to napewno jest to? aha śmieszne jest to jeszcze że troche jeździłem na włączonej kontrolce silnika..(ok tygodnia) i na jakieś 400km się wyłączyła po czym znów zaczeła świecić. A drugi problem bo resecie kompa silnika przestała działać elekryka drzwi kierowcy, szyba ani drgnie. Co można z tym zrobić? Po jakim przebiegu należało by wymienić cały rozrząd??
    nie czytalem do konca sorry ale ja robile tesz to samo musiesz jechac do hondy warsztatu musie twoj auto pod komputer dac zeby skasowac stare wykazy sondy nie wiem ile to w polsce kosztuje bo robilem to w niemczech i kosztowalo mie to 25euro

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •